Hvězdný prach (2007)

No od tohto filmu som fakt veľa nečakal, predlohu som nečítal a recenzie ma moc neoslovili. O to väčšie bolo moje prekvapenie keď sa z neho vyklula neuveriteľne záživná a vtipná rozprávka. Rozhodne jeden z najlepších filmových zážitkov roka. Tak spokojný a s obrovským úsmevom na perách som z kina už dávno neodchádzal.

Kairo (2001)

Toto je jeden z tých prípadov, keď sa mi americky remake páči viac ako japonský originál. Ten bol totiž spracovaný záživnejšie a zaujímavejšie. V Kaire chýba veľa vysvetlení, dej je často chaotický, herci extrémne nevýrazný. Navyše má film veľmi pomalé tempo a často skĺzne k nude. Jediné veľké plus má tento film za fascinujúce exteriéri a výbornú bezútešnú atmosféru.

Underworld: Evolution (2006)

Akciou nadupaná dvojka je podľa môjho ešte lepšia než jednotka. Ani sekundičku som sa nenudil a celý čas som sa bohovsky zabával a o to pri filmoch tohto typu predsa ide.

Příběh žraloka (2004)

Zabával som sa teda bohovsky. Niektoré scény ako pohreb žraloka alias mafiánskeho synka nemajú chybu. Animované postavičky sa neuveritelne podobajú na svojich filmových predstaviteľov. Kebyže mám porovnať animáky od Dreamworks a Pixaru tak tí prví u mňa bodujú hlavne kvôli tomu, že sa nesnažia zbytočne moralizovať, ale iba človeka zabávajú a o to predsa v animákoch ide.

Kids (1995)

Tak tento film sa mi fakt páčil. Zachytáva síce iba jediný deň v živote teenagerov, ale veľmi záživným a zaujímavým spôsobom. Navyše je dosť autentický. Proste vo svojej oblasti je to asi najlepšia filmová voľba, aká sa nám ponúka.

The Hobbit (1977) (TV film)

Fuha hodnoti sa mi to veľmi ťažko bo som tolkienofil a preto som asi dosť neobjektívny. Tak ale tento film mal určité čaro. Ľudia sa sice sťažujú na jeho chabú vytvarnu stránku, ale ja si myslim, že prave v nej spočiva jeho kúzlo ako aj vo výbornej hudbe. Tento filmik mi navodil proste veľmi dobrú naladičku a pripomenul obľúbený animák môjho detstva a to Posledného jednorožca. Po animačnej stranke má s nim dosť veľa spoločného. Príbeh je tu ale fakt až hriešne zostrihaný a dosť som sa sklamal keď som zistil, že vynechali napriklad stretnutie s Meddedom. Aj spôsob vykreslenia niektorych postav je prinajmenšom zaujimavy, lebo niektore mi až moc pripominajú zvieratká, či už je to Smaug ala liška alebo žabí škreti. Pre mňa je tak jediným výraznejším mínusom stopáž, ktorá mohla byť kľudne aspoň o pol hodinku dlhšia.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Jedna z najparádnejších hororových komédií vôbec. Strašne dlho som sa tak dobre nenasmial. Celkovo nápady ako zombie dieťa alebo stolovanie v zombie štýle nemajú vo filme obdobu. Je vidno, že v Jacksonovi sa vždy skrýval obrovský potenciál a bohovské nápady.

Michael Jackson: Bad (1987) (hudební videoklip)

Heh po Yankovicovom Fat proste nedokažem brať tento klip vážne . Wow ,ale že to natočil Scorsese to je ake prekvapko, hm ale ani toho Snipesa som si tam nikde nevšimol.

Cesta do pravěku (1955)

Tento film je proste klasika, na ktorú sa nezabúda. Na svoju dobu neuveritelné triky, nádherné Zemanove maľby (také skvelé obrázky dinosaurov ako kreslil Zeman nenakreslí už hádam nikto) a príbeh, ktorý je snom asi každého správneho chalana ;-). Pre mňa asi najlepšie československé fantasy (mno ale Na kométe je tiež super ;-))

Gremlini (1984)

Spolu s Nekonečným príbehom filmy môjho detstva. Vždy som na tento film spomínal ako na môj osobný kult a nevedel som sa dočkať kedy ho budú opakovať. Teraz keď som starší už nepôsobí tak úžasne, ale to vôbec nevadí, očaril ma ako dieťa a ako dieťa som ho zbožňoval. Veď vtedy som malého Číma vnímal ako normálne zvieratko, ktoré može existovať a nie ako hračku a práve tým ma Gremlini vtedy očarili. Svoju úlohu film splnil a v mysli my ostane zarytý hádam navždy.