• Romantický

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Docela parádní podívaná, která moc nemá obdoby v dnešní nabídce filmů. Neobjevuje se tu žádné násilí (celkem), nahota ani dvacetiminutová variace na slovo fu*k, protože tendle prťavý staříček, který se sice pomalu pohybuje, ale o to rychleji mu to pálí a dokáže flashbackovat do těch nejzajímavějších částí svého života s neuvěřitelnou přesností, to všechno hravě zastane. Silně mu v tom pomáhá způsob likvidace nepohodlných nedobrovolně nabytých spolucestujícíh a slonice s mega zaďoušem. S parťáky, kteří jsou ale ovšem na stejné vlně a slonicí likvidují máfoše, aniž by byly použity zbraně, takže to jsou ty nejvtipnější situace z celýho filmu! Docela by takovej děda bodl, jenže onomu herci je podstatně méně, takže smůla (tomě docela dostalo). Zasmála jsem se, ale abych pravdu řekla, podle tohoto hodnocení jsem čekala mnohem větší smích. Strašně mě zaujalo ** SPOILER, že celou dobu naše tripová čtyřka vlastně z onoho kouzelného kufříku nepoužije ani centík.** "KDES BYLA?" - "PRO MELOUNY" - "PRO MELOUNY?!?! KUFR PRYČ, PŮLKA GANGU V HÁJI A TY DEŠ KUPOVAT ŇÁKÝ BLBÝ OVOCE?!" - "MELOUN NENI OVOCE, JE TO ZELENINA."

The Carrie Diaries (2013) (seriál)

Obyčejný seriál asi převážně pro náctileté dívky. Připravte se na to, že tam vůbec o nic nejde. Žádný fantazírování, úžasný vtipy, neuvěřitelný záhady nebo pekelný zápletky. Dá se říct, že to je takovej příběh že života, normální, odpočinkový dílo. AnnaSophia Robb hraje hodně dobře, ale jako Carrie mě dalším a dalším dílem začínala víc a víc štvát, protože ty neustálý voloviny co si vymýšlela a říkala, její celá akce miluju-nemiluju zrovna tohohle kluka a hlavně slova "Before there was sex, before there was the city, there was just me, Carrie,..." se kterým začíná KAŽDEJ díl, mě úplně vytáčely. Ostatní postavy moc fajn, i jejich vývoj se docela zajímavě vytvářel, ale slečna Carrie by zasloužila pár přes pusu.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Abych řekla pravdu, první díl se mi líbil mnohem víc. Měl spád a neokoukané herce pro tuhle nesmrtelnou postavu. Jenže jak už dnes u některých amerických sérií bývá zvykem, pokud se filmu zadaří, pojďme hned udělat díl druhý, vyždímat z něj hodně peněz a tudíž ho natáhnout do neuvěřitelného počtu minut. Kostýmy, dialogy i Sherlockovo fantazírování je to, co se dá vypíchnout, bohužel je to celé rozplizlé jak žvejka. Občas sem úplně vypadávala z vnímání a popravdě řečeno se mi ani nechtělo začít opět soustředit a na konci zjistíte, že to i bylo celkem o ničem. Je to škoda, vyšmikat z toho ty zbytečný omáčkový a ježiš-vypadá-to-že-hlavní-hrdina-co-se-objeví-i-ve-3-umírá scény a vyrovnalo by se to jedničce. "ON VŮBEC NENÍ TAK ZABEDNĚNÝ, JAK SES MI SNAŽIL NAMLUVIT, SHELLY." // "TAKOVÁ POHOSTINNOST VŮČI ŽENĚ, KTERÁ NÁS POZVALA DO STANU A POHOSTILA JEŽKEM?"

Katakomby (1940)

"Já mám na svejch hodinkách za dvě minuty půl." - "Vy máte na svejch hodinkách za dvě minuty půl?" - "No vidíte a teď už mám půl, protože dvě minuty se tomu tady blbě divíte." /// "Sedněte si tady a dělejte, jakoby se nechumelilo a já si sednu támhle a budu dělat jako když se chumelí."

Loupež po italsku (2003)

Hmm, začátek super, vypadá to na pěkně vydařenej příběh, jenže... jenže po podrazové části se nádherně vypadající film zasekne a stane se z něj okoukaná honička aut a čekačka na správný moment. A já nějak nechápu, kde má být ten moment, kde se mám pobavit, zadržet dech či uznale písknout. Tisíckrát omleté loupež / zrada / pomsta mě holt po tisící prvý jaksi nenadchlo. Díkybohu aspoň za příjemné a schopné hlavní hrdiny, protože to už jinak neim, co by jinak tenhle snímek vytrhlo z řady podobných filmů.

Ať žije nebožtík (1935)

Úžasná černobílá komedie, při které se ze srdce zasmějete. Haas naprosto oprávněně vede tempo celého filmu a jeho jednoduché fóry nemají žádnou chybu. Tohle už dneska nikdo nenatočí. "Pane, vy jste mě polil?'" - "Ano." - "Tak vidíte, jak já to poznám." // "JÁ ŽE PIJU?? DONESTE MI KOŇAK!!"

Pension pro svobodné pány (1967)

Když se vezmou v potaz samotné herecké výkony, je to naprostá paráda, protože Abrhám s Janžurkou jsou neuvěřitelní. Jenže, je tu ten problém - podle mého názoru je tohle prostě věc pro divadlo a ne televizi. Nemění se prostor ani herci, což diváka může za chvíli docela omrzet. Bohužel to se stalo i mě. V divadle bych brečela smíchy, ale tady se mi občas úplně vyplo a zjistila jsem, že jsem myšlenkami úplně někde jinde. Fakt škoda, všichni 4 "hlavní hrdinové" by v nezměněné podobě a skupině byli na jevišti okouzlující. "JE MI NĚJAK TĚŽKO, JAKO BYCH BYL OSEDLÁN."

Jedna za všechny (2014)

"YOU SCREW ME, I SCREW YOU BACK, I'M A LADY LIKE THAT." Fakt hodně se mi to líbilo! Mělo to vtip, nápad a rychlý spád. Mužským kritizujícím uživatelům tady se fakt směju, co ste asi očekávali od Dámský jízdy, bože. Nechápu, proč na to chodíte :D Nehorázně mě nadchla Mann, která byla tak neuvěřitelně úžasně bláznivá a šáhlá, že pokaždé, když se objevila na plátně, už jen z jejího výrazu mi cukaly koutky. Cam i v pokročilém věku neztrácí na kráse a z jejího metrovýho úsměvu tajou ledovce. Upton nepřekvapila, řekla bych, že hrála čistě samu sebe, své selfie times tam cpala naprosto instinktivně. Jediná strašná věc na tomhle je Nicki Minaj a její obrovská implantátová zadnice, která je tak mega, že zabírá půlku obrazu a tu druhou kreje její stále se měnící porost na hlavě. Vůbec nechápu kde a proč jí vyhrabali, ať si dál rapuje svoje kejdy a hraní přenechá někomu prostorově přijatelnějšíšímu. Rozhodně doporučuju, klidně bych zašla znova, tohle je romantická komedie přesně tak, jak má být :)) ^^"It tastes different" - "Yea, I added kiwi. Do you like it?" F**k you, f**k you!!^^ "GUYS I THINK I SEE A DOLPHIN!"

Přestupný rok (2010)

Nápad filmu mě celkem zaujal, takže sem do něj šla s jistým nadšením, které ale postupně silně upadalo. Je to jako když stavíte puzzle ze dvou krabiček, jedete dobře a pak se tam najednou objeví naprosto cizí dílek, kterej to úplně zruinuje. Dobrý momenty okořeněné hlavně nádhernou irskou přírodou (neměla sem nejmenší tušení, že je tam až TAKHLE krásně - paráda!) jsou vždy jak ránou z děla přervány nějakou strašně do očí bijící NÁHODOU ať už kladnou nebo zápornou. U romantických žánrů se trocha té nereálnosti bere za samozřejmost, ale tady už mě chytaly křeče a občas sem si zakrejvala oči, protože se to prostě nedalo. Shrneme-li: paráda/příroda/neeee/super/aleneee/roztomilá Amy/dostdost/totálně zprasená Amy-všichni se gebí/nenápadná náhoda číslo 279/romantika

Divergence (2014)

Totálně mě to překvapilo a ohromilo, protože po shlídnutí traileru sem tomu moc parády nedávala. Jenže v kině sem už po chvíli zjistila, že trailery sou naprosto imbecilní a absolutně vůbec nevyjadřujou o co v tom filmu doopravdy jde. Plus název je celkem zavádějící, protože lze říct, že většinu filmu se stejně řeší něco úplně jiného. Aby se teda neřeklo, občas tam plácnou "i am divergent" a tím je hotovo. Nicméně příběh je úžasný, strašně mě nadchl ten nápad, zpracování, všechny kulisy, prostory i to, jak to měli vymakaný. Nádhera. Pro Tris vybrali výbornou herečku s kouzelnýma očima přes půlku plátna. Je ale fakt, že to rozložení do 2 hodin mi občas přišlo až moc dlouhý a tradičně vás 90% času máchaj v omáčce a vyřešení se koná ke konci rychlým stylem šup, hop, díky, nashle, titulky. U těhle typů filmů mě vždycky strašně baví premejšlet kam všichni ti lidé chodí třeba k doktorovi, kdo jim nakupuje všechno to jídlo nebo kdy jim perou? Prostě měli by to tam někdy ukázat, to by byla teprv pecka! "IT'S NOT REAL." To procvičování strachů bylo perfektní, kéž bysme něco takovýho taky tady mohli mít. To by teprv bylo něco.