Americké graffiti (1973)

Pohodový film, zasazen do mé oblíbené americké doby. Perfektní hudba, která se ani na chvilku nazastaví. Ale stejně jsem čekal víc, když jsem věděl že je to od Lucase, a produkce od Coppoly. Čekal jsem víc děje. Jinak je to ale skvělý film.

Nedotknutelní (2011)

Velmi procítěný film. Amíci by to takhle rozhodně nezvládli... nemělo by to takovou hloubku. Francouzi měli vždycky skvělý filmy, a tento není výjimkou.

Bratři (2009)

Takové klasické americké drama, které dějem ani neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Tento film ukazuje hrdost amerických občanů, kteří se rozhodnou stát se vojáky, a následný dopad této situace na jejich rodiny. Herecké výkony jsou dobré, hlavně ze strany Tobeyho Maguiera. Natalii Portman i Jakea Gyllenhalla jsem už viděl hrát lépe.

Čínská čtvrť (1974)

Nemám slov! Tenhle film mě nadchnul. Polanski i Nicholson na vrcholu. Jsem velký fanda jak Nicholsona, tak filmů od Polanskiho. Myslim si že tenhle film je opravdu jeho masterpiece. Všechno navozuje skvělou atmosféru, která je občas doplněná nějakou vtipnou scénou. Z hudby vám jde mráz po zádech i když se nic ve filmu zrovna neděje. Prostě Úžasný!

Nespoutaný Django (2012)

Dlouho mi trvalo se odhodlat k tomuto filmu, protože až tak velký fanda Tarantinovek nejsem. Nicméně mě to opravdu dostalo. Podle mě je to nejsvižnější Tarantinův film vůbec. I přes délku 165 min, se ve filmu stále něco děje, a vy se rozhodně nenudíte, protože každou chvíli vás překvapuje nějaký opravdu nečekaný zvrat. Herecké výkony jsou dokonalé, a nejde jim nic vytknout. A velkolepě natočená scéna, kdy poprvé spatříte Di Capria, je velmi zdařilá. Další příjemná věc je skvělá kamera, s krásnými záběry na americkou přírodu. To vše doplňuje skvělá hudba, kterou Quentin zvolí dobře do každého jeho filmu.

Mike Oldfield: Tubular Bells II (1992) (koncert)

Spolu s albem Ommadawn, je TUBULAR BELLS II moje nejoblíbenější album od Mikea. Jsem vděčný mému tátovi, za to že mi toto cd pouštěl v autě, už když jsem byl asi čtyřleté dítě. Vybudoval jsem si k této desce takový vztah, že když jsem si koupil tento koncert z Edinburghu na dvd, a pustil si ho na kvalitní televizi s kvalitním domácím kinem, tak mi běhal mráz po zádech. Neznám lepší instrumentálně hudební zážitek než tento.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Musím přiznat, že nejsem úplný fanda westernů. Ale občas na nějaký dostanu náladu. Tento film se mi opravdu líbil. Od začátku do konce jsem upřeně sledoval vztah mezi kladným Christianem Balem, a záporným Crowem, který ve finále není takový drsňák, jakým se ze začátku zdá. Výborná, a napínavá podívaná, se skvělými hereckými výkony.

Čistá duše (2001)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec. Nemám co vytknout. Skvělý výběr herců, hudby, výborná kamera, prostě vše. Doufám že bude vyhledávaný ještě za několik desítek let...

Velký Gatsby (2013)

Když jsem před rokem uviděl trailer k tomuto filmu, tak jsem byl ohromen, a začal jsem se opravdu moc těšit. Ale jak to tak bývá, když člověk očekává mnoho, tak se jeho představy nesplní. Trošku mě to zklamalo, ale rozhodně to špatný film není. Herecké výkony byly dobré, myslím že hlavně ze strany Tobeyho. To co mi vadilo, bylo trošku přehnané pojetí večírků s moderním výběrem hudby. Ale vyrovnával to celkem svižný děj, a jak jsem již zmiňoval, dobré herecké výkony.

Pražákům, těm je hej (1990)

Úžasný!! Tento film mě velice překvapil. Když jsem si ho šel pouštět, tak jsem čekal klasický dokument o kapele, která dostala od komunisty zákaz. Ale jen co jsem uviděl první záběr černobílé kamery na starou Prahu, hned jsem si řekl že je to víc než jen dokument. Protože jsem velký milovník Pražského Výběru, tak jsem se skvěle bavil. Scéna, kde si Pavlíček s Kocábem vyměňují názory ohledně svých osbních projektů, je prostě dokonalá. Další věcí, která mě příjemně překvapila, byl mladičký David Koller za bicíma. A o dokonalosti hudby není třeba diskutovat.