Český žurnál - Blízký daleký východ (2015) (epizoda)

Krutopřísná realita vyspělého světa 21. století (ty vole, 7 tisíc let od prvního dochovaného písma). Všeho nadbytek a lety do vesmíru na jedné straně zeměkoule a válka a milióny lidí umírajících hladem a žízní na straně druhé. Sláva vítězům a smrt všem ostatním ⛧

Dabing Street (2018) (seriál)

Prvních šest dílů je gradující komedií, u které se člověk pěkně zachechtá ("Karle, to BBC, není bick black c*ck, jak to překládáš, ale název televizní stanice."), ale co se děje v zápětí, to jsem příliš nepochopil. Z veselé komedie se rázem stane nesmyslné, neveselé drama. Říkám si ku*va proč?? Shrnuto: díly 1-6 za pět hvězd stojí za vidění (hlavně E3 a E4), zbytek je blbost. Kouknul bych na Kapitána filcku :-)

Nádraží (2017) (seriál)

Tak tohle zažívám 2x týdně. Výstižný dokument :-D

Jak nás vidí svět (2017) (pořad)

Dobrý nápad a zajímavé, komické reakce účinkujících. Každý poví, co si myslí, což dovedu ocenit (celkem jsem se zasmál), jen pro Australany je úplně všechno hnusný, protože oni to mají přece nejlepší :-D to musej bejt asi pjekný kretejni.. https://www.stream.cz/porady/jak-nas-vidi-svet || Epizody: Chris a Manish v České republice - musím říct, že sympatičtí týpci, dost jsem se zasmál.

Český žurnál - Hranice práce (2017) (epizoda)

A takhle mi si tady žijeme :-) Škoda, že nejsem nácek, že bych hajloval pro naši super republiku, za Zemana, za to, že máme práci - hlavně nikdy neměnit. Pěkný dokument (chválím i za erotické scény :-P ), bohužel pro někoho denní realita Českého pekla.

Český žurnál - Má vlast Afghánistán (2015) (epizoda)

Celou dobu jsem měl pocit, že mi dokument chce něco sdělit, ale bohužel to zůstalo skryto za naprosto nešťastně zvoleným stylem zpracování. Téma tedy sice palčivé a naléhavé, ale zpracování amatérské a nezáživné. Posledních asi 10 min. už jsem vzdal. Proto nehodnotím téma, ale jeho čiště nezáživné podání.

Český žurnál - Gadžo (2014) (epizoda)

Určitě zajímavá momentka, kterou doporučuji ke shlédnutí. Vlastně ani tak nejde o to měnit nějaké světonázory, jako spíš ukázat realitu i z druhé strany. Pro (hlavo) bílé čecháčky ukázka toho, že nelze jak pštros zabořit hlavu do písku a brát na všechno stejný metr, a pro (hlavo) hnědé čecháčky zase toho, že když se chce, tak to jde, ale když se nechce.. Nicméně chyba v komunikaci je na obou stranách stejná a obě by měly chtít nalézt společnou řeč a ne svádět vinu ustavičně pouze na druhé. Klobouk dolu před rodinou, která ve filmu účinkuje. Jarda mluvil dost rozumně, nejspíš toho dost zažil (a to, že čeští "bílí" politici toho nakradli tolik, že kam se všichni cikáni hrabou, nu, pravu dí..)

Nejpodivnější živočichové světa (2010) (seriál)

Zábavně podaný dokument o zajímavých tvorech této planety (viděl jsem zatím jen 2. díl). Děj rychle utíká, zvířat se vystřídá mnoho a některá mají vážně nepředstavitelné schopnosti či choutky (bylo libové u toho večeřet :-). Zasmál jsem se např. krokodýlovi, který utíká jak zajíc :-). Také mě dost zaujalo sociální chování rypošů, kteří žijí v tunelech v zemi a mají svou hierarchii (a papkaj spořádaně): Wikipedia: Naked mole-rat (Rypoš)

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Tak jsem obětoval část svého drahocenného času a vyrazil po dlouhé době na 3D. Prej špejlberk ☃. No a popravdě.. S votevřenou hubou čuměl jsem jak péro z gauče a kostky magi odpadávaly kolem, jak jsem sra* údivem. Naprosto neskutečné efekty, které mi hlava ani nebrala. Teda, když už mi po asi hodině došlo, že bych mohl zavřít hubu, tak pak už jo :-) Příběh super, romantiky minimum, reálnost 93% ☢, celkem sranda, dávám asi tak milión hvězdiček ⛧⛧⛧⛧⛧. Ty vole, špejlberk :-D