Shameless (2004) (seriál)

No to je tedy přízvuk! Jeden z mála seriálů, ke kterému potřebuji anglické titulky, abych všemu rozuměla (ale vzhledem k tomu, že jsem strávila nějaký čas ve Skotsku, vím, že to může být i horší). Námětem sice nejsem příliš unesená, ale kvůli mladému McAvoyovi mi stojí za to zhlédnout pár dílů. Jinak líbí se mi tato původní verze více, než nová od Showtime, ta je příliš 'nastrojená', čímž seriál ztrácí své kouzlo.

Poslední neděle (2009)

Nejsem obeznámena s tím, jestli má film stoprocentně reálný základ, co se týče historických fakt. Nicméně bylo to poutavé a všechny dialogy jsem si vyloženě užívala. Kdo by to byl řekl, jak zajímavý může být film o ruském romanopisci! Navíc to byl opravdový herecký koncert (jen jsem se ujistila v tom, že McAvoye bezmezně zbožňuji – řekněte mi, co je to na těch nazrzlých chlapech??). Scéna hádky v jídelně byla opravdu perfektní. Přidala bych tomu akorát na spádu (tím mám na mysli především druhou polovinu), jinak nemám téměř co vytknout. A dala bych si to klidně i v ruštině, aby to tomu přidalo na autentičnosti, přecejen Jamesův skotský přízvuk, ač je velmi přitažlivý, poněkud kazí ruskou atmosféru..

Angel (2007)

Tak tohle byly bezmála 2 hodiny nehorázně debilních, rádoby chytrých a naivních blábol. Tenhle film si hraje na něco, na co zcela očividně nemá. Absurdita z toho jen čišela. Ani Michael to nebyl schopný zachránit, jelikož nebylo co zachraňovat.

Láska na druhý pohled (2009)

Mám sice ráda Jenifer Aniston, ale když já jsem se po celou dobu nemohla v hlavě zbavit myšlenek na toho zk****s**a Harveyho Denta!! Je mi to líto, ale nedokážu se přes to přenést, takž asi už nebudu moci sledovat filmy, kde hraje Aaron Eckhart.

Jeden den (2011)

No, takže, po tom, co se stala ta - řekněme nešťastná událost (nechceme přeci žádné spoilery), jsem si říkala, že to ten film úplně pos.. zkazilo! Poté mě film začal lehce nudit, takže jsem měla čas přemýšlet a dospěla jsem k názoru, že ani ta předchozí část filmu se mi až tak moc nelíbila. Na první pohled film sice působí sympaticky - pěkné líbivé prostředí, Anne mění účesy, podmanivá hudba, bla bla bla.., ale to mi bohužel nestačilo (i když ten potenciál tam byl!). Jediné, co bych chtěla na konec poznamenat, je to, že Jimu Sturgessovi velmi sluší vousy. ** + 1/2* = *** po zaokrouhlení.

Twilight sága: Rozbřesk - 1. část (2011)

'Jak jsme s kamarádkou vydaly do kina, aneb příště film vybírám já!' ..Jakožto nezaujatá osoba (s knihami neobeznámena, máníí kolem této ságy neovlivněna, mimo cílovou skupinu, nepříliš znalá předchozích dílů) tomuto filmu v žádném případě nemůžu dát více, než 2* (no promiňtě, ale 4 a více hvězd je naprosto neadekvátní kvalitě tohoto filmu). Celé to bylo až nechutně vyumělkované (jiní říkají 'vizuálně bezchybné'), herci povětšinou strnulí, počítačové efekty průměrné až špatné, dialogy naprosto absurdní (když já pořád nevím, je to myšleno jako vtip, nebo vše, co herci vypustí z úst, má být bráno vážně?), děje tam nebylo ani na čtvrtinu (přemrštěné) délky tohoto filmu (Romantický / Thriller - žádnou romantiku, natož napětí jsem nějak nepostřehla, tohle bude asi záležitost pouze skalních fanoušků) a ta scéna, kde spolu mluví vlkodlaci, 'oživování Belly' a mnohé další, měla jsem pocit, že si ze mě někdo pěkně střílí. I když docela mi té holky bylo líto, konečně přistoupí ke svatbě a místo líbánek strávených vášnivým sexem hraje se svým novomanželem šachy! Jediné, co bych chtěla pochválit, je hudební doprovod (i když místy moc dramatický na to, že se tam dvě hodiny nic nedělo). Podtrženo, sečteno, můj nejvězší zážitek večera byla obvyklá reklama na Coca-Colu před filmem a krabice předraženého popcornu. O druhou část se mileráda obejdu.

Waiting for Forever (2010)

Tom Sturridge je roztomilý, škoda jen, že neumí hrát. Nic jiného v tomto filmu nestojí za komentář.

Umění zapadnout (2011)

Zápletka vhodná maximálně tak jako vedlejší dějová linie lehce nadprůměrného seriálu.