Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Superpero

Stejná blbost jako první díl. Chybí jakýkoliv nadhled a brát tohle vážně je smrt. Nejlepší scéna filmu je středověkej začátek pak už následuje jen naprosto průměrná akce. Všude jsou tam megaupíři, a upíři kombinovaný s vlkodlakama a starý upíři a starý vlkodlaci a vůbec všech těch mutantů je tam tolik, že člověk vůbec neví kdo je vlastně největší mazák ze všech. Opět, jako v jedničce, se dočkáme scén, kdy to někdo koupí celym zásobníkem do hlavy ale jde vesele dál, jakoby se nechumelilo. Je to o trochu větší zábava než jednička (hlavně kvůli kratší stopáži), ale kvůli tomu jak ten holohlavej upír stáhne vrtulník na zem za lano to nejde nesetřít. ()

Shakers

Len Wiseman tento krát s vyšším rozpočtom, zasadil tento druhý diel trošku mimo mesta ako v jednotke. A myslím si, že to tomu filmu aj prospelo, príbeh fajn nadväzuje na prvý diel a prostrediu filmu dobre zapadá a nadväzuje na minulosť. Dvojka mi príde trošku slabšia, pretože mám pocit, že je to viac len o akciách, čo je fajn aspoň je na čo pozerať okrem (ešte krajšej) Kate Beckinsale, ale ten príbeh zas až tak moc zaujímavý nie je. Zato záporak Marcus stojí za pozornosť. Páči sa mi ako sa sním tvorcovia pohrali a aspoň nevyzerá ako nejaký slaboch. Taktiež aj jeho vlkodlačí brácho William. Čo sa týka zmeny hudobného skladateľa, tak sa to drží zhruba na rovnakej úrovni ako prvý diel, no trošku mi viac vyhovuje Beltrami. Myslím si že po príbehovej stránke by sa dalo vymyslieť niečo lepšie, ale inak efekty, či akcie sú fajn, takže s celkového filmu dostaneme len akčnú matrixovsko - bladeovskú zábavu. 80% - 4* ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný horor s Kate Beckinsale, ktorý je vydareným pokračovaním slušnej jednotky. Má celkom dobrý príbeh o upírskej bojovníčke, ktorá so svojim novým priateľom uniká pred ostatnými upírmi, no hlavne pred práve prebudeným mimoriadne silným upírom Marcusom. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce dej toho moc výraznejšie zaujímavého neprinesie, ale je veľmi dynamický, nie je tu žiadne slabé miesto, skutočne stále sa niečo deje a to v kombinácii s prijateľnou dĺžkou znamená svižnú akčnú zábavu. Len prekvapí, že vojna upírov a vlkodlakov ustúpi do úzadia a film sa venuje hlavne rozporom medzi upírmi, ale filmu to aj tak neuškodí. Akcie je tu plno a páči sa mi. Oproti jednotke je po všetkých stránkach vylepšená, jej stereotyp nahradila výrazná rozmanitosť, nechýbajú tu súboje, rôzne prestrelky, cestná naháňačka, nájde sa tu viacero dobrých nápadov a krvavých scén. Najviac sa mi páči akcia zo záverečnej polhodiny a zneškodnenie vojenskej jednotky. Herecké obsadenie je na tom dobre, hlavné duo Kate Beckinsale a Scott Speedman zostalo nezmenené, poteší viacero zaujímavých vedľajších postáv a aj keď záporáci mohli byť lepší, ale tiež nesklamú. Réžia je celkom slušná, Len Wiseman sa rozhodne polepšil a aj technická stránka je viditeľne kvalitnejšia. Síce to stále nie je ideálny diel, na scenári by sa mohlo popracovať a aj kulisy nie sú až tak zaujímavé, ale inak som spokojný a je to o triedu lepší diel ako jednotka. Objektívna kvalita filmu- 65%, film sa páči mne na 74%. ()

TeeAge

Sladká prechádzka atelierom Kate-iných kriviek okorenená cool vampire tematikou s tonami modrého filtru. Bola by to dokonalosť sama!!! - no neschopnosť americkej produkcie pochopiť, že pre použitie cudzích jazykov vo filmoch je potreba ludí s rodenou mluvou ma privádza do šialenstva. ...Nie, oni tam radšej natlačia američana, ktorému dajú text preložený zo slovníku, alebo najnovšie z google translater :D infinitive 4ever! ()

POMO

Trikovo lacnejšia, filtrovo modrejšia verzia Van Helsinga, ktorá je tým predvídatelnejšia, čím je bližšie k záverečným titulkom. Ale vďaka kratšej stopáži a skvelému imidžu Kate Beckinsale som sa nudil menej než pri Helsingovi. ()

• Film s rozpočtem 45 milionů amerických dolarů jich v Severní Americe po premiéře vydělal 62,3, celosvětově pak 111,5. (NIRO)
  • Na začiatku sa dozvedáme, že lykan po smrti naberie ľudskú podobu, avšak počas scény v kláštore sa toto pravidlo ignoruje. (johnsnow)

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (více)