• Pohádka

Břetislav a Jitka (1974) (TV film)

Krásné lesy a ta nuda! Čekám nějakou akci a ono nic, čekám, že Břét´a shodí hadry a vykoupe se v nějaké té lesní tůńce a ono nic - 75minut se jde lesem a povídá se. Ne díky, na tohle neskočím, z toho se dalo vytřískat mnohem víc! Slováček je více sexy ve filmu Tři od moře a Balzerovou mám radši jako už vyzrálou divu/ženu...Tady se u mě repríza konat nebude!

Lesní panna (1973) (TV film)

Tohle zpracování vlasteneckého tématu mě příliš nenadchlo. V době J.K.Tyla se možná ještě dalo snít o bájné Américe, ale dnes, kdy každý soudný a odpovědný člověk ví, že jde o nejnebezpečnějšího a nejpodlejšího agresora všech dob a v celém vesmíru, to je už jiné kafe! A hle, i Češi se za mrzký peníz zaprodali tomuhle nevyzpytatelnému monstru, které bezostyšně a bezohledně hájí pouze a jen své zájmy, i když má plnou hubu demokracie, svobody a přátelství. (To je ale obecně rétorika a politika všech proradných demokratů). Tyl by valil oči nejen nad USA, ale zvláště nad svým národem, který bez skrupulí popřel svoji slovanskou identitu a stal se dobrovolně prodejnou děvkou pro Západ!

Vinnetou a Old Firehand (1966)

První pokus nevyšel a film jsem odložila k ledu. Poté co jsem zkoukla pár produktů současného kina a zjistila, že je to totální ztráta času, jsem si pustila "Old Firehanda" znovu - a znovu a znovu a film jsem si velmi oblíbila jako příjemnou oddechovku, která ve srovnání se současným kino-lejnem už také nabírá status klasiky...Rod Cameron je sympatický a v roli Old Firehanda mi sedí. V témže roce (1966) si zahrál i v jedné epizodě mega-seriálu Bonanza, kde jsem ho nedávno viděla a kde se mi také moc líbil.

Old Surehand (1965)

Klasická oddechovka, se kterou současný filmový hnůj nelze vůbec srovnávat. Při jakém "umění" relaxují ti, co tady dávají "odpad" a melou nesmysly?! To bych se zasmála, ale ještě spíše bych si zaplakala...Stewart Granger sice nezapře nafoukaného a protivného frajera, ale herecky je naprosto profesionální, perfektní.

The Gambling Man (1995) (seriál)

Bomba román od Catherine Cookson a to samé platí o jeho TV-adaptaci. Srdcervoucí příběh s tak tragickým koncem, až člověku trne! Jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších dialogů, kdy majitelka kanceláře Charlotte Kean v podání superbní Sylvestry Le Touzel "žádá o ruku" mladého zaměstnance své kanceláře Roryho Connora v podání skvělého Robsona Greena, do něhož se zamilovala. Tragický konec je opravdu srdcervoucí a pro citlivé duše doslova zdrcující.

A Dinner of Herbs (2000) (seriál)

Několikagenerační rodinná sága končí, na rozdíl od klasické a od A až do Z tragické ságy The Mallens od stejné autorky, ve stylu a la červená knihovna, a to i přes průběžné zločiny a s nimi spojené tragédie a přes šíleně vypjatý konec, kde si divák musí chtě nechtě položit otázku, co je láska a co už není láska, ale pseudoláska, kam až vede lidská hloupost a nesoudnost, kam až vede "bolest", která sice už dávno byla pomstěna, ale která se nedá/nechce odpustit, což vede k permanentní chorobné nenávisti a znovu k touze po pomstě, tentokrát ale na těch nevinných!...Opět super podívaná z dílny Catherine Cookson, při které mohou leckomu vstávat vlasy na hlavě!

Colour Blind (1998) (seriál)

Tady Cookson už zase dobře spekulovala, "točila" a "lepila". Ale opět to má bytelný děj, který vtáhne a nenudí.

The Tide of Life (1996) (seriál)

Další drsná romantika a la červená knihovna z dílny Catherine Cookson. V TV-adaptaci se tu sešli dva, kteří se později hodně zviditelnili ve výborném seriálu Řím (James Purefoy a Ray Stevenson). Zajímavě vystavěný a dějově bohatý příběh se ale ani tady neobejde bez řady literárních/filmových, tzn. nereálných, momentů a situací, ale opět super podívaná, a opět zvláště pro nás, pro ženy!

Catherine Cooksonová: Kulatá věž (1998) (TV film)

Ani ne 18-ti letá haj-sosajety dcerka se ve slabé chvilce zaplete se starším haj-sosajety mužem a otěhotní. Její rodina podezírá z otcovství chudého předáka z fabriky, který se zná s jejich dcerou od mala a občas se s ní, ve vší počestnosti, potkává i ted´. Rodinný teror donutí dívku k odchodu z domova. Dívka se živí příležitostnou prací a žije v nuzných podmínkách. Chudý chlapec ji už dávno tajně miluje, proto se jí ujme a vezme ji pod svá křídla...Další dějově bohatá, zábavná a srdcervoucí červená knihovna z pera Catherine Cookson. Zvláště ženské obecenstvo příběhem určitě zklamané nebude!...Stopáž v popisu na ČSFD je mylná = stopáž originálu je ca.145 minut!

Panoptikum Města pražského (1987) (seriál)

Že by jakýsi předchůdce Četnických humoresek? Chvílemi to tak vypadá, ale bude to spíše osobitým "filmopisem" pana Moskalyka. Hodně příběhů je utahaných, upovídaných, neakčních. Celé to drží nad vodou klasická socialistická výprava a herecká elita, o které se nikdy nikomu ve světě ani nezdálo a která je, bohužel, nenávratně pryč!...Úvodní nápěv je nelíbivý a zbytečně dlouhý.