Vanilkové nebe (2001)

Rád se podívám znovu, nejen kvůli dobré hudbě, ale i kvůli zajímavému příběhu, kde se střetávají minimálně tři roviny. Baví mě tyhle filmy, kde si scénáristi hrají s divákem a ten nakonec musí shlédnout znovu, aby se dovtípil, které scény jsou skutečnější než ty méně skutečné

Občanský průkaz (2010)

Ouch...Nedokážu film chválit jen proto, že je exkurzí do minulému režimu, který jsem neměl šanci pořádně poznat (a jsem moc rád) a snad mi tak uniká něco, kvůli čemu bych měl tento film hodnotit nadhvězdně. Představitelé mladé generace se ani nesnaží vyslovovat (i když hrajou pubertální výrostky, měli by mluvil jako herci), je to dlouhý, oproti dobrým filmům zde chybí humor (žánr "komedie" je snad jediný vtip spolu s novým žákem Pačesem) a nějaký nosnější příběh, pointa nebo aspoň zamyšlení. Uznávám, že z filmu čiší deprese, smutek, beznaděj a zlost, ale v podstatě to není nic nového, to už dokázaly mnohé předchozí snímky. Záchranou byla aspoň hudba a Kristýna Boková-Lišková.

Avatar (2009)

Aniž bych byl kdovíjak unešen z grafických orgií, které se neustále mediálně přetřásaly, musím film ohodnotit o hvězdičku nad průměrem. Ne že bych si ty modráky zamiloval, protože po celou dobu mě generál (Lang) rozesmíval svými "hustokrutopřísnými" hláškami a sveřepým ksichtem. Nechalo mě to po celou dobu jaksi mimo dění, ale přesto jakoby se nitka zájmu upletla mezi jedním a druhým světem a já se nechtěl odtrhnout.

Skála (1996)

"Green smoke, green smoke!!" Tohle mě vždycky dostane :) Jednoduchá dějová linka + akce + spád + Cage (stejně dobrý jako v 60 sekundách - dle mě dva nejlepší filmy z jeho herecké kariéry) + Connery -> protřepat, nemíchat, vychutnat

10 000 př. n. l. (2008)

Hroznej salát...Jestli to měla bejt parodie, pak jsem ji nepochopil. Velké filmy rozhodně nejsou dělány velkými zvířaty...

Vrchní, prchni! (1980)

Tři hvězdičky proto, že je to taková klasika české kinematografie...Slabé hodnocení je asi i proto, že nemám rád Abrháma v roli svůdníka...(Stejně jako Čenskýho v roli prince). Rozhodně si tento film dobrovolně nedám a nedoporučoval bych ho, přestože "inženýr Králík" a "stěrače stírají" mají něco málo do sebe.

Gran Torino (2008)

Zatímco Million Dollar Baby mi připadalo k uzívání a Eastwooda jsem hodil do starého železa, tohle mi vyrazilo dech a musím uznat, že to zrežíroval i zahrál skvěle. Dlouho jsem se nemohl i před doporučení odhodlat, abych se na Gran Torino podíval a vlastně mě to mohlo jen překvapit. A taky se podařilo a přesto že to není 100%, nemám, co bych vytknul. Jako bych viděl American History X ve vyspělém podání, jemnější a hladší, přesto hluboké a dechberoucí. Klobouk dolů, jiný konec by tomu srazil vaz.

Kung Fu Panda (2008)

Vždycky se mi líbili cesty proměny. Proč ne cesta prodavače nudlí, který se stane Dračím bojovníkem...Nebýt to panda a nemít kolem sebe nejrůznější přátele, sem tam nějaký ten neohrabaný kousek, velkou snaživost a dobrou hudbu, asi by to na 3 hvězdy nestačilo

Kung Fu Panda 2 (2011)

Začátek mě nijak neoslovil, ale v druhý polovině jsem se příjemně pobavil. Je to sice skoro jako bych se díval znovu na první díl, ale proč ne. Dobrý hudební doprovod. Mám ale pocit, že jedničku jsem si užil víc, navíc nemám rád, když se dělaj oslí můstky na další díly...

Zdrojový kód (2011)

Na pomezí mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Dobrý nápad z 50x a stále poprvé či Na hromnice o den více tentokrát v scifi kabátu. Na druhou stranu nic překvapivého nebo emočně náročného jsem nezahlédl ani koutkem oka. Všechno to bylo takové ploché a jednolité, hlavní hrdina neprojevil dostatečné charisma, kterým by mě připoutal k obrazovce...Dejme tomu 65 %