Eichmann show (2015) (TV film)

Film, který balancuje na hraně dokumentu a dramatu. Scény jsou nenásilně prokládané. Dynamické, takže nenudí. Člověk se mezi filmy s nacistickou a židovskou tématikou může v současný době s přehledem topit, ale tenhle film měl něco, co žádnej jinej. Že lidé jsou černobílí. Je potřeba si uvědomit, že zlo je v každém z nás zastoupeno stejně tak, jako dobro. A taky to, že nacismus neskončil tím, že si Hitler prohnal kulku hlavou. Mimochodem taky pěkná podívaná na Martina Freemana v brejličkách, která není úplně všední.

Divočina (2014)

Musím říct, že mě Reese mile překvapila, a tímto se vysekala z kolonky tuctových romantických komedií, které převážně poutají pozornost dvanáctiletých holek s rovnátky (joo, jasně, že narážím na Legally Blonde...). Krásně tady docílila vzájemných sympatií s divákem. Chvíli jsem dokonce uvažovala, že se na takovej výšlap vydám asi taky. Což mě teda okamžitě přešlo u scén, ze kterých čišely obavy znásilnění. Ač to ale byl nadprůměrný výkon pro Reese, filmu to až tak neprospělo. Bylo to mělké. Sice dynamicky natočené, takže se člověk nenudí, ale poněkud jako mýdlo. Voní tak krásně, že si do něj chcete kousnout, ale když to uděláte, tak je vám najednou nevolno, na tváři se vám objeví, ne zrovna přátelský, obličej, a po vyplivnutí vám v puse zůstane odolná pachuť, na kterou však po chvíli zapomenete. Pokud jste fanoušci filmů s podobnou tématikou, radši si pusťte Into the Wild.

Boy Meets Girl (2009) (seriál)

Nebudu zastírat, že jsem se na tenhle seriál dívala čistě jen kvůli Martinovi. Proto mě hluboce nasral fakt, že se mnou tvůrci tvrdě vy....no tak nějak. Upřímně mi seriál přišel dost nudný. Mohla to být taková podívaná, že bychom se všichni za břicho popadali, protože v tom námětu se nabízí hodně šancí pro vytvoření tak vtipných situací, že by nás to vystřelilo z bot. Což se tady bohužel nekoná. Odfláknuté. Kamera mě silně nebavila a Veroničin přízvuk mě otravoval celou dobu.

The EE BAFTA Film Awards 2015 (2015) (pořad)

Myslím, že přesně takhle by mělo takové předávání vypadat. Svižné, nespadající do nudných výčtů a citových výlevů, a hlavně by mělo být vtipné, což letošní ročník BAFTA naprosto splňuje.

Rembrandtova Noční hlídka (2007)

Velice ostře mě strhla surovost a divadelnost filmu. Absolutně uchvacující čiré okénko do 17. století a jasný pohled na zacházení a vztah mužů k ženám, i z hlediska sexuality, na kterou se tady naráží bez matlání medu kolem huby, přímočaře. Martin Freeman v hlavní roli je trefa přímo do černého. Excelentní výkon! Jeho záchvaty vzteku, proložené peprným slovníkem, pro mě byly až omračující. "Why don't you.....fuck off?! You fucking turncoat cunt!" A pak je tu taky jeho celková nahota, která jasně dokazuje, že on dokáže zahrát cokoliv, bez ohledu na to, jestli má na sobě prostetický chlupatý nohy, nebo zhola nic. Opravdový balls-out výkon! Nehledě na to, že mě pohled na Martina z téhle stránky mile potěšil :D Na druhou stranu, nebýt Martina, film bych s poslintanou bradou a otlačeninou na čele nejspíš ani nedokoukala. Moc postav, moc dialogů, moc nuda. Další film, který je vytažen z temnot záhuby jen díky Martinovi.

Narodil se Kristus Pán! (2009)

Bylo nebylo jednou o Vánocích, přišel jeden, a potkal druhýho. Už byli přežraní svátečního krocana a tak vzali nádivku, smíchali se zbytkem svařenýho cideru a uplácali scénář, kterej se nedá strávit ani týden po Vánocích. Pak se ale stal zázrak, tak jak to o Vánocích bývá, nebo se to alespoň říká, a přišel Martin Freeman. Asi takhle nějak to vidim já. Nebýt Martinova excelentního výkonu, o film by nikdo nezakopl ani kdyby mu házeli klády pod nohy. Závěrečná scéna mi přišla jako moc velký klišé, moc přeslazená, uřvaná a tlačící na pilu. Každopádně jsem se v některých částech docela pobavila a možná mi Martin padl až moc do oka, takže to dneska pro tenhle film vykoledoval za tři hvězdy.

Call Register (2004)

Byl jednou jeden Kevin (Martin Freeman), kterej kombinoval, až překombinoval. Zajímavý pozorovat, jak se může člověku měnit nálada během minut. Z naprostého štěstí ve výšinách světa, do drtivého přistání na zem pěkně po hubě.

I Just Want to Kiss You (1998)

Příběh je tady odnikud nikam, v podstatě o ničem, ale Martin Freeman, woow, ten opravdu dokáže divy. Neskutečnej hereckej výkon! Po shlédnutí tohohle snímku opravdu přemýšlím, jestli není Martinův obličej z modelíny. Kdyby chtěl, tak ze sebe udělá modrýho nebo zelenou během sekundy. Miluju jeho nepřebernou škálu výrazů!

Round About Five (2005)

Dokonalost. Tohle mě fakt baví. Pěkně a dynamicky natočené. Představte si, že vás na ulici zastaví naprosto cizí člověk, a bude po vás chtít, abyste ho svezli na nosiči vašeho kola. Vy si budete myslet, že je totální blázen, a pak když se zamyslíte a najdete kousek blázna i v sobě, na tento návrh přistoupíte. Je to tak jednoduchý a zároveň složitý. Nehledě na to, že to je natočené v rušném Londýně, kde se lidi ve vašem životě jenom míjejí. Je tu krásně vidět vztah mezi lidmi, na které jen tak narazíte ve městě, ve vlaku, kdekoliv....a i když to jsou lidé, které neznáte, tak vám mohou zpříjemnit den, nebo vás i rozesmát. Na druhou stranu je tu v kontrastu vidět vztah mezi lidmi, které už znáte. Tenhle kraťas toho říká tak hodně, když se díváte, a přitom se tam ani nemluví a má to jen 7 min.

Rubbish (2007)

Kdyby mě ve škole učil Martin Freeman, jak třídit odpad, určitě by byly přednášky tohohle typu mnohem zajímavější. Vtipně natočené, a na herecké výkony radost pohledět.