Silent Hill (2006)

Dokonale vymyšlený scénář, který pamatuje na drobnosti, z herní předlohy. Jak nezvyklé u filmů s herní tématikou. Obsahuje originální brutální scény. Monstra jsou výborně zpracována. Tak, jak si šílení japonci kdysi pro hru vymyslely :) hrál jsem to, věřte mi! Režisér si doře pohrává s atmosférou. Tmavé scény, plné předchozí destrukce. Mlhy(kouře) a popela místo deště. Stejnětak prolínání děje, co se postav týká. V obou rovinách existence. Ale to už mluvím víc než bych měl. A samozřejmě, minimálně při první projekci, dech beroucích závěrečných 20 minut. Celkově na mne film hodně zapůsobil. Viděl jsem ho určitě 5+ x, a dávám mu ***** . Ještě dodám, že pokud se najde hodnotitel, který děj ůplně nepochopil. Ať mi napíše do pošty. Rád vysvětlím vše. Tento film má opravdu skvělí scénář, promyšlený do detailu. A je škoda ho hodnotit s nepochopením.

Údolí stínů (2002)

Pro mě osobně bylo většinové hodnocení uživatelů, zprvu velkým rozčarováním. Ale pak jsem se nad tím trochu zamyslel, a bylo vše jasné. Ne každý se touto problematikou zabíval, tak hluboko aby mohl tento film hodnotit pod mým úhlem pohledu.... A proto diváku, ktery jsi tento film, čerstě zhlédl, věz že: Postava Plukovníka Hala Moora, je nanejvíš skutečná. Dnes je teneto generál poručík ve výslužbě druhým nejvýše vyznamenaným vojákem v historii armády U.S.A (jedná se o kombinaci ruzných vysoce ceněných metálů, z nichž některé má vícekrát, navíc jde o vyznamenání která lze obdržet pouze za prokázané vlastnosti jako odvaha a čest, při střetu s nepřítelem, a ne jen za přínos státu nebo armádě... ) a toto samotné mnohé napoví o charakteru postavy, již DOKONALE zahrál Mel Gibson. Tento voják skutečně prohlásil, že bude první kdo vstoupí na bojiště, a bude poslední kdo ho opustí a také to byl voják, který to udělal. A tím se dostavám k tomu hlavnímu. A to je to, že co se masové většině může zdát jako hrdinský režisérský patos, násilně vložený do filmu, nemusí být tím čím se zdá, ale je to z velké části skutečnost. Mohl bych se ještě zdlouhavě rozepsat o detailech filmu, ale to není třeba. Je velmi přesně natočen podle skutečné bitvy s velmy přesně stvárněným průběhem, která je dodnes přednášena ve west pointu jako ukázková strategie, vedení bitvy proti silnějšímu protivníkovi(každý kdo se o tom chce přesvědčit, bezproblémů najde širokou paletu informací o těchto událostech na internetu, nebo v knihách o vojenské historii). Tento film je nesrovnatelně reálnější než oceňovaný ryan. Ale fakticky se dotýka pouze americké společnosti. Všechny tyto argumenty, spolu s oblibou tohoto žánru mě vedou k jedinému hodnocení, ***** a na žebříčku filmů do TOP 3. Doporučuji tento filmový zážitek každému fandovi válečných filmů, sledujte ho bez předsudků, a než ohodnotíte film, který má popisovat historické události, zjistěte si i fakta než ohodnotíte. To vás možná zaskočí, a povede k zodpovědnějšímu hodnocení.