Pohřbena zaživa (1990) (TV film)

No videl som to asi pred šiestimy rokmi, tak si to už skoro vôbec nepamätám, ale viem, že to bola strašná nuda. Celý film sa skoro nič nedialo a ľudia sa len vykecávali a stále niečo riešili. Aj herci čo tam hrali mi boli veľmi nesympatický, heh najmä Urich, jeho proste nemám rád :-)

Svatý (1997)

Noo akoby som to povedal, hm takže nuda, nuda, nuda a ešte raz nuda. Podobne som sa už dávno nenudil. Poslednú pol hodinu som už len kukal na hodinky, že kedy to skončí.

Nebezpečná rychlost (1994)

Rozhodne najlepší Bontov film. Skvelá akčná jazda, pri ktorej som sa bavil od začiatku do konca ako by to malo byť pri každom dobrom filme. Navyše ústrednej hereckej dvojke to spolu veľmi svedčilo a Dennis Hopper v úlohe záporáka tiež neurazí.

Super finta (2001)

Miestami vtipná, miestami nudná komédia, ktorá ani neurazí, ale ani bohvieako nepoteší. Taký štandart vo svete dnešných komédií.

Potomci lidí (2006)

Nooo po tom čo som videl to kvantum kladných hodnotení tu na CSFD-čku som nemohol inak ako isť sa presvedčiť na vlastné oči. No bohužial nastalo mierne sklamanie. Asi práve vďaka tým kladným recenziám som čakal niečo úžasné, no nestalo sa. Áno je to fakt dobrý film s neuveritelnou atmosférou, ale na to aby bol skvelý by musel mať aj skvelý dej a ten je podľa mňa dosť tuctový. Celkovo sa dá zhrnúť iba ako záchrana tehotného dievčaťa. Klasická ukážka víťazstava formy nad obsahom. Tuš ja si asi ešte budem musieť na najlepší film roku počkať.

Arachnofobie (1990)

Asi jeden z najlepších filmov o pavúkoch, i keď mi paradoxne v hlave utkvela práve hudba sprevádzajúca Johna Goodmana v úlohe deratizéra a nie pavúky, ktoré boli podstatou deja:-). Dôležité je však, že niečo z tohto filmu vo mne zostalo čo ho radí k tým kvalitejším snímkom;-)

Přichází Satan! (1976)

Výborný film so skvelou atmosférou a vynikajúcou hudbou, ktorý spoľahlivo postraší aj po tridsiatich rokoch. Scény ako dekapilácia fotografovej hlavy či otváranie hrobu Satanovej matky mi ostanú v hlave asi navždy. Navyše asi v žiadnom filme nebola Satanská tematika prebratá tak podrobne. Určite jeden z najlepších hororov vôbec.

Smoochy (2002)

Mám rád Eda Nortona ako herca, a neviem prečo ale názov Williamsovej postavy "Dúhový Randolph" vo mne ešte stále vyvoláva záchvaty smiechu a to som tento film videl už dosť dávno. Takže asi preto dávam takéto vysoké hodnotenie. Ale tiež je tento film, podľa mňa, výbornou satirou showbiznisu, čo bude asi tým, že ho natočil muž, ktorý v takomto prostredí pracuje a teda vie o čom má točiť.

Strašidelný dům (2003)

Musím priznať, že po neuveriteľne negatívnych recenziách som sa zhliadnutia tohto filmu dosť obával. No ale bol som príjemne prekvapený a musím uznať, že skoro celú dobu som sa bavil. Možno to bude aj tým, že niekde vo vnútry mám stále zakorenenú povahu dieťaťa;-)

Zběsilost v srdci (1990)

Heh musím uznať, že tento film my z hlavy len veľmi ťažko vyšumí. Som rád, že po nepochopenom Mulholland Drive sa mi na druhý krát podarilo pochopiť celý Lynchov film :-). Noo a tie prehnité Dafoeove zuby, hm tento herec ma prekvapuje čím ďalej tým viac a hlavné je, že príjemne. Už žiadny Zelený Goblin ani terorista z nebezpečnej rýchlosti, odteraz už len úchylný podivín s otrasným chrupom :-).