Soumrak dne (1993)

Výborný film, který poukazuje hlavně na chování, hrdost, věrnost, a čest Britů. Tyto vlastnosti u nich přetrvaly dodnes, a to je to, co je dělí od ostatních národů, a to, čeho si na nich nejvíce vážím. Včichni herci zde excelují, nejvíce ale Anthony Hopkins, který zde podává výkon, dle mého názoru, hodný Oscara. I přes skurtečnost, že v celém filmu nedojde k nějakému agresivnímu převratu, mě film po celou dobu bavil, a nemohl jsem od něho upřít oči.

Muž na Měsíci (1999)

Vynikající!!! Popravdě jsem vůbec nečekal že mě tenhle film tak dostane, poté co jsem viděl Larryho Flinta, který mě zas tak neodzbrojil. Jim Carrey hraje famózně! Nikdo jiný by to takhle nezahrál. Celý film jsem se prostě nárámně bavil. Je to film u kterého přemýšlíte jak je zrovna nějaká daná scéna myšlená. Konec je skvěle a emocionálně vyřešen. A k tomu skvělá hudba od R.E.M. Co víc si přát.

Carrie (2013)

Dlouho jsem rozmýšlel jestli dát hvězdičy tři nebo čtyři, ale faktem je že 4 hvězdičky dávám lepším filmům než je tento. On to špatný film není, líbilo se mi to, že se celkem držel podobného scenáře jako u původního filmu. Ale nějak na mě nezapůsobil navoděním atmosféry.. Možná je to tím, že je zasazený do přítomnosti, nebo nevím. Jistě ale vím že původní film na mě zapůsobil mnohem víc.. např. scéna čekání matky s kuchyňským nožem na to až se vrátí Carrie z plesu, a nebo celkem malá role začínajíciho Travolty.

Ripleyho hra (2002)

U tohoto filmu si nejvíc cením hereckého výkonu Malkoviche. Tato role mu padne snad nejvíc ze všech filmů, které jsem s ním viděl. Skvělě zvládá zahrát zcela klidného a chladnokrevného člověka, který v sobě nemá ani kapku svědomí.

Uprchlík (1993)

Tak tohle je jednoznačně můj nejoblíbenější thriller. Ročně ho vidím tak dvakrát až třikrát, a i tak mě vždy uchvátí jako bych ho viděl poprvé. Harrison Ford patří mezi mé nejoblíbenější herce, a podle mého názoru exceluje snad v každém filmu.

Planeta opic (1968)

Nestárnoucí klasika kterou zbožňuju už od dětství. Námět je prostě dokonalej. Na rok 68 výborný vizuální efekty... Je velká zábava podívat se schválně na nějakej českej film ze stejný doby, a porovnat to z technickýho hlediska. Herecký výkony dokonalý, a všechno doplňuje Jerry Goldsmith se skvělou hudbou.

Pod povrchem (2000)

Nechápu těch pouhých 66 procent... pro mě je to jedene z nejoblíbenějších thrillerů. Pamatuju si jak jsem ho viděl jako hodně malej, a měl jsem z něj docela hrůzu. Ale i přes to jsem si ho moc oblíbil.

Vyvolený (2000)

Výbornej námět! Shyamalan vždy překvapí především skvělým příběhem, ale i výběrem herců. Šestý smysl to ale bohužel nepřekonalo, nicméně i tak to byla skvělá podívaná.

Velká ryba (2003)

Skvělý film! Nejvíc vás zaujme jeho různorodost a neustálá překvapení. Když tento snímek vidíte poprvé, tak opravdu nevíte co se všechno ještě může stát. Tim Burton dokazuje svou genialitu stejně jako v mnoha dalších filmech. Ewan hraje skvěle. A velmi příjemné pro mě bylo, když se na scéně objevil můj oblíbený herec Steve Buscemi.

Marvinův pokoj (1996)

Přehlídka skvělých herců, kteří ale bohužel nijak nevynikají. Přišlo mi to jako takové lacinější drama zakončené bez rozuzlení, a plné nezábavných scén.