American Heist - Americká loupež (2014)

Veľmi priemerné až podriemerné krimi so slabým Christensenom a dosť dobre hrajúcim Brodym, ale jeho úloha Franikeho je krajne neznesiteľná a odporná. Banková lúpež je nudným finále dopredu odsúdeným na neúspech ako je aj celý American Heist.

Sedmero krkavců (2015)

Som veľmi milo prekvapená a veľmi rada konštatujem, že Sedem zhavranelých bratov má potenciál stať sa obľúbenou rozprávkou. Filmársky pokrok a tradícia sa v nej krásne snúbili, príbeh o bratoch, ktorých zakliala vlastná matka je skvelou témou, ktorá filmárom ponúkla veľa možností a tí ich patrične využili. Netradičný, ale vo výsledku veľmi dobrý výber hlavných hrdinov, no musím priznať, že nad Marthou Issovou som chvíľu krčila nosom, ale nakoniec som si povedala prečo nie. Skvelá bola aj Sabina Remundová, ale aj vedľajšie postavy mali čo povedať. Nechýbal humor, dojatie, poučenie, láska a vlastne všetko, čo má správna rozprávka mať. Potešili dobre známe lokácie Zuberca a nesmiem zabudnúť pochváliť aj vskutku vydarenú hudbu. Pre oddych s rodinou je tento film ako stvorený.

Padesát odstínů šedi (2015)

A okolo tohto mal byť taký humbuk? Asi som príliš náročná, ale mňa nebavil ani Základný inštinkt, čo už mám teda povedať na film, ktorý prakticky skoro nemá dej a je to len nudná romantika stvárňujúca zromantizovanú predstavu o sado-maso, kde vrcholom sadismu je preplesk remeňom po holej. Charaktery hlavných postáv, to je des. Dakota Johnson v úlohe neviniatka, hlupačky, nemehla a zlatokopky v jednej osobe mi vadila asi ešte viac ako tupý scenár. Jamie Dornan je fešák, pán dokonalý, ktorý hádže jeden sexi zachmúrený pohľad za druhým, a kde tu ho vystrieda letmým úsmevom. To je asi celé jeho hranie. Neviem čo ešte môže priniesť pokračovanie tejto telenovely, pretože pokiaľ je jediné tajomstvo pán Greya tá herňa....No skrátka knihu môžem spokojne ignorovať ďalej.

Zpívající detektiv (2003)

Vypnuté do desiatich minút. Pohľad na zamaskovaného Roberta Downeyho Jr. bol pre mňa neznesiteľný a pri prvej muzikálovej scéne som si uvedomila, že toto nebude moja šálka kávy :)

Zulu (2013)

No to ma podrž. Orlando Bloom je normálne že aj herec, a dokonca tu dokázal že aj celkom dobrý. Na elfa, či piráta, ktoré ho tak zaškatuľkovali som ani nepomyslela, jeho rola bola veľmi dobrá, drsná, špinavá a výborne zahraná. Dokonca mi prišlo, že sa naňho nechytal ani Forest Witaker. Veľmi drsný je aj samotný film zasadený do prostredia južnej Afriky, kde vyšetrovať "obyčajný" zločin je životunebezpečné, hlavne keď toto vyšetrovanie smeruje k odhaleniu, niečo väčšieho a strašného. Napriek tomu to nebola až taká pecka ako by sa mohlo zdať. Miestami film aj trošku nudil, ale iba trošku. 70%

Bestie musí zemřít (2009)

Giallo je tragický film po všetkých stránkach, snáď jediné pozitívum je, že je veľmi krátky, takže sa dá znechutene dopozerať. Je to ako pozerať sa na pilot k seriálu, ktorý radšej už ani nenatočili, alebo epizódu veľmi veľmi zlej kriminálky spred minimálne 30 rokov. Scenár je strašne tupý, tým pádom aj konanie postáv nemá hlavu ani pätu. Ako kriminálke tomu chýba akákoľvek logika, ako horor, to nemá vôbec žiadnu atmosféru strachu, skôr sa zamýšľate nad tým, že talianska polícia je maximálne neschopná, keďže nemôžu dostať sériového vraha, ktorý je vlastne dement s chorou pečeňou. Média sa tomu nevenujú, lebo obete sú krásne cudzinky, ktoré tým pádom nikomu nechýbajú!!!! WTF!!!! A napriek množstvu obetí je na to nasadený len jeden policajt, ktorý si zo zúfalstva nechá poradiť od protivnej blondýny a tá na to zrazu všetko príde. Nechápem, prečo tomu nedám hneď z fleku odpad. Alebo vlastne chápem. Lebo mi je ľúto chudáka Adriena, ktorý z nejakého dôvodu nechce hrať v lepších filmoch.

Tenkrát na Západě (1968)

V posledných dňoch som sa veľmi započúvala do nádhernej piesne Viery Špinarovej, čo ma posmelilo pozrieť jeden z najznámejších ak nie vôbec najznámejší western, aký bol kedy natočený. A hoci sa tomuto žánru nevyhýbam, mám však skôr rada jeho romantickejší odtieň. Preto medzi moje obľúbené westerny patria filmy ako Veľká Zem alebo Ženy idú na západ. Po pozretí môžem povedať, že Vtedy na Západe sa k nim nepridá, napriek tomu mám z neho veľmi dobré pocity. V prvom rade, je to akoby ste sa pozerali na na TO pravé, originálne, čím sa mnohí nechali inšpirovať, až to zašlo do klišé, ale tu to tak ešte vôbec nepôsobí. Potom je tu ten odor reálnosti. Niektoré filmy dokážu navodiť dojem, že sa natočili v čase, v ktorom sa odohrávali a toto je ten prípad. Západ je nám predstavený bez príkras, sú to samí drsní, slnkom ohorení a vetrom ošľahaní chlapi, prežúvajúci tabak, ktorých zápach si viete celkom verne predstaviť už len z ich vzhľadu. Pri takej svorke o to viac vynikne vzdorná krása Claudie Cardinale. Všetci herci sú výborní, najviac ma zaujal asi Charles Bronson a jeho kamenná tvár, kde len podľa záblesku v očiach sa snáď dalo rozoznať, či sa smeje alebo je vážny. A potom je tu tá prekrásna hudba, ktorá je dnes už kultom a posunula tento film asi o dve triedy vyššie. Na záver môžem povedať, že Vtedy na Západe je skvelý western, a to že mu nedám plný počet je len môj osobný problém, ktorý vyplýva z toho, že v tomto žánri inklinujem k niečomu inému.

Michael Collins (1996)

Problematika Írska je mi veľmi vzdialená a doteraz ma ani príliš nezaujímala. Dúfala som, že Michael Collins ma pre ňu trochu nadchne, ale stál sa pravý opak. Film bol pre mňa nenormálnou uspávankou, nič ani len tradične skvelý Liam Neeson ma nedokázali udržať v bdelom stave. Ale že som sa skutočne snažila a asi dva krát som sa vrátila k miestu, kde som zaspala a skúsila som to znovu. Skrátka to nešlo. Vôbec ma to nezaujímalo, doteraz neviem ako to s Michaelom Collinsom nakoniec dopadlo a vďaka tomuto filmu mi je to aj jedno.

Vicky Cristina Barcelona (2008)

Veľmi nezáživný, príbehovo prázdny film Woodyho Allena, ktorý mal len dve prednosti. Tou prvou bola krátka stopáž a tou druhou Barcelona. Sprostredkovanie atmosféry tohto krásneho mesta bolo však veľmi veľmi chabé.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Toto vyšlo! O Archu bláznov som sa vôbec nezaujímala, len som si to pustila a preto som bola dejom prekvapená, a film sa mi veľmi páčil. Bezchybný scenár aj obsadenie postáv posúva tento film kvalitatívne vyššie. Mala som však pocit, že sa to akosi žánrovo stratilo. Na thriller mi film ponúkol málo napätia, na horor zase veľa komiky a žiaden strach. Lenže v komentári evulienky3 som sa dočítala, že to tak má byť, takže beriem, a koniec-koncov aj napriek pár výhradám som bola spokojná a zrejme si to aj rada zopakujem. A určite zvážim prečítanie si pár kníh E. A. Poa. PS: Na Prekliaty ostrov zabudnite, toto je iný režisér, iná predloha, skrátka iný film!!! :)