Logan: Wolverine (2017)

Pro geeka splnenej sen, ale i tak je to plny faulu proti logice a divakovi. ROad movie strizena westernem, proc ne, v ramci cyklu zajimava cesta a snimek je navic vynalzavej a s divakem to hraje skvele. Ale tech renoncu je tam opravdu nemalo a naopak sentimentalniho citovyho vydirani divaka je pritomno az prilis mnoho.

Místo u moře (2016)

Herecky famozni, realismus vyjimecnej. Tematicky se ale mijime.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Tak hrajeme na zazraky, nebo ne? Nebylo by lepsi se rozhodnout? Jinak podivana solidni a mile velkolepa.

Assassin’s Creed (2016)

No jako intro k necemu vetsimu, proc ne. Ale ze by tohle mohlo obstat jako samostatnej film. Poetika pozoruhodna, styl velmi osobitej, na pohled zajimavy a nevsedni. Az sem dobry. V podstate nezabolelo, ze se vetsina filmu skutecne odehrava dneska, nikoli v minulosti. Ale teda epicka linie, ta tomu chybi az smrtelne moc. Nevedet, o co jde ve hrach, ani si tu neskrtnu, a navic jsem se ani nedovedel nic novyho. Vzdyt se v tom filmu vubec nic nedelo, probuh. Respektovat autorskej rukopis je nutny, ale unudit divaka je zlocin.

Příchozí (2016)

Famozni filmarina, uzasna emocionalni sila, genialni zenska postava. Neni to dokonaly, ale je to skvely.

Komorník (2013)

Na to, kolik se toho ve snimku odehraje, je jeho tempo naprosto ubijejici...

Inferno (2016)

... a kouzlo je pryc.

Wonder Woman (2017)

Prostě milý :) Vybalancovat tu krasnou naivitu tak, aby cloveka nestvala, musela bejt nadlidska prace :)