Ókami to kóšinrjó - Season 2 (2009) (série)

Druhá a zároveň poslední série méně řeší ekonomiku a více vztah Lawrence a Horo, rovněž se objevují další nové zajímavé postavy a celkově je vývoj příběhu o něco dynamičtější než tomu bylo v sérii první. Jinak si seriál udržuje kvalitu a opět nemám co vytknout. //95%.//

Ókami to kóšinrjó - Season 1 (2008) (série)

Úplně první (a v době psaní tohoto komentáři i jediné) anime, které jsem shlédl a velmi (kladně) to na mě zapůsobilo. Faktem je, že vývoj příběhu je docela pomalý a možná až příliš často se zabývá rozborem směnného trhu a tamější ekonomikou, než-li hlavní dějovou linií. Přesto se tohle pro mě stalo srdcovkou, vztah Horo/(Holo) a Lawrence je zajímavější a propracovanější než leckterý vztah postav v hollywoodských romantických filmech. Animaci hodnotit nemůžu, ale co hodnotit můžu je hudba, zejména úvodní písně obou sérií jsou naprosto perfektní. Jediná věc, která mě mrzí je, že byly natočeny pouze dvě série a třetí (téměř na 100%) nebude a příběh tak zůstal otevřen. O důvod víc přečíst si novely, kterých je celkem 17 z nichž pouze 7 je přeloženo do angličtiny... hold se musím naučit japonsky. //90%. Srdcovka.//

Kokain (2001)

Příběh chamtivosti a nepoučitelnosti. Příběh o tom, že peníze ke štěstí nestačí a většinou vedou k většímu smutku. Příběh o někom, pro koho byly peníze vším a bez nich nebyl nic, což zapříčinilo jeho pád až na dno, kde si konečně uvědomil, že to jediné, co skutečně chce si už nikdy koupit nedokáže - lásku své dcery. //80%. Neskutečně skutečné.//

Mocný vládce Oz (2013)

První zásadou, jež je třeba dodržet než půjdete na tohle do kina je zvolit si verzi s titulky, český dabing je v tomhle případě naprosto strašný, např. Theodoru (Mila Kunis) snad namluvila mrtvola, teda alespoň to tak zní. Za druhé, běžte do kina až pár dnů po premiéře a ideálně večer, vyhnete se tak davům malých parch... ehm, roztomilých dětiček, které během filmu neustále štěbetají a chroustají popcorn (já měl ještě to štěstí, že jsem seděl vedle dětí s babičkou, která v kině nejspíš nikdy nebyla a navíc měla rýmu..). A za třetí - dobrá rada, raději na to ani nechoďte, není o co stát. Jak to tak v posledních letech u Disneyho bývá, všechno je příšerně barevné až to působí uměle, triky nejsou vůbec přesvědčivé, zejména efekty létání (čarodějek) jsou nechtěně směšné, veškeré "vtipné" situace vypadají nuceně, postavy nejsou nijak sympatické, herci jsou kvůli stupidnímu scénáři nuceni přehrávat a koneckonců celý příběh je vlastně o ničem. Abych jen nekritizoval - chválím pozadí Mily Kunis, popředí a ostatně celou postavičku Rachel (akorát jejich "ježibabí" verze mi přinese noční můry) a ta malá okřídlená opice byla taky fajn. //40%. Film, který platí účty. Přispějte Raimimu, třeba příště nenatočí takovou ptákovinu.//

Děsnej doják (2006) odpad!

Natočit dobrou parodii na seriózní filmy, jako to dělaly Scary movies je docela dobrý nápad. Natočit parodii na průměrné či mírně nadprůměrné komedie, jako je Fotr je lotr (Meet the parents) je čirá blbost. Autoři tohoto filmu v podstatě okopírovali nápady původních snímků, všem vtipům řádně přidali na absurditě a výsledkem je ubohý, dětinský, trapný a nudný počin, jemuž říkat "film" by bylo urážkou celé kinematografie. //0%. Strašné.//

Nikdy to nevzdávej! (2004)

Průměrná herečka, zpěvačka se slabounkým, nevýrazným hláskem a její film, který uráží inteligenci každého člověka nad 10 let. Hilary dokazuje fakt, že hereckou či pěveckou kariéru lze založit pouze na vzhledu. //30%.//

Zrození šampióna (2009)

Příběh o velkém, málomluvném, strach nahánějícím černochovi s dobrým srdcem (*ehm,ehm* Zelená míle, John Coffey*ehm*), jemuž, jak to tak v Americe naprosto běžně bývá, pomůže bohatá běloška Sandra Bullock, které za to konečně museli dát Oscara, aby po těch všemožných propadácích už raději přestala hrát. Zní to absurdně? Pokud se nad tím vším zamyslíte tak ano, ovšem jestliže se na film budete dívat jako na takovou milou jednohubku a pominete jeho nedostatky, nejspíš se budete bavit. //60%. Tupé, absurdní, ale ne tak moc, aby se to nedalo ve zdraví přežít.//

Nic nás nerozdělí (2012)

První polovina ve mě v podstatě nevyvolala žádné emoce, film se snaží šokovat, bez jakýchkoliv cavyků zasáhne ničivá vlna Thajsko, tisíce topících se lidí volají o pomoc, dramatická hudba je všudypřítomná, dynamická kamera létá ze strany na stranu a rozhodně se nebojí namočit. A mezi tímto frmolem lahodícím jak oku, tak i uchu plavou hlavní postavy, se kterými se divák za tak krátkou chvíli nedokáže pořádně seznámit. Soucítil jsem s nimi, odvracel oči od krvavých ran, ale žádný emocionální výbuch se nekoná a v podobném duchu se to nese dál. Ačkoliv první polovina je velmi akční, pravé drama se koná až v polovině druhé, postupem času jsem si totiž sympatické herecké osazenstvo vskutku oblíbil a doufal jsem, že všechno přece jen dobře dopadne. Snad by to příště chtělo trochu lepší úvod, jinak spokojenost. //75%. Přes možná až příliš rychlé tempo se jedná o velmi kvalitní katastrofický film.//

Terapie láskou (2012)

Když se dvě psychicky narušené osoby do sebe navzájem zamilují, ale ani jeden to tomu druhému nedokáže říct, a tak využívají lstí a falešných záminek aby se spolu sblížili a divák se dočkal šťastného konce. Na první pohled ničím zajímavý scénář, nicméně bravurně zahraný sympatickou dvojicí Cooper, J-Law, kteří se perfektně doplňují a jejich vzájemná chemie mně bavila i přes docela obyčejnou zápletku. Z letošních nominací na Oscary jsou tihle dva asi jediní, kteří by si jej zasloužili, budu držet palce. //80%. Romantický film číslo dvě roku 2012, v těsném závěsu za Perks of Being a wallflower.//

Nultá hodina (2013) (seriál)

Herci obsazeni do hlavních rolí jsou bez charismatu, nikdo z nich mi nebyl sympatický (nicméně Tříska na konci pilotu potěšil). Co se týče technické stránky, ze začátku kameraman trpěl syndromem hyperaktivní kamery, která se neustále točí a záběry se střídají v rychlém sledu, jakoby se snažili i nudným scénám dodat akčnost. Potenciál to má, zápletka vypadá zajímavě, po pilotu však těžko hodnotit. Zatím kolem 60-70%.