Fargo (1996)

Ani neviem, ale v priebehu necelého týždna som vzhliadol 3 veldiela bratrov Coenov a už sa mi natrvalo zapísal ich štýl do pamäte. Neviem či to bola náhoda, alebo osud, ale doteraz som len počul o nich a teraz len neveriacky krútim hlavou, ako som ich mohol prehliadnúť. Fargo - je natočený podla skutočnej udalosti, a je tak brutálny, že si to neviem inak predstavit ako pod taktovkou bratrov Coenovich. Ich štýl, ktorý by som opísal ako chladnorkvne pomaly sa stahujúca sa slučka okolo krku. Film je vyložený detailne a pritom nezahlcuje, sú tu brutálne scény, no pod taktovkov Coenovcov by to spravil asi každý a to s radosťou. Oni vedia presvedčit a diváka vtiahnuť do svojich myšlienkových pochodov. 5* dám až keď si ten film pozriem ešte 3krát, čo s najväčšou pravdepodobnosťou aj spravím. Silné 4*

Stepfordské paničky (2004)

Dobrá komédia, no zo Stepfordskými paničkami to nemá nič spoločné. Ale na pobavenie na večer to bohate stačí.

Napříč vesmírem (2007)

Velmi pekne spracovany skoro muzikál. Skoro muzikál preto, lebo tento projekt je skôr 131minutový Beatles videoklip prespievaný hercami. Začína fádne, obyčajný príbeh, no po prevalení druhej polovice sa púšta do animácie charakterizujúcu tvorbu Beatles ovplyvnenú drogami. Neskoršia tvorba je charakterizovaná ako experimentovanie s alternativnejšiou tvorbou. V tomto filme však nejde o drogy, ale o obrovskú túžbu po mieri. O ukončenie vojnového konfliktu vo Vietname. O horlivom pachtení za pochopením o čom je život. PS: Film ocení len The Beatles fajnšmeker, ten kto na ich hudbe vyrastal a vie čo hudba reprezentuje. Zhrnul by som to na záver do jednej piesne: "All You Need Is Love"

Undo (2003)

Veľmi pútavé. Za 3min sa toho dá veľa povedať. Pekná animácia, genialne hudobno-zvukové pozadie. Také do atmo-ambientu.

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej (2007)

Pohlad do osobného pekla. Niečo také nechcite nikdy zaziť!! Film ma aj poučenie. A to je výchova. Aký otec taký synovia. Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva. Ďalšia pozitívna vec je pekná práca s časom, ktorá je tu pododná, nie síce tak namakaná ako vo filme Memento, ale aj tak na výbornej úrovni a nedezorientuje ako to je v iných filmoch. S toho vyplýva, že aj keď už na začiatku vieme, ako to dopadne, vlastne nevieme vôbec nič. Tak na koniec súhrn. Je to dobrá krimi o pohnutkách v jednej na prvý pohlad normálnej rodiny. No na druhý pohlad to už je iná káva. Morbídna káva.

Sedmé nebe (1996) (seriál)

Pravidlo, že všetkeho veľa škodí, a v tomto prípade aj toho dobrého, je v tu nepriestrelné. Tak sladké, že postači umiestniť nádobu pod televízor a do 10 minút mamé medu na 2 roky.

Hvězdná brána: Návrat (2008)

Tak toto je koniec SGC? Neverím. Zo strojom času by sa dal vymyslieť celý seriál a nie 1,5h televízneho filmu. A k tomu tu dosť postrádať akciu. Ako (ne)fanatický fanúšik som zvyknutý na väčšiu dávku. Bolo toho naozaj málo. A aj O'Neill, na ktorého som sa velmi tešil, tam bol naozaj len 5minút. Viem, že už má svoje roky, bolo to na ňom aj patrične vidieť, ale vo finále sa mohol posnažiť. Z 50% on môže za úspech serialu ako takého. Mohla byť perfektná bodka na konci. A nič!! Zase sklamanie. Tento rok nie prvé. Nejaký zakliatý rok. Ale aj tak 4*-1*(za sklamanie) je viac ako dobré.

Prosíme přetočte (2008)

Je mi lúto, ale nemôžem dať viac. Možno už toto je priveľa. Totálne nevyužitý potenciál (ako už bolo mnohokrát písané). Ale nečakal som, že to bude až tak zlé. Tento film mi pripadal, ako keby ho natočil len nejaký nadšenec kinematografie a nie skúsený človek-režisér. Réžia nebola až taká zlá, ale výsledný výsledok nič moc. Ako píše Blizzard: A+A ≠ A, ale Be Kind Rewind. To vystihol perfektne.

Gorillaz: Live in Manchester (2006) (koncert)

Až po vzhliadnutí tohto koncertu (samozrejme DVD, nie naživo) som zistil, že Gorillaz to myslia naozaj vážne a že im to naozaj výborne spolu hrá. Neskutočný zažitok. A dostala ma predposledná pesnička, čo si publikum vyžiadalo a to Hong kong, prvz krát predstavená na tomto koncerte. Tá ma dostala, kedže mi je východná kultúra blízka. Albumom DEMON DAYS ma presvedčili, že s[ muzikanti.

Jesus Camp (2006)

Ja milujem takýto druh dokumentu. Ma to všetko. nahnevá aj dojme. A dalej je zbytočné písať. Všetko už za mňa povedal Dadel. A pasaž o Harrym Potterom ma tiež dostala. Kam až ďaleko sú schopný ludia zajsť pre zisk. Pretože za všetkým hladaj peniaze a moc. A na to je naboženstvo expert. Musim citovať aj darwina - "chvalte Pána našeho a podejte náboje". Takto by som aj ja vystihol túto problematiku.