Pod jednou střechou (1938)

Zub času je neúprosný, např. technika střihu a vlastního řazení záběrů při dialozích je z dnešního pohledu již hodně nešikovná a úsměvná. Celkově dosti naivní a toporné i co do příběhové stránky, a nezvednou to ani herci (Pištěk, Rašilov), jejichž výkony působí díky předešlému často až přehnaně. Je zde i pár nadčasových replik typu: "Ten chlapík je v civilu exekutor, ale jinak je to slušnej člověk.". [40%]

Láska a basket (2000)

Ano, pár dobře průměrných scén se tam najde (basket např.), zbytek je povětšinou balast, všední, naivní, tuctové. Párkrát jsem se dokonce zasmál, především na místech kde to určitě vtipné být nemělo. A dlouhé, natahované to bylo až .., no až moc. [400-stý CSFD komentář] [40%]

Osamělost přespolního běžce (1962)

Komornější realistické sociální drama z okraje anglické společnosti tehdejší doby s celkem dobrými uvěřitelnými hereckými výkony, především tedy hlavní role. Je třeba počítat s pomalým táhnoucím se průběhem. Napoprvé jsem u toho usnul, ale to jsem byl pravda notně unaven! Hlavní běžec běhá častěji rychleji než probíhá samotný film. I tak jsem rád, že jsem to napodruhé zvládnul "až do cíle". Samotný obsah není sice nikterak složitý, nicméně závěr si člověk musí srovnat a vyložit sám, protože ani celou dobu značně rozpolcený hrdina ani jeho vedení režisérem nenabízí žádné pevné uchopení. Ale to je vlastně dobře. Jo a nečekejte moc sportovní film .. [70%]

Krvavý příliv (1995)

Ještěže není vidět pod hladinu, co se tam všechno může dít a kolikrát je možné během pár minut vyměnit velení ponorky, aniž by to na funkci jaderkáře mělo vliv. [60%]

V pravé poledne (1952)

Pro Amíky velká klasika, pro mne nepatrné zklamání. Čas sice neúprosně míří k dvanácté, napětí by mělo vrcholit, ale na plátně se to tak úplně neděje. Víceméně hoďku nebo pět minut před úderem dvanácté to bylo hodně podobné (nikoliv ale bez atmosféry, jen to nehoustne) -> stále zoufalé z pohledu šerifa, kterého tentokráte nikdo ne a ne podpořit. I když nepochybuji, že v chování obyvatel města je velká realističnost s ohledem na danou situaci. Nesporné plusy jsou - Gary Cooper, kamera a snaha o časté vyobrazení hodin (se správným časem!), jakožto připomenutí blížícího se nevyhnutelného. [60%]

Zpívání v dešti (1952)

Copak zpívání, to je jasné, ale i to tančení! [500-stý hodnocený film zde] [90%]

Chvění (1990)

Komediálně pojaté, lehce hororové, béčko vyšité jak z partesu. Nehraje si to na nic co to není, a to co to chce být to opravdu je - nenáročná zábava (na dobrou noc). [60%]

Vyvolený (2000)

Poněkud pomalý, nikam se kvapně neposouvající thriller. Je to téměř jen o natahované cestě, přerodu, uvědomění si, a to může být pro někoho málo. Willis mi příšel docela dosti utrápený, i když to měl vlastně v popisu práce-role. No nic, co to melu, jsem vlastně i vcelku spokojený, takovéto civilní podání komixového hrdiny je veskrze netradiční záležitost. Na plnou palbu je to ovšem celé takové prázdné, nezlobte se na mě. Kamera je super. [70%]

Man (2012)

Jo člověk, pán tvorstva! Animace kapku jednodušší, ale v úderném kraťasu to toliko nevadí. Link ke shlédnutí. [80%]