Fancy Dress (2001)

Očividně mi uniká jakýkoliv smysl tohohle....ať už je to cokoliv.

Hezké sny (2007)

Dost zvláštní film. Přijde mi to trochu jako nakousnutý Inception. Gwyneth mi tady v roli ublížené manželky dost vadila. Její role byla velice nepříjemná a nepohodlná. Chtěla jsem jí plesknout už od scény s čištěním zubů. Každopádně herecké výkony dobré, Martin Freeman nikdy neurazí, a na jedno podívání taky OK.

Unlocking Sherlock (2010)

Tvůrci tu mluví o myšlenkových pochodech seriálu, o inspiraci a o postavách. Pokud je vám čekání na další sérii Sherlocka dlouhé, tímhle to čekání můžete trochu ukrátit.

Sherlock Uncovered (2012)

Asi jediný film o filmu, který jsem viděla, a opravdu mě zajímal. Dlouhé akorát, aby to nespadlo do nudného výkladu, scén taky nebylo ukázáno přehršle moc, aby si nevysypali všechna esa z rukávu....prostě spokojenost. Pokud někoho bláznivě chytl seriál a dotkl se ho tak, jako mě, určitě zkoukněte, je to něco jako povinná četba.

Záložní plán (2010) odpad!

Tenhle film jsem byla nucena shlédnout 2x. A 2x nedobrovolně. A i kdybych to viděla i po padesátý, což doufám, že život není tak krutý, tak by to na tomhle bezduchém paskvilu nic nezměnilo. Tenhle film je mi asi tak příjemnej, jako reklama na vložky. Furt mi neni jasný, kdo byl ochotnej tenhle film platit.

Birdman (2014)

Jedna hvězdička za výkon Michaela Keatona. Ostatní věci ve filmu byly, jak to jen říci slušně... k posrání nudné. Hudba za nic nestála, kostýmy ubohé, prostředí špinavého new yorského divadla na mě taky nezapůsobilo, děj o hovně.....to make long story short, pokud už vás přestalo bavit i dlouhosáhlé dloubání v prdeli či vybírání červenejch lentilek z desitilitrovýho kýble, rozhodně je tenhle film jasná volba! Zpětně musím konstatovat, že s akademií musí být rozhodně něco špatně, když vyslali ocenění právě na tenhle účet. Nuda!

Čarovný les (2014)

Do první poloviny filmu to byla docela zábava, když teda pominu fakt, že nejsem vyloženě fanoušek muzikálů. Mám ráda Emily Blunt, Johnnyho Deppa a ještě víc Meryl Streep, takže tohle obsazení u mě vyhrálo. Mrzí mě, že Johnnymu nechali tak málo prostoru. Určitě by ten film dokázal pozvednout na trochu vyšší level. Meryl jako vždy užasná! Taky bych chtěla pochválit výpravu a kostýmy. Moc pěkná podívaná. Bohužel tímhle to všechno končí. Když se překlene první polovina filmu tak už člověku nestačí jen pěkné prostředí lesa, nebo čarovná Meryl. Místo toho, aby tvůrci spád děje nakopli, uvařili velice nedobrou pochoutku, kterou by nevzal do huby ani Otesánek. Z pekařky udělali kurvu, z pekaře impotentního ňoumu, z Popelky nerozhodnou roztěkanou krávu a z princů u splavu párek buzerantů. Co tam dělala ta dlouhovlasá ve věži, mi ještě furt neni jasný. Nejenže jsem nezůstala na titulky, což mám ve zvyku pokaždé, ale už ke konci filmu jsem se nervózně vrtěla na židli, a s hlavou v kýblu dojídala popcorn. Druhá půlka byla zkrátka utrpením. Tenhle film je jasnej recept jak úspěšně zabít pěkně našlápnutou podívanou.

Kód Enigmy (2014)

Strašně jsem se na tenhle film těšila. Jednak proto, že mám, odvažuji se říci, že skoro miluji, filmy z válečného období (Tyhle filmy totiž skoro vždycky hrajou na tu správnou citlivou notu, na kterou se může Ashton Kutcher a jeho "romantika" naladit leda tak jako hluchej Jarda housle, a taky mají styl. Móda téhle doby, a dechberoucí džentlmenství fěšáků, který byste dneska pohledali možná lupou, mě uhrane snad pokaždý.), ale taky protože Benedict je můj favorit. Jeho herecký výkony jsou až omračující. Tady synek zvládl roli homosexuálního matematika na výbornou.

Voormanův problém (2013)

Bylo to....úderné a vtipné. Důkaz toho, že pokud chcete vidět něco brilantního, nemusí to mít nutně 120 min. nebo ohromný rozpočet, a pro mě další přesvědčení, že Martin Freeman je geniální.