Ať vejde ten pravý (2008)

Seversky temné, chladné, syrové, nekompromisní, smutné, originální, krvavé. Ve srovnání s remakem není CGI rušivé, protože buď není na první pohled poznat nebo (častěji) je více zahaleno tmou či objekty. Díky tomu se odmazává jedno mínus remaku. Scénaristické chybky resp. částečná ignorace okolní reality tam bezesporu je, ale i tak v exotické kategorii 'romantická krvavá hororová moderní pohádka' to jako celek zabírá. Vs. pozdější předělávka o půl stupínku lepší. [70%]

Devět královen (2000)

Argentiská varianta na Podraz aj., hodně překombinovaná, a to hlavně ke konci. Ale pobaví. [60%]

Mamma Mia! (2008)

Postaveno na ABBě a známých hereckých tvářích, nic víc, nic míň. Uznavám, že jsem se u toho docela pobavil, i když je to jako film to poměrně slabé. Zkrátka nenáročná jednoduchá blbina. [60%]

Mechanik (2004)

Už jen pro fyzický 'až na kost' výkon Christiana Balea či dobrou atmosféru to není špatná volba. Zajímalo by mne, co či kolik ho na této roli zaujalo, že byl ochoten toto snést. Ovšem konec tomu neodpustím. Škoda, opravdu škoda. A šmitec, žádný výraznější spoiler mi z klávesnice neunikne. [70%]

Slunce, seno a pár facek (1989)

Ještě se to nepropadlo úplně na dno, ale už to místy opravdu začíná Trošku přehánět. [50%]

Sin City - město hříchu (2005)

Pro oko líbivé netradiční zpracování s vesměs slušnými hereckými výkony hvězd většího či menšího kalibru. A přesto mě to obsahově z části minulo, neoslovilo. Hrozně chladné, odtažité, divácky nezúčastněné - což je pro velkou skupinu diváckého pléna naopak výrazné plus. Pokud se na to někdy znovu podívám, tak jedině v původní "krátké" verzi. V prodloužená DC BR jsou povídky normálně ucelené, nikoliv prokládané! [70%]

Samotáři (2000)

Dnes již kultovní klasika novodobého českého filmu. Ach ty hlášky, věčně zhulený Macháček, pro film objevený Trojan a mnozí další. Jo a taky fajn vizuál a výtečný hudební doprovod. Škoda pět chválu, lepší si to rovnou pustit. [100%]

Útok dvojhlavého žraloka (2012) odpad!

Je obtížné až nemožné vyprodukovat film bez chyby. Ovšem minimálně pozoruhodné je stvořit dílo, kde je špatně úplně všechno, naprosto. Co scéna to kravina, tupost, očividná lobotomie tvůrců, a zároveň nechápavost, často výbuch smíchu na straně diváka. Z filmu mám dojem, že režisér a zbytek jeho sehraného týmu to celé (po přidání triků, sestříhání) ani neviděli a vypustili rovnou ven. Tápete-li po něčem hrozném a šíleném na párty, tak tohle je skvělá volba. Dopředu ale všechny přítomné důrazně upozorněte ve stylu TV Nova, že 'následující záběry budou drastické!' a debilita filmu je značná. Kdo bere pravidelně uklidňujicí léky, nechť si je rozhodně nezapomene doma, pro ostatní připravte větší než malé množství alkoholu. [0%]

Čtverec mizení (1982) (TV film)

Bytostně průměrná krátká česká televizní detektivka ve všech ohledech. Nadprůměrné je jen a čistě herecké obsazení, ale herci se rozhodně nikterak nerozparádí. Ten závěrečný vtípek je hodně trapně umělý a za vlasy přitažený, si mohli odpustit. Stačí že tam Hanzlík kouzlí v průběhu. [40%]

Pár správných chlapů (1992)

Kvalitní a vyrovnané soudní drama z vojenského prostředí. Herecky velice přijemně nadupadané jak co do papírové stránky, tak i reálných odvedených výkonů. Kdybych chtěl být jízlivý, tak bych jen podotkl, že se jedná o jednu obyčejnou epizodu JAGu, ovšem všichni herci přeobsazeni, scénáristi vyměněni a jiný režisér dostal pokyn na celovečerák. [80%]