Sucker Punch (2011)

To čo film získava na pôsobivých vizuálnych stránkach, to vzápätí stratí na deji. Film sa tvári hrozne inovatívne, ale samotné akčné "výpravy" len odpútavajú od inak celkom zaujímavého deja. Keby sa scenárista/režisér držali len jednej línie, film mohol dopadnúť oveľa lepšie. Takýto "zlepenec", inak zaujímavých nápadov, vo výslednom efekte vyzerá ako poriadne presolená polievka, ktorú možno raz ochutnáte, ale už sa ku nej viackrát nevrátite.

Třinácté patro (1999)

Taký nejaký Matrix s oveľa menším rozpočtom, bez veľkých hereckých mien, za to s veľmi sympatickou zápletkou a solídnou akciou. Koniec snímku a hlavne záverečná "plážová" scéna bola skutočne úchvatná a bola skvelou bodkou za týmto príjemným sci-fi.

Návrat (2005)

Nenápadný snímok, v ktorom sa bok po boku objavili hneď tri známe hollywoodske tváre - Zooey Deschanel, Will Ferrel a hlavne Ed Harris. Veľmi príjemný pomalo plynúci film, v ktorom sa hlavná hrdinka (Zooey) snaží vylepšiť vzťah a navrátiť do života svojho otca (Harris), ktorého do temnoty uvrhla smrť jeho ženy. A darí sa jej to - a mne sa to páči.

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Skvelý britský sci-fi film, v ktorom nechýba toľko potrebný humor. Obstojná stopáž typická skôr pre televízny film je rozhodne plusom. V žánru jedno z najzaujímavejších diel, čo sa za posledné roky udialo. Skvele som sa pobavil!

Záměna (2010)

Čakal som rozhodne menej, než som nakoniec dostal. Otrepaný, ničím nevybočujúci nápad, ale na druhú stranu príjemná oddychovka na sobotné popoludnia, keď máte (respektíve ja mám) potrebu pri niečom čisto "vypnúť". Škoda, že ku Aniston nepridali nejakého charizmatickejšieho herca, nejakého viac "pre masy", mohlo to dopadnúť ešte lepšie. Na dve hviezdičky tento film nie je, preto dávam tri.

Interview s upírem (1994)

Jediné, čo by som rád k tomuto filmu podotkol je jedno - byť tak Akademikom, tak Kirsten Dunst dám za túto rolu Oscara. Už dlho som nevidel hrať nikoho tak presvedčivo a tak dobre ako ju v tomto filme.

Střelba na psy (2005)

Veľmi dobrý pohľad na celosvetovo známe udalosti genocídy v Rwande. I cez podstatne nižší rozpočet než mal Hotel Rwanda sa filmárom podarilo nakrútiť veľmi pekný snímok, ktorý sa síce zo svojim známejším kolegom zrovnávať nemôže, ale v konečnom dôsledku určite poteší. Veľkým plusom tohto filmu je to, čo sa odohráva v záverečných titulkoch (a to je tá ochota filmárov ponúknuť obetiam prácu na filme a to na rôznych pozíciách), čo sa mne osobne zdalo byť veľmi sympatické gesto. Takto tento film získava oveľa viac na autenticite, pretože už to nie je "o nás bez nás", ale "o nás s nami." Pre mňa osobne nadpriemer.

Přes noc třicítkou (2004)

Hlúpučký, naivný film, ktorý nezachráni ani sympatická ústredná dvojica Jennifer Garner a Mark Ruffalo. Úplne predvídateľný dej skazí dojem už na začiatku a typický koniec v rytmé zabehnutého klišé ma definitívne uistil, že tri hviezdičky je skutočne veľa. V porovnaní s Hansovým "Velkým" je to veľmi slabý odvar.

My děti ze stanice Zoo (1981)

Tento film by mali púšťať mladým ľuďom medzi 12-15 rokom života, pevne verím tomu, že by to aspoň pár životov zachránilo. Veľmi silný drsný snímok, ktorý nenechá snáď nikoho chladného.

Wasabi (2001)

Zásadnou slabinou tohto snímku je jeho absolútne nevyváženosť. Skvelá prvá polovička sa v druhej polovici mení na hlúpu a naivnú akčnú hračičku, v ktorej sa stráca humor, nadhľad. Škoda toho, mohol to byť veľmi sympatický snímok.