Voda pro slony (2011)

Nic nového, nic převratného, prostě typická americká romantika s dramatickými okamžiky. Někdy je ale moc fajn podívat se na něco méně náročného, poddat se jednoduchému příběhu a doufat v šťastný konec. Ústřední dvojce nepůsobí těžkopádně ani vzhledem k velkému věkovému rozdílu a ačkoli cirkusy zrovna nemusím, tohle mě bavilo a těšilo. SPOILER - Jsem naivní a optimistický člověk, proto vždycky oceňuju vítězství dobra a zasloužený trest pro zlo. :)

Černá labuť (2010)

Tak tohle bylo působivě děsivé. Tančit a tančit, dřít se až k naprosté dokonalosti a všechno ostatní odsunout na vedlejší kolej. Varování pro život - nic se nemá přehánět. Krásná Natalie Portman zvládla svoje filmové představení fantasticky a já s ní prožívala všechno až do poslední minuty, občas však skrz prsty. Na můj vkus film obsahoval až příliš odpudivých scén, kterých tam mohlo být podstatně méně. Člověk se pak bojí, co že si zase proboha udělá a to mi trochu kazilo zážitek.

Králova řeč (2010)

Jelikož mám, stejně jako hlavní postava, problémy s mluvením na veřejnosti, odteď si vždycky představím, že přede mnou stojí Lionel a láskyplně diriguje moji řeč. Věřím, že to bude lepší :). Králova řeč je filmem se strhujícím příběhem. Během každého veřejného vystoupení jsem Bertiemu držela palce a moc mu přála, aby dokázal a řekl veřejnosti, jaký dobrý a rozumný člověk se v něm skrývá, zvlášť v tak zlé době. Skvělá práce, zaslouženě odměněná Oscary.