Chladnokrevně (1967)

Už to, že se Brooks rozhodl pro černobílý film, ukazuje na odvahu. V tomto případě se všechny riskantní sázky(herci, předloha, polodokumentární styl) více než vyplatily. Vzniká mimořádně působivý film, který svou otevřeností proniká do morku kostí. Snad pouze Hrozny hněvu spolu s Rebelem bez příčiny na mě působily víc.

...a spravedlnost pro všechny (1979)

Bylo pro mě smutné pozorovat,jak film, který udělal výtečnou atmosféru strachu a morálních dilemat, končí ne zrovna vydařenou scénou v soudní síni. O úplném konci ani nemluvě. A to mi všichni vychvalovali tu slavnou scénu u soudu...

Ti druzí (2001)

Kidmanová nám od Úplného bezvětří trošku dospěla...O ní se dá říst, že čím je starší, tím vyzrálejší výkony podává. Od Eyes wide shut přes Moulin Rouge k The Others. U posledního jmenovaného je kromě jejího bezchybného výkonu také vynikající kamera a režie. A co se týká srovnávání se Šestým smyslem troufám si nesouhlasit. Je to o něčem úplně jiném. Zatímco pointa ŠS převrací celý děj, u The Other jsou to díly skládačky, které dokreslý už tak pesimistický náboj filmu. The Others vrací hororový žánr tam, kam patří.

Mlčení jehňátek (1991)

Hopkins ve své životní roli. Při dialozích Hopkinse a Fosterové to jiskří výbušnou energií. Třetí film s Oscarovým grandslamem(Stalo se jedné noci, Přelet nad kukaččím hnízdě) - více než zaslouženě.

Vrtěti psem (1997)

Jedna z nejlepších rolí Dustina Hoffmana v devadesátých letech.

Král rybář (1991)

Gilliame, Gilliame, jak ty to propána děláš??

Mafiáni (1990)

Scorseseho nejlepší film devadesátých let. Pesci právem získal Oscara za vedlejší roli.

Zuřící býk (1980)

Nejlepší film osmdesátých let (americký určitě).

Taxikář (1976)

De Niro v jedné ze svých nejlepších rolí. A k tomu ještě hudba B. Herrmanna. NEZAPOMENUTELNÉ.