Procitnutí v Garden State (2004)

Jo, tak tohle můžu. Na film jsem se podívala jen ze zvědavosti,do jaké role asi obsadí zde Jima Parsonse. Jelikož ve filmu pobyl asi jen 5 minut, mohlo to ve mě vyvolat zklamání. Ba naopak. Jim je geniální sitcomový herec a Zach Braff zase geniálně umí zahrát tyhle "podivíny" takže i herecké obsazení se povedlo. A na to že je to jeho režijní debut.. smekám! Pohodový film s citem a skvělými soundtracky rozhodně není nijak přehnané drama ani prvotřídní sladárka.. je tak hezky osobní a zvláštně nenucený.

Sahara (2005)

Koukatelné, místy vtipné, ale pořád jde jen o naprosto tuctový americký film. Přiblbé honičky, ekologická katastrofa, předvídatelný děj.. Penelope mám ráda,ale tyhle role ji nesedí. Hlavně kvůli McConaugheymu dávám 3 hvězdičky.

Účastníci zájezdu (2006)

Jedna z mála filmů od Vejdělka, ne-li jediný dobrá komedie. “Jestli se ty hnědý podšálky zase poztrácí , tak si to budete pít z těch bílejch rozpálených kelímků. A to se fakt nedá“. Ano,jsem jedna z těch co se smála. Myslím,že postavy a dialogy skvěle splnily účel a skvěle napodobily typickou českou povahu. Asi to není kdovíjaký kinematografický poklad,ale patří mezi příjemné české komedie.

Svět podle Mallory (2010)

Herecký výkon Kristen Stewart ovšem fenomenální! Patřím do tábora jejich obdivovatelů a myslím že ta holka má vážně talent.. role od role zlepšuje. A tahle role ji prostě sedla.. Další pozitivum na tomto filmu je netypický příběh.. místy možná až moc netypický a těžko uvěřitelný,ale když se člověk zamyslí,není to až tak složité. Poetický snímek.

Zápisník jedné lásky (2004)

Důkaz toho jak se z obyčejného a neoriginálního příběhu dá udělat okouzlující podívaná.Velice silný děj a překrásné prostředí… Málokterá americká tvorba mě dokáže sotva tak překvapit.

Hříšný tanec (1987)

I přes nízký rozpočet se tento film stal legendárním a totálním fenoménem. Pokaždé,když si film pustím,zapůsobí na mě romantický příběh téměř okamžitě. Roztomilé dialogy ("Baby nebude sedět v koutě"),pohled na mladého Swayzeho a jeho taneční um a na křehkou Jennifer Grey zapůsobí snad na každého diváka. Taková milá pohádka pro dospělé:)

I Love You Phillip Morris (2009)

Herecký výkon Jima Carreyho a Ewana McGregora byl velice slušný ,avšak filmy s mladším Jimem mám radši.. tento snímek na mě byl poněkud příliš. Mám radši trochu jiný humor. Avšak rozhodně tento film nechci zatratit, i já se občas zasmála a myslím, že pro vyznavače filmů jako jsou Prcičky to bude ten pravý film.

Kouzelná země skřítků (1999) (TV film)

Svěží a roztomilá pohádka s mojí oblíbenkyní Whoopi Goldberg. Neodolatelné irské prostředí, doslova kouzelní elfové a skřítkové, fantastická hudba z tohoto filmu činí úchvatnou podívanou :) Film má jednoduše své osobité kouzlo :)

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Film,který svým netypickým pojetím teenagerské romance,mě osobně dost překvapil.Očekávala jsem klasickou ztřeštěnou komedii o dospívání,ale jsem nucena uznat,že nejen herecký výkon,který si sám o sobě zaslouží při nejmenším 4 hvězdičky,mě uchvátil chytrý děj a Oliverovy poznámky k zamyšlení mě bavily:) Jelikož jsem závislák na jakékoli tvorbě z Velké Británie,celkově na mě film působí velice mile. Ale opravdu nechápu proč v české produkci změnili název ze "Submarine" na "Jmenuji se Oliver Tate" ..

Pokání (2007)

Pro mě osobně bylo filmové i literární zpracování románu POKÁNÍ milým překvapením roku a možná že nejen to.. Patřím mezi velké fanoušky režiséra Joea Wrighta, Keira Knightley je skvělá herečka a má oblíbenkyně, Pohled na fešáka Jamese McAvaoye je více než příjemný, myšlenka filmu a promyšlený děj, prostředí gregoriánské Anglie, geniální kamera, střih a hudba tohoto filmu z něj činí pro mě jeden z nejlepší filmů, jaký jsem kdy měla možnost shlédnout.