Slayers Special (1996) (seriál)

Toto OVA pozostáva z troch samostatných príbehov nenažraných a chamtivých čarodejníc Liny Inverse a Nagy. Prvý príbeh nás zoznámi s alchymistom, ktorý chce vyrobiť dokonalú chiméru a na to potrebuje vzorky z Liny Inverse. Tá to samozrejme odmietne (dokonca ani peniaze nezaberú) a tak na vzorku genetického materiálu prispeje Naga. Výsledkom je desať identických kópií Naga san, ktoré síce mierami potešia oko mužského diváka, ale ....kto pozná vražedný smiech Nagy, tomu je jasné, že zborové prevedenie tejto sonickej zbrane bude smrteľne nebezpečné pre celé okolie. V druhom príbehu Naga a Lina dostanú za úlohu zasvätiť mladého "rytiera" Jeffreyho do umenia boja s banditmi (samozrejme za tučný mešec). čo by nebolo také zlé, keby Jeffrey nebol totálny imidžák ktorý má s mečom síce úchvatné pózy, ale skôr ním ublíži sebe než súperovi. V treťom príbehu sledujeme hon na magické zrkadlo, ktoré dokáže urobiť kópiu toho, kto sa doň pozrie...samozrejme zrkadlovo teda povahovo opačnú....a uznajte môže z Liny a Nagy vzísť niečo horšie ako oni sami? Nečudo teda, že ich kópie, ktoré chce istý čarodejník využiť proti nim a za účelom ovládnutia krajiny sú neschopné pacifistky (čo zas dokazuje že slečny nie sú vôbec žiadne kvetinky). Komediálna úroveň je slušná, i keď na Slayers movies a ani na seriál to nemá. Okrem toho som to videl len anglicky a angličtina k anime vôbec nepasuje. 8/10

Trigun (1998) (seriál)

Úprimne nechápem, prečo je toto anime hodnotené tak vysoko. Vash the Stampede má síce dosť cool look, ale správa sa ako totálny idiot (aspoň zatiaľ). Okrem toho nosí zbraň, ktorou by sa dala urvať hlava aj slonovi a nikdy ju nepoužije na zabitie. Takže zatiaľ je to typický klaďas čo ja nemusím. Anime mám totiž rád pre nevyhranenosť dobra a zla, čo je bližšie realite ako čiernobiele dobro-zlé americké animáky. Ostatné postavy nie sú tiež bohvieako profilované takže čo sa kladov týka ostáva pekná grafická stránka, ktorá však nie je natoľko ohromujúca aby som dal vyššie hodnotenie.6/10

Ranma 1/2 - Season 1 (1989) (série)

Keď máte štyridsiatku na krku a meníte sa na medvedíka pandu, nie je to až taký problém. Ale keď ste 16 ročný chlapec a po obliatí studenou vodou sa meníte na dievča, máte veľký problém. Hlavne keď sa otec-panda rozhodne Vás zasnúbiť s ultranásilným dievčiskom, ktoré neznáša chlapov a zaľúbi sa do Vás najväčší chuligán na škole. Ranma 1/2 je jedno z najúspešnejších anime. I keď nie je nejak zvlášť pekne nakreslené, je veľmi, veľmi vtipné. Okrem toho má i erotické prvky takže o správne úchylnú zábavu je postarané. Čo mi vadí je to, že nemá (aspoň zatiaľ) nejak zvlášť prepracovaný komplexný príbeh (ako neskorší počin autorky - Inuyasha) a zatiaľ dosť málo prekreslené charaktery. Hodnotenie je po 4 dieloch, možno časom upravím. A je tu oprava !!!! V cca 7 dieli sa zjavila postava na piatu hviezdičku, Ryouga, ktorý sa mení na ....malé prasiatko. Akane (to ultranásilné dievčisko) ho samozrejme ako roztomilé malé prasiatko (nazve ho P-Chan čo zas vo fonetickom čítaní našich malých stredoeurópskych krajín pôsobí dosť zábavne) berie do svojej postele, bez vedomia že je to Ryouga. Ranma žiarli a to vyvolá ďalšie vtipné situácie. No a keď mladá čínska Amazonka Shampoo s nežným čínskym "Ni hao" zdemoluje celé mesto, aby zabila Ranmu-dievča a zaľúbi sa do Ranmu-chlapca žiarli zase Akane. Skrátka Japonci. 10/10

Pravidla moštárny (1999)

Výborný Hallstromov snímok, ktorému presvedčivo kraľuje Michael Caine. Charlize ma tentokrát veľmi nezaujala, skôr mi bola jej postava protivná. Tobey "Spiderman" Maguire presvedčivo zobrazil ťuťka, ktorý sa mení na muža ostrieľaného životom. A záver, to je paráda. Plné hodnotenie ušlo veľmi tesne. 9/10

Calimero (1972) (seriál)

Jasné, tohto depkárskeho antihrdinu si nemožno nepamätať....10/10

Bolek a Lolek (1963) (seriál)

Nostalgia nad touto poľskou haluzou ma núti dať štyri.