Moje tlustá řecká svatba (2002)

"V té buchtě je díra!" My Big Fat Greek Wedding u mě vítězí jako nejlepší romantická komedie (kam se hrabe Bridget Johnes's Diary...) Kulturní rozdíly a hlavně řecký temperament a tradice dávají vzniknout mnoha vtipným situacím. Za zmínku stojí báječné vedlejší postavy, jimiž jsou hlavně prchající babička, která všude vidí Turky a Ianovi rodiče. Skvělá oddechovka, ke které se určitě někdy rád vrátím. A pamatujte - okena vyléčí všechno :)

KOndoMEDIE (2001)

Tak jsem se už dlouho nepobavil. Málo kdy u komedie řvu smíchy, ale scénám jako byl toustovač a zprávy nebo alegorický vůz se nedalo ubránit. Laskavý a inteligentní příběh o nevýrazném účetním, který malou lží změní životy všech okolo a hlavně sám sebe. A za zmínku stojí i skvělé herecké výkony všech hlavních postav. Velmi příjemné překvapení :)

Requiem za sen (2000)

Ještě jsem se nesetkal s ničím, co by dokázalo podobným způsobem vykreslit závislost. Úžasná práce s kamerou a cyklické sekvence podkreslené podmanivou hudbou Clinta Mansella nemůžou nikoho nechat chladným. Tohle se prostě vryje pod kůži. A ty teskné smyčce! Posledních 15 minut je tak divokých a dramatických, že jakmile se objevily závěrečné titulky, ještě hodně dlouho jsem zůstal sedět a zíral...

How to Irritate People (1968) (TV film)

Scénku s citově vydírající matkou nebo nudící se piloty ještě hodně dlouho nezapomenu. Zrůdně cynické zobrazení lidských vlastností, které nás příšerně štvou :)

Hvězdná brána (1994)

Jak už to tak bývá s klasikama, co člověk miloval jako malej, i Stargate je film, kterej je s každým zhlédnutím horší a hoší. Kdysi jsem ho na VHSce hobloval pořád dokola, ale znovu se na něj ve snaze nezkazit si vzpomínky už asi nepodívám.

Monty Pythonův smysl života (1983)

Pojišťovna vplouvající do vod světového finančnictví, přístroj dělající "Ping" a samozřejmě nesmrtelná blicí scéna. Některý momenty jsou na Monty Python standard podprůměrný, jako celek je ale Meaning of Life opět báječně ulítlá a zároveň inteligentní taškařice, na kterou se jen tak nezapomíná.

Život Briana (1979)

Biggus Dickus a jeho manželka Incontinentia Buttocks!

Volání o pomoc (2007)

Nikdy bych nevěřil, že Adam Sandler by tohle dokázal zahrát. Zahrál, a to báječně. Velice laskavý příběh o přítelství, bolesti ze ztráty a jejím překonávání.

Sunshine (2007)

Je tu poměrně dost logických nesrovnalostí a nepravděpodobností, ale ty vyvažuje vizuální stránka a skvělý soundtrack.

No Time for Nuts (2006)

Nekteri tvrdi, ze se Scrat zacina ohravat a ze uz to neni to co driv. Dovolim si nesouhlasit a tvrdim, ze No Time for Nuts je jeste lepsi nez Gone Nutty. Malem jsem si natrhl branici :)