• Fantasy

Temný rytíř (2008)

Heath Ledger . Meno ktoré zostane navdžy spojené s Jokerom , človekom ktoreho nemožno podplatiť, prinútiť ani nič podobné. Jednoducho je to človek , ktorý chce vidieť svet v plameňoch. Film ,ktorý sa zapísal do sveta filmov tým, že vo filme nevládnu žiadne filmové triky , postavy ani nič podobné. Film je čisto o filmárskom umení, o hereckých výkonoch ktoré siahajú do nebies , o silnom príbehu , kde nájdeme pomstu a lásku , skvelej hudbe ktorú nám naservíroval Zimmer s Howardom. Joker je presne taký aký vždy mal byť v komiksoch . Leger si ho perfektne naštudoval a predsa stalo sa mu to osudným. Najlepší film , ktorý som kedy videl a posledná pol hodinka filmu je doslova epická. Nolan vie ako sa to má robiť. Ako hovorím film, ktorý je jednoducho o tom pravom umení , žiadne triky ani nič podobné :)

Batman začíná (2005)

Batman u mňna určite najlepšia postava zo všetkých komikosvých postavičiek. Film sa nám snaži Nolan vyrozprávať tak ako by si to nikdo nevedel ani predstaviť, Nolan zasadil film do reálne vyzerajúceho sveta , všetko vo filme je fyzicky hmatateľné, či Batsuit,Batmobil a všetko ostatné dokopy. Christian Bale dal Bruceovy Waynovy niečo čo ešte nedal žiadny herec , Bruce túži po pomste za smrť svojich rodičov, není milosrdný a určite nepoučitelný. Veľmi silný filmový zažitok z tohto filmu , jeden z mojich najoblúbenejších. Hans Zimmer a Hovard určite jeden z najlepších soundtrackov aké kedy boli ! To dodáva filmu tu správnu šťavu. Nolan spravil z komiksu drámu o nevýdaných rozmerov :)

District 9 (2009)

Skvelý príbeh, či kamera a všetko ostané robia z toho filmu veľmi dobrý večerný zažitok. Kamera , rozhovory s ľudmi , či už vstupy zo správ sa nám snažia naservívrovať, ze niekde v Južnej Afrike sa to deje. Režisérovy sa to podarilo , ja som skoro uveril :) Chválim Copleya , ktorí odviedol fakt perfektný herecký výkon, po celý film nás sprevádza a snaží sa napraviť začo vlastne nemohol, dodáva ku koncu filmu emocionálny zážitok , kde u mňa s filmom o mimozemšťanoch sa ešte nestalo. Jedine tak E.T. ale to je Spielberg takže :)

Transformers (2007)

O Transformerov som nevedeľ absolútne nič, film som si púšťal s pocitom asi ako " uvidíme čo to bude za volovinu " . No po zhliadnutí filmu som zostal nemý,prekvapení a neviem Vám opísať ten pocit. Celý film bol pre mňa obrovským zažikom,dobrodružstvom kde jednoducho bojujú dobrí roboti proti tým zlým , každí robot ma svoje miesto a úlohu , sú šialený a odvážni. Shia bol úžasní , Megan tam není čo riešiť a všetko ostatné čo je vo filme je neskutočné a fantastické. Scéna Arrival to Earth so Stevom Jablonskym je scéna na ktorú asi len tažko zabudnem :)

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Každí čakal od dvojky niečo viac ako bola jednotka ,Michael Bay si išiel jednoznačne za svojím cieľom spraviť z pokračovania čo najlepší Blockbuster.No nepodarilo sa mu to , je to len slabý odvar jednotky, nemá to ten spravny nádych aký mala jednotka , príbeh celkom dobrý , len veľmi sa nepodaril spísať scénar, ktorý ťahá za kratsí koniec.Bay vsadil na veľa výbuchov,akcie a množstvo robotov , čo robí film dosť neprehľadný. Keby niesom fanúšikom Transformerov , určite by nedostalo odo mńa hodnotenie také aké dostalo :)

Transformers 3 (2011)

Som čisto fanúšik série Transformerov , trojka ma príjemne prekvapila , snažil som sa o filme nevedieť nič a to sa mi na koniec aj vyplatilo. Trojka je plná bitiek, veľmi kvalitne dobrej natočenej diaľničnej honičke a záver filme kde roboti takmer zničia Chicago je skvost pre nadšencov digitálnych trikov. Bay ale opäť raz sklamal , prvá hodinka filmu bola nudná a takmer nič sa nedialo, no vo filme je veľa zvratov, ktoré som nečakal. A príjemným prekvapením bolo , bitky medzi robotmi sú velmi prehliadné a pomalé zábery sú priam vychutnávkou pre mňa :) Ale na prvých Transformerov sa to neťahá :)