Moulin Rouge (2001)

Sláva!!! Muzikál žije. Vivat Moulin Rouge!!! Jedním slovem geniální. Nemám co bych dodal.

Bratříčku, kde jsi? (2000)

Přes veškerou snahu ,,nejnudnější" film od Coenů. V globálu ovšem velmi nadprůměrné.

Zbytečná krutost (1984)

Kultovní film o tom, jak se všechno může zvrtnout. Vzpomínáte na scénu s lopatou?

JFK (1991)

Stoneův Opus Magnum. Bezchybné herecké výkony, Geniální kamera (použití montáží na Zapruderův film je prostě síla). Předchůdce Trafficu.

Magnolia (1999)

Vyjímečný film. Už se nedivím Ondříčkovi, že v tomhle filmu by chtěl žít. Největším překvapením pro mě byl Cruise. Jeho postava je dokonalou parodií a negací většiny rolí které hrál. Asi jeho životní role, protože jinak filmy s ním jsou buď režisérské (Vanilla Sky), nebo ho nědo předstihuje (Rain man, Eyes wide shut).

Ve městě (1949)

Mohl to být jeden z nejlepších muzikálů, kdyby studio povolilo všechna hudební čísla napsaná Bernstainem. Díky tomu bychom se mohli dívat na film, který paroduje muzikály obsahově i hudebně. Škoda.

Američan v Paříži (1951)

Odvaha s kterou tvůrci zařadili patnáctiminutové baletní číslo, udivuje ještě dnes. Zvlášť když se jim to povedlo.

Zpívání v dešti (1952)

Výtečný muzikál, ovšem dávám přednost Američanu v Paříži.

Hádej, kdo přijde na večeři (1967)

Přes bezesporu objevný scénář a vynikajícího Poitiera mi film nepřipadá jako Oscarový. A za co jej dostala Hepburnová, na to nikdy nepřijdu(při vší úctě k ní). Zdá se mi to spíše jako brilantně odvedený řemeslnický kousek bez jakékoli režisérské invence.