Ultraviolet (2006)

Ultraviolet je hrozne zvlastni, pribeh sam o sobe neni zrovna na odpis, ma to spad, je to efektni. Potiz ale je, ze ta masa akce, kterou film oplyva, totalne zaslapava vsechno okolo. navic tam jsou hrozny scenaristicky zkratky, ze ktrerjch chvilema vubec neni jasny, co se kolem deje. Potiz je taky v tom, ze i kdyz je Milla krasna, v tomhle bijaku extremne, tak se herctvim nema nic spolecnyho. Je skoda, ze se k nam nikdy neodostane puvodni verze, ktera byla o pul hodky delsi. Mozna prave tech triceet minut, ktery studio vyskublo, je to, co tomu vsemu chybi

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Maximální slabota s otřesným výkonem scenáristy i všech zúčastněných herců. Příběh s konzistencí dva měsíce starého pudinku, humor pro předškolní mládež. Prostě zlo, které nemělo nikdy vzniknout

Tunel smrti (2005)

Snímek sám je pavučina nesmyslů a zmateností, ale rozhodně stojí za to si uvědomit, že celý pseudopříběh se odehrává na místě, kde opravdu zařvaly stovky lidí. Jen na síle exteriérů a interiérů se ale stavět vážně nedá.

Půl čtvrté (2006)

Vynikající ukázka toho, že dnešní dokument nemusí stavět jen na konfliktu a slzách. Půl čtvrté ukazuje obyčejné lidi, kteří si možná nežijí tak dobře jako my, ale přitom jsou spokojení a šťastní. Jednou začas působí podobný snímek na duši jako balzám. Vidět tři obdobá díla za sebou, asi by byl divák docela překrmený, ale takhle je to akorát...

Nesnesitelná lehkost bytí (1988)

vynikajici zalezitost, byt chvilemi mirne usmevna vzhledem ke Kaufmanove snaze drzet se do pismene ceskych realii. Je to excelentne natocene drama, ktere trochu zabiji jen brutalni stopaz 171 minut. Ale Lena Olinova je opravdu nadherna

Žert (1968)

Těžko uvěřit, že někdo vůbec našel odvahu pokusit se natočit tak mnohovrstevnatý román, jako je žert. Každopádně před Jaromilem Jirešem klobouk z hlavy dolů, stejně jako před Josefem Somrem. Tohle je opravdu unikát...

Carrie (1976)

Porad se nejak nemuzu rozhodnout, jestli je mi to zanrovy prebihani sympaticky nebo ne. Zato u Spackovic mam jasno:o)

Hvězdná brána (1994)

Moc mila vzpominka, jiz neni treba ozivovat...23. prosince 2008 oziveno, a i kdyz je to drek jak stehno, stejne nezapomenu, jak jsem na tom v puberte v kine plesal. Proste guilty pleassssssssssssssure

Smrtihlav (1998)

Dalsi tvrda srdcovka, o niz se mnou nema cenu diskutovat :o)

Amistad (1997)

Krasny koukani, monumentalne vypravny, pohledny, vyborne hrany, o tom zadna. Ale vnitrne fakt nepresvedcivy a ne moc logicky. Stret kultur by byl pochopitelne tisickrat viditelnejsi. Tohle je spis snadno stravitelna pohadecka s americkym orlem na rameni. Ale pekna. Nepochybne pekna.