Kreslený příběh na motivy známého fantasy románu J. R. R. Tolkiena. (oficiální text distributora)

stilgar1

Nebylo to úplně hrozné zpracování. Je více než jisté, že by se to dalo provést i hůře. Největší chybou filmu je jeho krátká stopáž, což vedlo k velkému zkrácení děje a mnohdy až k nesrozumitelnosti. Jednotlivé úseky knihy se odehrávaly až příliš rychle. Taky bych měl ještě výtky k animacím. Vykreslení jednotlivých postav bylo opravdu trapné. Povedený se mi zdál snad pouze Gandalf, avšak Bilbo vypadá spíše jako malé dítě, než jako hobit, Smaug vypadá jako kočka (heh, opravdu pěkný dráček :D), elfové jako skřeti (jediným jakž takž povedeným elfem je Elrond :)), skřeti úplně divně a ujetě (to si opravdu pán režiséři takhle představovali skřety???!?!?!?) a Glum vypadá jako nějaká ropucha (když je v jeskyni, tak to moc poznat nejde, ale když se přiblíží k východu a osvítí jej světlo, tak docela zezelená a vážně vypadá jako nějaká žába .D ). Ale některé momenty jsou zase docela fajn :) Například začátek filmu se mi líbil, hádanky ve tmě (Bilbo vs. Glum :D) taktéž a konec byl taky docela hezký (a zdá se mi, že se právě tímto koncem inspiroval PJ při natáčení LOTRa :)). Doufám však, že se jednoho dne dočkáme nové a povedenější filmové verze Hobbita :) 6/10 ()

C0r0ner

Jo, vypadá to jako Gumídci méďové. Jo, je to jako pro desetileté děti. Jo, elfové jsou tam jako nějací skřítci. Jo, celkově to docela stojí za hovno. Ale je to kurva Hobit. Děj je kompletní a nic důležitého v něm nechybí. Příběh má spád a film uteče jako nic. Objektivně je to tak na dvě hvězdy, ale srdcem musím přitlačit. 70% ()

Karlas

Báječné zpracování mého srdcového příběhu s krásnými písněmi, které určitě neruší toto nádherné dobrodružství. Musím se trochu pousmát, že je věrnější a střízlivější než Peterův výpravný, avšak rozpustilý epos. Trochu škoda, že film postrádá některé dějové scény. Spolu s Pánem prstenů (1978) jde o další neznámé, ale zajímavé dílko z Tolkienovy tvorby. ()

Melios

Nebudem si nič nahovárať má to od dokonalosti ďaleko. No štyri hviezdy som sa tomu rozhodol udeliť hlavne kvôli odvahe. Je to televízny film pre deti natočený v dobe, kedy boli myšlienky pána Tolkiena pre filmový priemysel nesfilmovateľné. Rozhodne to má bližšie k rozprávkovému podaniu originálnej knihy, než verzia Petera Jacksona, kde som mal miestami pocit, že sa to až násilím snažia spojiť s LotRom. Je mi jasné, že do 70tich minút sfilmovať tak obsiahly román bez rozsiahleho škrtania skrátka nezvládnete, no výsledok si myslím, že je viac než len pozerateľný. Stručne prerozprávaný príbeh s animáciou, ktorá nemusí pristať všetkým, ale mne práve tieto bizarnosti typu Gollum vyzerajúci ako kríženec žaby a potratu mi najviac vyčarili úsmev na tvári. Z dnešného pohľadu, to ale nie je žiaden zázrak. No na dobu, kedy to vzniklo si tvorcovia za svoju snahu určite zaslúžia odmenu. Film, by som skôr odporučil klasickým "Tolkienobíjcov", ale nečakajte od toho nejakú bombu. Tvorcovia boli proste dosť odvážni a vyskúšali spraviť na svoju dobu nemožné. A za to si ich cením. A hlavne to odporúčam neporovnávať s Jacksonovými filmami. Je to neporovnateľné! ()

corpsy

Má to svoje momenty ( umocňuje to hlavne animácia, na ktorú si vlastne treba iba zvyknúť ), ale že pri zhruba hodinke štvrť dlhom animáku budem upadať do letargie, to som ozaj nečakal. Keby sa tu veľmi nepozeralo na mladých a keby sa vynechali všetky tie ´´sladko´´ znejúce piesne, mohlo ísť o dielo lepších proporcií. Tak ostala iba rarita. ()

• V 60. letech připravoval animovanou verzi Hobbita Jiří Trnka, k realizaci však nedošlo (Přemek)