Divoká krása (2007)

Po zhlédnutí filmu bych se mé dojmy daly popsat jedinou větou: 'Co to k...., teda proboha bylo?'.

Bezstarostná jízda (1969)

Film má naprosto neuvěřitelný 'styl', který se všemožní tvůrci snažili nejdnou napodobit, ovšem podařilo se jim maximálně se steží přiblížit. Co také stojí za zmínku, je perfektní soundtrack, asi jen těžko bych hledala nějaký lepší.

Good Time Max (2007)

Pokud je tohle pro nějakého diváka 2. film s drogovou tématikou (hned po Requiem for a Dream), který kdy viděl, chápu, že vidí nějakou podobnost. Ovšem jsou (kupodivu) i další filmy na tohle nebo tomu podobné téma. Každopádně jestli tohle bylo teprve Jamesovo 'zahřívací kolo', jsem si jistá, že se od něj ještě v budoucnu máme na co těšit.

Můj týden s Marilyn (2011)

Ze začátku jsem měla k filmu mírný odstup, ale netrvalo dlouho a atmosféra mě učarovala a já jsem si to až do samého konce opravdu užívala. Naprosto nemám co vytknout obsazení - Michelle Williams je prostě okouzlující a Eddie Redmayne je sladký! Navíc krásné anglické prostředí s retro nádechem je přesně moje gusto. Přesto jsem nucena dát 4* (i když takové lepší 4), protože jsem ve filmu cítila jakousi povrchnost a podbízivost, která trochu kazila celkový dojem.

Stud (2011)

Že by nová móda v podobě 'poloněmých filmů'? Ani mi tak nevadil fakt, že herci neměli moc práce s učením se scénáře, jako některé dlouhé prázdné scény - i když asi to byl umělecký záměr nebo tak něco. I přes to všechno to kupodivu nebyla nuda a uběhlo to až překvapivě rychle, vzhledem k celkem štědré délce filmu. Michael Fassbender je perfektní 'zvrhlík' (ano, tohle je kompliment!) a Carey Mulligan pomalu ale jistě začínám přicházet na chuť. Film bych doporučila všem, kteří chtějí vidět Fassbendera nahého, nebo touží po tom, vidět ho hrát v pornu, jelikož tohle je asi nejbližší momentálně dostupná alternativa;)

Neklid (2011)

Mám velmi ráda Miu Wasikowskou, která zde byla půvabná (jako obvykle) a mi neznámý Henry Lee Hopper se své role ujal také bravurně. Musím říct, že nejsem zrovna ten typ, co u filmů brečí a nevzpomínám si, kdy jsem se naposled u něčeho rozbrečela.. tedy až do té doby, co jsem viděla tohle - no nebudu kecat, posledních cca 30 minut jsem měla lehce rozmazaných. Každopádně jestli cílem filmu bylo rozbrečet diváka, tak gratuluji, mise splněna. Přesto jsem neměla pocit, že by se film snažil být záměrně co nejvíce dojemným (což většinou bývá spíše otravné) a kupodivu ani mírné bláznovství v podobě povídání si s duchem nebylo vůbec na škodu. 5* není ani tak za počet kapesníků, které jsem potřebovala, jako za opravdu silný filmový zážitek.

Tess z rodu D'Urbervillů (2008) (seriál)

Další adaptace bezesporu zajímavého kousku z bohaté britské literatury v podobě mini-série od BBC. S touto knihou jsem se bohužel dříve nesetkala (pouze jsem od stejného autora viděla jiná filmová zpracování jeho děl) a obávám se, že román ani v budoucnu nevyhledám, jelikož to bylo lehce depresivní a já raději něco optimističtějšího, protože sleduju filmy (a čtu knihy) především za účelem pobavení a potěšení, ne abych po jejich zkončení byla deprimovaná:) Samotný seriál byl velmi pěkný, ústřední dvojice sympatická, britská krajina okouzlující, ovšem události v druhé polovině posledního dílu přišly jako blesk z čistého nebe a bylo to poněkud.. no nebudu nic prozrazovat, kdo chce, ať se podívá!

The Art of Flight (2011)

Jsem velký milovník zimních sportů a je to už pěkná řada let, co jezdím na snowboardu. Před pár lety mi začal být svah trochu těsný, takže čas od času vyjedu i někde mimo a taky se snažím občas trochu odlepit od země.. ovšem kdyby mě někdo vysadil z vrtulníku uprostřed hor vysokých několik tisíc metrů a řekl 'Jeď!', tak bych se asi pos***a! Navíc s lavinou za zadkem by mi pravděpodobně taky nebylo moc do zpěvu - takže všechen respekt tady chlapcům. Film/dokument to byl perfektní, plný opravdu dechberoucích záběrů, hudební doprovod byl taktéž skvělý a ani mi nevadila ta všudypřítomná reklama. Ovšem k pětihvězdičkové dokonalosti mi tam bohužel scházel nějaký obsah.

Chelsea Lately (2007) (pořad)

Je to přesně akorát 'přisprostlé', aby to bylo zábavné, ale smělo to do americké televize.

Panství Downton (2010) (seriál)

Naprosto dokonalé britské dobové drama, tentokrát ale překvapivě ne z produkce BBC, jak bývá zvykem. Asi po prvních 2-3 epizodách jsem to viděla na takové pěkné 4*. Když píšu tento komentář, dokoukávám 2. sérii a pokud bych nebyla limitována maximálním počtem pěti hvězd, ještě bych přidala!! Milovníci tohoto žánru musí chrochtat blahem! Já osobně trošku upřednostňuji dřívější Viktoriánské období bez všeho toho technického pokroku, ale tohle zasazaní do počátku 20. století mi také vyhovuje. A i přesto, že moc nemám ráda válečnou tématiku, mi nevadilo oživení 2. série scénami z 1. světové války. Obsazení je perfektní, britský přízvuk jedna báseň, prostředí i kostýmy na seriál velmi nadprůměrné, prostě nemám co vytknout. Nakonec bych se chtěla pozastavit nad tím, jak velkým způsobem se za těch cca 100 let, které od tohoto období uběhly, změnila celá společnost a její hodnoty. 100 let je zanedbatelná doba, vzhledem ke stáří naší planety a lidské rasy, také je to klidně délka života jednoho člověka, přesto došlo k nesmírným změnám - od aut, přes počítače, internet a veškerou elektroniku, po společenské normy (nechci vědět, kde s takovou rychlostí budeme za dalších 100 let). Je sice smutné to očividné rozdělení společnosti na různé vrstvy podle majetku, co mě však fascinuje nejvíce, je to, jak se změnil postoj k instituci manželství a předevšim k mimomanželskému sexu - v té době byla naprostá společenská sebevražda vyspat se s někým před svatbou, dnes bych řekla, že opak by byl přinejmenším zvláštní.