• Romantický

Teorie všeho (2014)

herecký výkon 5/5...scenar 5/5 .....režia 5/5 .....kamera 4/5.....davam filmu 91%

Padesát odstínů šedi (2015)

Slabe, slabe ...dosť slabe! Bolelo to ...hodinu to vydržíte, potom počítate minuty do konca...zbytočne dlhé repliky, nekonečne rozhovore.....vtipné scenky to trošku zachranuju, inak bez deja, je to komedia? Drama? Sci-fi? Porno ....ani jedno! A to je tá chyba, nie je to vobec nič! Nebaví vás to, nenadchne, nezasmejete sa na tom....nedočkáte sa ani romantiky, ani vtipu, ani sexu....jediné pozitívum vidim v pobavení ľudí po skončení filmu na komentároch typu:"to som si radšej mohla kúpiť 2 krabičky cigariet..."... Prečítala som knihu (s ťažkostami) a teda som išla do toho s tým že neočakávam žiadnu pecku, ale že to bude takto bolieť a zývanie ludí v sále som naozaj nečakala.....krásna ukážka toho, ako sa marketing v dnešnej dobe podceňuje a opomíňa!...2 hvezdy dávam za hudbu a Greya! :)

NON-STOP (2014)

Výrazná podobnosťs 11. septembrom čisto náhodná? nemyslím si ...Omar Metwally ako vedlajšia postava tu vtipne hrá svoju rolu doktora, čo pre vela divákov aj pasažierov vo filme je neuveriteľné. Skvelá myšlienka poukázať, že nielen islamisti môžu byť teroristi. Otvorené napätie a dej až do konca. Črtá sa otázka počac celého filmu - kto je teda únoscom litedla? Podtrhávam skvelý výkon Liama Neesona v hlavnej role. Trocha rýchly koniec, ktorému neveríme. Vybuchnutá bomba-ale i tak bezpečné pristátie.

Kapitán Phillips (2013)

Prečo nebol Tom Hanks nominovaný za hlavnú mužsku rolu na Oscarovi 2014?? to je otázka, ktorú sa pýta snad každý človek po dopozeraní tohoto skvostného a napínavého filmu. Posledných 5 minut nedovolí zaspať nikomu. Výkon Toma Hanksa považujem za silne prelomový, dovolím si tvrdiť že bez neho by film Kapitán Phillips nebol tým čím je. Napätie až do konca, čo sa stane s kapitánom a čo so somálskými pirátmi? Dej podtrhuje fakt, že tento film rozpráva o skutočnej udalosti.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nechápem že s podobným námetom neprišiel už niekto dávnejšie?!...skvelá súhra vtipnosti, trapnosti, inteligencie, osobnosti a neskutočnej sympatie k jednotlivým hercom. Človek sa niečo naučí hravou cestou a pritom sa pobaví. Fyzici Leonard, Sheldon sú skvostným opakom blondýnky Penny, čo dáva silný potenciál pre komické situácie. Palec hore!

Divergence (2014)

Tak na tento film som ešte dlho spomínala, na tú zápletku a jednotlivé "prežívanie" hlavnej hrdinky Tris (Shailene Woodley) ma ešte dlho nenechalo chladnou. Tris pôsobí a vystupuje ako teenagerka, ktorá sa príliž neprejavuje až dokým zistí že je divergentná, preto herecký výkon považujem za slabší v porovnaní so scénarom či réžiou (výkon avšak priamo korešponduje s potavou ako takou). Sympatický Theo James poteší nejedno ženské oko, a keď ukáže svoje tetovanie polonahý tak sa automaticky ozve kinom: áách. Žeby sa nám črtal nový mužský sexidol?...osobne by som prijala menej romantických nasilu pridaných momentov do filmu, ale chápem že aj to predáva. Každopádne má tento film silnú myšlienku a patrí do mojich obľúbených.

Jedna za všechny (2014)

Jednoduchá relaxačná americká komédia, ktorá príliš nenadchne ale ani neurazí. Ženy sa tu nájdú v jednoduchom situačnom humore, ktoré ukazuje situáciu veľkého počtu rodín - riešenie mileneckých vzťahov. Naopak muži sa pokochajú prirodzenou krásou herečky Kate Upton, či stále dobre vyzerajúcou Cameron Diaz a Leslie Mann. Veľký plus nastáva v polovičke filmu, kedy sa jednotlivé predstaviteľky spoja a snažia sa znepríjemniť život "bad manovi"- manželovi a milencovi. V tomto momente nejedna citlivejšia polovička začne fandiť tomu, aby dostal "za vyučenou".