Neklidná mysl (2015)

Těšil jsem se na to právě proto, že to vypadalo na rozbourání určitých stereotypů. Jaké bylo mé zklamání, když, jak píše Catchless, to v podstatě všechny potvrdilo. To byla velká škoda. A když to poté následně provedli ještě 3x, šlo už o velké zklamání. Sice bylo fajn vidět po čase Katie Holmes a i Luke Kurby hrál dobře, ale co naplat, když to scénář neustojí. Taková promrhaná příležitost, řekl bych.

La Veine du vigneron (2009)

Po vynikajícím snímku "Whale Rider" jsem čekal od Niki o hodně víc. Tohle se soustředí na intelekt postav, který tehdy nebyl moc veliký a všechno ostatní jede tak nějak po vedlejší koleji. Role Keishy je uměle upozaděná a i ve 40-ti letech vypadá jako velmi pěkné mladé děvče. Herecký výkon můžu pochválit bohužel jen u Very Farmigy a co se scénáře týče - bylo to spíš vlastní dílo. Škoda, kdyby se to pojalo víc dějově, bylo by to mnohem lepší.

The Captains (2011)

Star Trek hodně dává... Dokáže dát lidem naději, možnost, že budoucnost nemusí být jenom špatná. Inspiruje v tom nejlepším slova smyslu. Nabízí a prezentuje obrovský morální kredit. Dokáže dokonce poskytnout útěchu za chyby a různá špatná rozhodnutí v životě. V těchto ohledech je nepřekonatelný a navždy bude mojí silnou součástí. A přesně o tom je tenhle komorní dokument. První polovina je jalová až místy nudná, ale druhá půle mi doslova vyrazila dech svou upřímností, nadledem a skutečností, že život je o maličkostech. Osudy a život herců pěti kapitánů, se kterými jsem vyrostl, místy přerůstající v osobní zpověď o tom, že Star Trek dokáže přezevšechno své poselství i hodně vzít a že pro všechny zúčastněné je to důležitá část života. Za vznik tohoto dokumentu Williamu Shatnerovi tleskám, geniální.