Zmizelá (2014)

Zvláštní. tenhle film jsem nikdy neměl rád. Jednak je plný typických pseudointelektuálních amerických dialogů a také nemusím Bena Afflecka a Rosamund Pike. Ale z nějakého důvodu jsem tak nějak cítil, že ten příběh je opravdu kvalitní a párkrát jsem se k tomu filmu vrátil. A s odstupem času dokážu ocenit jeho kvality. Zejména kvality scénáře. Rosamund Pike zde měla opravdu šílenou roli naprosté sociopatky, které se zhostila naprosto dokonale. Je to vlastně jediná hollywoodská herečka, se kterou jsem měl možnost mluvit osobně, ale i to mě nepřesvědčilo a stejně mi není sympatická. Každopádně v téhle roli je naprosto přesvědčivá. Navzdory všemu, cítím, že tento film ještě zkouknu několikrát. 85%

Jedině Tereza (2021)

Tomuto filmu především chybí zásah kvalitního dramaturga. Špatné to nebylo, ale místy byla cítit neprofesionalita filmového řemesla. Věřím, že kvalitní tvůrci by i z takto banální zápletky dokázali vykřesat mnohem více. 60%

Sametoví vrazi (2005)

Já ten film nikdy neměl rád. Vinou špatné režie, která klade důraz na vypjatost každé scény a na bezúčelnou nahotu, i dobří herci hráli velmi nevěrohodně a přepáleně. Zbytečně dlouhá stopáž. Pár zajímavých scén, ale i spousta nudy, navzdory snaze o akčnost. 40%

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Začalo to velmi nadějně a ten kdo má taky rád Potterovskou sérii, tak musel být nadšený. Ale vyloženě nic nového nebo hodně překvapujícího jsem se nedozvěděl. Přesto mě to moc bavilo, zvlášť kdy mám za sebou opět čerstvě nakoukané všechny filmy. Bohužel se to nevyhnulo očekávaným klišé, kdy se všichni mezi sebou vzájemně chválí, jak se jim skvěle spolupracovalo a jak se všichni cítili jako rodina a blá blá blá.... Nějak mě to nedojímalo, naopak, ke konci už to bylo otravné. Taky jsem si říkal, co je to tam za černocha, viděl jsem ty filmy víckrát, ale jeho jsem nějak nezaregistroval.... Až teď na youtube jsem zjistil, že byl jen takový klučík v pozadí, skoro komparz a za celých deset let řekl možná tři věty. Přesto v tomto vzpomínkovém díle vyprávěl, jako by měl nějakou důležitou roli :D I když je tento vzpomínkový díl spíše na čtyři hvězdy (i kvůli absenci Rowlingové), tak já ten Potterovský svět miluju a dávám pět. 85%

Deníček moderního fotra (2021)

Docela mě to překvapilo. Jen by to chtělo výraznější zásah nějakého zkušenějšího dramaturga, protože to žánrově lítalo sem a tam, tempo bylo místy zběsilé a skoky ve střihu a příběhu poměrně zbrklé. Zaujala mě hudba, která byla dost překvapivá, i když občas možná až moc přepálená. Hlavně mě bavil styl kamery, poměrně originální, vzhledem k žánru jednoduché komedie. Příběh nijak nepřekvapil, asi všem bylo od začátku naprosto jasné, že se hlavní postavy dají dohromady. Jako joo, nebylo to špatné, taková celkem příjemná komedie, která mě až tak moc nevadila. 70%

Poslední souboj (2021)

Film, který obsahuje tři příběhy. Respektive jeden příběh očima tří postav. Bohužel ty rozdíly mezi nimi jsou opravdu velmi malé. Člověk to sleduje s očekáváním, že uvidí ten příběh odlišně, ale sledujeme znovu to stejné a očekávání se tedy nenaplní. Prostý příběh jednoho skutečného, či smyšleného znásilnění rozmáchlý skoro do tří hodin. Zas tak úžasné to nebylo. A Matt Damon s mulletem a Ben Affleck jako blonďáček mi tam nějak neseděli... 65%

Prázdniny (2006)

Asi to není na pět hvězd, ale nic zásadního mi zde nevadilo. Velmi přijemná romantická komedie. Dvě dějové linky nejsou ale úplně vyvážené. Ta hlavní je rozhodně Cameron Diaz (v tomto filmu překvapivě příjemná) a tradičně sympatický Jude Law. Ta druhá, o něco méně zajímavá, s mou oblíbenou Kate Winslet a Jackem Blackem, který do tohoto filmu absolutně neseděl. Jak vzhledově, tak chováním a vším. To je snad jediná výtka k celému filmu. Správně namíchaný mix komedie, dojetí i romantiky bez toho, aniž by to vyznívalo trapně. 85%

Interstellar (2014)

Nemám rád scifi, vesmír, Anne Hathaway, Matthewa McConaugheya a Matta Damona. To nejsou dobré předpoklady k tomu, aby se mi daný film líbil. Ale přesto je to taková pecka, že jsem Interstallar viděl dobrovolně víckrát a pokaždé se mi zdá lepší a všímám si i dalších věcí a chápu ho víc a víc. Tento film je dlouhý, pomalý, náročný a pro někoho možná těžce stravitelný. Ale ten scénář, atmosféra, fantastická hudba, neustálé přemýšlení o čase, lidstvu, životě, pomíjivosti mě pokaždé velmi přitahují. Když už tedy koukám na scifi, mám rád, když je tam i nějaký lidský přesah, jako tomu bylo u filmu Příchozí. A i zde se to povedlo. Líbilo se mi, že záběry z vesmíru byly bez hudby a jakéhokoliv zvuku, takový drobný detail, který ovšem dokázal perfektně dokreslit atmosféru prázdnoty a nekonečnosti vesmíru. 90%

Cesta do Říma (2015)

Navzdory celkové absurditě si mě film na začátku získal a vypadalo to dokonce na čtyři hvězdy, ale jakmile se děj začal přesouvat do vlaku, tak s ubíhajícími minutami jsem přestával chápat a zmocňoval se mě neustálý pocit "Co tím chtěl autor říct?". Ani v samotném závěru se nedočkáme nějakého náznaku zlepšení. Ta kvalita jde každou minutu níž a níž, až zklouzne do naprostého bizáru. 30%

Arcane (2021) (seriál)

No já nevím... Rozhodně je to povedený seriál, ale určitě ne až tak, aby měl takto extrémně vysoké hodnocení. Nejvíc oceňuji prostředí a celkovou stylizaci. Hudba to taky šoupla o několik levelů výše. Co se týče animace, tak jsem měl pocit, že se tvůrci nedokázali rozhodnout, jakým směrem se vydat. Částečně animovaná klasika, občas hyperrealističnost a občas zcela naivní vykreslení (především animace kouře, některých výbuchů apod.) Takže na první pohled velice krásná animace, ale poněkud nesourodá. A bojové scény mi občas připadaly až moc rychlé a nepřehledné. Příběhově si to taky nedrželo úplně stejnou úroveň a někdy jsem se ztrácel v tom, kdo je kdo a o co jde. Od prvních zajímavých dílů se dostáváme k několika natahovaným epizodám, které drží nad vodou jen pár scén. Každopádně můj celkový dojem zachránila poslední epizoda. Zejména finální scéna u stolu. Ta byla opravdu parádní. Na druhou řadu se určitě taky podívám, ale něco mi říká, že už to bude jen taková nastavovaná kaše plná politiky a citových výlevů mezi Vi a Powder.