Železná lady (2011)

Ruku na srdce kdo z vás zná příběh Margaret Thatcherové doopravdy dobře.Myslím si, že většina ví že to byla první premiérka UK, že byla u moci ta velké průmyslové a ekonomické krize a že vyhrála válku o Falklandy.To si myslím ví každý průměrně vzdělaný člověk středního věku ( ty mladý ani neví co jsou Falklandy, ale SpiderMana poznají i poslepu ). Tak tuto všichni zhruba známe a nic víc se toho ani z tohoto filmu nedozvíte.Není to životopisný film v tom pravém slova smyslu.Je to spíše průřez životem jedné významné osoby dvacátého století. Začátek notně feministický; na můj vkus až přespříliš. Střed je značně motivující, ale doopravdy značně.Člověk má hned pocit, že i on musí vstoupit do politiky a začít dělat něco pro svou vlast. Konec je spíše smutný, nicméně osvobozující. Tento film nemá býti tedy životopisem a je tomu tak dobře.Celou dobu sem sledoval se zaujetím a čekal sem co se stane zrovna teď.Dokonce sem v jednu chvíli myslel, že již ony zmiňované Falklandy tvůrci úplně vynechají – díky bohu se tomu tak nestalo. Na konec bych chtěl vyzdvihnout herecký výkon Meryl Streep, která doopravdy exceluje na obouch úrovních postavy M.T.

Coriolanus (2011)

Na tento film sem se doopravdy těšil.Miluji Shakespeara, Fiennese i Butlera, navíc Fiennes poprvé jako režisér.Samozřejmě zfilmování klasického dramatu od W.Shakespeara zasazené do moderní doby, ale s klasickým textem vyvolává samozřejmě vzpomínky na, dle mého, nepovedenou adaptaci Romea a Jůlie s L.DiCapriem. Obávám se, že tady je ta první vráska na kráse, kterou tento film utržel.Klasický scénář tady prostě místama nesedí a těch míst je bohužel docela dost.člověk se pořád neubrání dávání si do souvislostí toho jak to původní tvůrce myslel a jak to nynější tvůrcec ztvárnil. A tím se dostáváme k další vrásce a tou je samotná režie.Je prostě vidět, že to je debut a režie je místy silně nedotažené a netěží ani polovinu svého potencionálu co by mohla.Děravá, ale doopravdy děravá dramaturgie a její následné poskládání obrazu tomu bohužel taky nepřidá.Já osobně bych uvítal „slepovací scénické obrazy“ , které by přidali určitě většímu dojmu pospolitosti. Nicméně celek hodnotím jako lepší průměr a hlavně mě osobně je velmi sympatické, že se Fiennes pustil do takhle velkého(svoji hloubkou) a vážného projektu, uvažíme-li, že se jedná o jeho prvotinu v pozici režiséra.

Muži v černém 3 (2012)

Již třetí díl čistokrevné komerční komedie, která zaujala prvním dílem, druhý nudil a třetí ? Pořád čekáte že se stane něco originálního a ono pořád nic ( cestování časem není nic tak nového) Jediné co je v tomhle vyjímka je závěr, který i mě překvapil a svým zpusobem dojal.Sem tam nějaká hláška, ale princip těchto hlášek je už v této sérii vyčerpán. Neurazí, nepřekvapí, ale nečekejte nic originálního.

Prezidentské volby (2012) (TV film)

Skvěle zpracované a podané zákulisí největších voleb na světě a vše co k nim patří.Herecké výkony skvělé.Mě osobně nejvíce nadchnul Woody Harrelson, hlavně on mě donutil si tohoto filmu vůbec všimnout, poté i téma.Nicméně nebudu zde chválit to co ostatní přede mnou, spíše bych vyzdvihnul tu krutou realitu ohledně vzdělání národa amerického, která mě zaujala už dříve.Bohužel to, že guvernér světové velmoci Num:.1 neví pomalu kde leží Evropa je velice tristní a svým způsobem se divím, že takovýhle národ je schopen točit, takto kvalitní filmy. Nicméně poslední vvěc, která by mě zajímala je kolik z toho je fikce a kolik realita.

Iron Sky (2012)

Velké sklamání. Očekávaný film měl být dle mého parodie, ale na to je tam málo momentů vlastně jen dva ( this is computer a bílá opice původně černá v nacistické uniformě oslovující bratři pri basketu). Spíš se to tváří jako film k zamyšlení nad tím jaký sme mi lidstvo zvěř a odpad na této planetě, ale na to to jde zase málo do hloubky a chybí jí ten správný tah na myšlenku, bránu. Prostě špatný :( škoda potencionál to mělo obrovský na chytrou parodii

Odpočítávání (2010)

LUXUS??? Slabý slovo.Toto je jeden z mála počinu americké filmografie, který doopravdy stojí za to.Jde do hloubky svojí myšlenkou "KAM AŽ STE OCHOTNI ZAJÍT PRO SVOJI ZEMI A PRO DOBRO VĚTŠINY ???".Má skvělého S.L.Jacksona a i ostatní herci nezahálí. Slova jako totální psycho jsou asi málo, zvlášť konečné minuty filmu by si zasloužily nový výraz. A tvůrci toho dosáhli "skoro" bez krve, ve srovnání s filmy jako SAW atd:. Film je pro všechny vlastence a lidi s pevnými nervy ( já si to osobě myslel taky, ale jako otec dvou dětí sem to málem ke konci nedokoukal ). Takových filmů víc - prosím.

Mezi vlky (2011)

Námět již několikrát zpracovaný, akorát tento film má oproti filmu jako "PŘEŽÍT" a dalším survival filmům dvě výhody.První jsou vlci a druhá mnohem větší je dvojice Neeson a Carnahan.Výborný herecký výkon s výbornou režií kdy oba pánové těží maximum z toho co sesmolily scénáristé. Pěkné vskutku pěkné. PS: Asi jen pro chlapy ne kluky a slečny

ACAB: Všichni policajti jsou parchanti (2012)

Možná bych posměšně řekl, že na francouze a itali velmi dobrý film. Velmi jednoduchý - ve své podstatě,ačkoli se snaží film jít do hloubky.Herecké výkony více než dobré.Kamera, režie, scénář vše tak něják normální - průměrné, ale nemohu se ubránit pocitu, že to šlo udělat mnohem lépe ( soundtrack ani nevím že tam něco hrálo, střih a dramaturgie šlo udělat rozhodně lépe). Nicméně trefily neotřepané témá ( alespoň v našich zeměpisných šířkách ) a tak je to velice zajímavé.Srovnání dvou barigád, kde vlastně platí shodné principy a hodnoty, jen ti jedni mají odznaky. Každopádně stojí za zhlédnutí, sice vás nijak duševně neobohatí, ale myslím si že ani nezklame.

Kličko (2011)

Velmi poutavý dokument. Dokument je velice obsáhlý a de facto nevynechá nic ze života bratrů a jejich rodiny, včetně černobylské havarie atd:. Velmi profesionálně zvládnutá kamera, režie a střih.Občas mi trochu vadila dramaturgie a né moc poutavý soundtrack, ale za poslední dobu jednoznačně nejlepší dokument co sem měl možnost vidět. A jen pro ženy a tu pacifistickou část publika, není to o krvi a násilí, ale spíš o srdci, rodině, solidaritě a vůli.

Avengers (2012)

typický blockbuster, který asi přišel včas ( před uzavvřením trilogie batmana). Jak sem řekl doma je to takovej Iron Man na druhou.Všechno sedí, všechno šlape.Vtipný hlášky, skvělá muzika, dobrá dramaturgie, stylizace..prostě všechno šlape...až... Až na to že po 15 minutách víte co a jak se bude dít, scénář je chabej, to samý režie....Pro mě to je příjemná odreagovačka, velmi kvalitně natočena, ale abych tomu dal tak vysoký ohodnocení a na CSFD.cz to byl jako 12.nejlepší film mě spíše pohoršuje.V případě Batmana dvojky sem to tak něják chápal tam jde o psychologický drama s comicsovým nádechem.To že to trhá rekordy v USA taky chápu jelikož comicsy jsou tam de facto kulturou. Navíc se musím vyjádřit neblaze o našich multikinech.V originálním znění to byl skoro problém sehnat jelikož to buďto nedávají vubec a promítají jen dabing, nebo je jen par casu za celej den.Byl sem tedy nucen to shlídnout z dabingem a to moje hodnocení asi taky sráží. Navíc sem byl poprvý na "moderním 3D " a že bych z toho byl něják odvařenej se říct nedá, takže budu i nadále "3DSkeptik". Takže za mě 90%.