Věznice (2000)

Steve Buscemi dokazuje, že je nielen skvelým hercom, ale aj slušným režisérom. Jeho dráma z väzenského prostredia, do ktorého dotiahol hviezdy ako Willem Dafoe, Danny Trejo, Mickey Rourke či seba samého je pekne napísanou a solídne režisérsky zvládnutou prácou mapujúcou život v amerických väzniciach.

Ženy v pokušení (2010)

Česká "vzťahovka", ktorá mi zápletkou miestami pripomínala americký hit "Nie je z teba až tak paf", Na súčasnej českej produkcii vidím hlavný problem v absencii nápadu a vtipu, ale tu sa mi všetkého dostalo. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že súčasní českí filmári, a snaď ma za to ostatní nezvozia pod zem, sa snažia o prílišnú psychologizáciu postáv, o akúsi perfekcionizmus v deji a pritom zabúdajú na to, že film ma slúžiť v prvom rade divákom. V tomto filme ma veľmi potešili hlavne dve veci - záver filmu a Lenka Vlasáková. Za normálnych okolností by som dal pohodovú štvorku, ale takto, je to za "plnú". Chyby a nedostatky sa nájdu, ale po dlhšej dobe je to film, ktorý ma nenudil a to je hlavné.

Vrtěti psem (1997)

Nemôžem sa ubrániť pocitu, že občas scenárista nevedel do čoho "šlape" a všetko tvoril trochu horúcou ihlou. Výsledkom toho je trochu chaotický snímok, v ktorom pekné momenty striedajú slabšie. Pri dvojici Hoffman - De Niro sa z toho dalo vytrieskať oveľa a oveľa viac. Tri hviezdičky sú možno málo, ale štyri by boli priveľa. Každopádne, čakal som viac.

Jak vycvičit draka (2010)

Veľmi sympatický "animák" od Dreamworks, ktorý vyniká skvelým námetom i nevtieravým humorom. Na plnú päťku to síce nie je, ale rozhodne to je jeden z filmov pre celú rodinu.

Ti druzí (2001)

Veľmi dlhú dobu som sa tomuto filmu oblúkom vyhýbal, keďže tieto "mysteriózne" filmy veľmi nemusím. Avšak tú symfóniu, ktorú som videl som skutočne nečakal. Prvá tretina filmu bola len taká "oťukávačka" , ale to čo prišlo potom bolo skutočne nádherné! Nicol Kidman ukazuje, že je skutočne všestrannou herečkou a dokáže zahrať prakticky čokoľvek. V tomto filme bolo tak veľa prekvapujúcich momentov a zvratov, že za tú genialitu človeku, ktorý na tieto zvraty prišiel skutočne ďakujem. Skvelý zážitok!

Bláznivá olympiáda (2005)

Relatívne slušná komédia, ktorú však pochováva úplná predvídateľnosť deja. Na jedno pozretie v poriadku, viackrát ale už nie. Body tomuto filmu rozhodne zvyšuje samotná myšlienka dostať na plátno aj čosi zo života mentálne postihnutých a tiež sympatická Katherine Heigl v úlohe "objektu túžby." V žánri romantických komédii kvôli deju nič nové, každopádne, pozerať sa to rozhodne dá.

The Runaways (2010)

Tak tomuto hovorím "nárez". Keď včera večer už tradične slovenské a ani české kanály nedávali nič zaujímavé, rozhodol som sa pozrieť si na HBO túto hudobnú drámu, ktorej som sa už dlhšiu dobu vyhýbal. The Runaways mi ako kapela nič nehovorili a nikdy by som nepovedal, že skladbu "I Love Rock and Roll" zloží jedna z týchto členiek. Ich osudy, názory, činy sa mi vtierali do duše a ja som cítil, že na tom čo cítia oni vlastne nie je nič rebelské. Skupina dievčat, ktoré boli nútené dospieť skôr, než by dospeli za normálnych okolností. Každá z nich mala svoj vlastný život, vlastné trápenia, ale spolu boli silnejšie. Mimoriadne sympatická ústredná dvojica má na úspechu rozhodne zásluhu, keďže Kirsten Stewart sa konečne odprostila od Twilightu a po filme "Mluv" (Speak) je to jej asi druhá najlepšie zvládnutá úlohá. A Dakota Fanning potvrdzuje, že má pred sebou obrovskú budúcnosť. Zaslúžených 5 hviezdičiek.

Vlákna (1984) (TV film)

Asi najdesivejší film aký som kedy videl. Film, po ktorom som ešte celý večer cítil neskutočné zovretie v srdci. Film, ktorý nás núti sa zamýšľať nad tým, aké by to bolo, keby k jadrovej vojne skutočne došlo. Všetky tie dôsledky. Nesmierne pôsobivý snímok.

Traffic - Nadvláda gangů (2000)

Iñárritu bez Iñárritua. Soderbergh skvele dokázal prepliesť jednotlivé príbehy a výsledný efekt robí z tohto diela skutočne "masterpiece", ktoré zaujme aj ľudí, ktorý o drogovej problematike toho veľa nevedia. Skvele obsadený film plný veľkých hereckých mien (Douglas, Cheadle, Del Toro, Quaid, Zeta-Jones, Rivera, Finney, Brolin) robí svojmu žánru to najlepšie meno. U mňa herecky jednoznačne vyhráva Catherine Zeta-Jones, ktorá v priebehu filmu prechádza radikálnou premenou.