Umění lhát (2009)

Film je svojou úrovňou natočenia absolútnym trojhviezdičkovým priemerom, nemá nijak zvlášť dobré herecké výkony, réžiu či ani extra výnimočné dialógy a čo sa smiechu týka nevyžíva ani z tretiny potenciál celého nápadu. Ale myšlienka obetavosti pre skutočnú lásku keď Mark klame svojej matke na smrtelnej posteli, alebo keď aj napriek možnosti ktorú mal nechá voľbu svojej milovanej na nej, pridáva štvrtú hviezdičku. Piata plynie z pocitu tunajšieho podhodnotenia snímku.

Kukátko (2014) (pořad) odpad!

Toto, že sú herci alebo improvizátori? Sú to všetko absolútne nuly. Polnišová zo seba robí kravu takých rozmerov ako má sama, a Dangl sa tam násilne smeje rovnako ako v parpičke.

Pesničky z Repete (1983) (pořad)

Nič nové na svete, dáme si Repete. Staré sentimentálne spomienky na bezstarostné časti života.

Tomorrow, When the War Began (2010) odpad!

TY KOKSO: Tak tento výmysel je stopercentne to najhoršie z najhoršieho čo som kedy videl. Partia neviem koľkých kusov pubertiakov čo šuká neviem kde v lesoch pár dní sa vráti domov a zistí, že celá ich milovaná vlasť je obsadená cudzími vojakmi. Prvé čo ich po príchode do domu zaujíma sú samozrejme ich domáci maznáčikovia, až potom ich napadne, že by sa tam mali dakde obšmietať aj tí veľký starí čo im neustále kecajú do života. A tak im nič iné neostáva iba vytvoriť päť a pol člennú armádu zhúlených deciek nevycvičených na jediný cieľ a síce bojovať iba proti pártisícovej presile. Dve sliepky ukradnú cisternu o ktorej sa ani nepresvedčia či v nej vôbec niečo, aby odpálili most bez ktorého je armáda schopná obsadiť austráliu za 24 hodín, úplne v prdeli, utečú pred streľbou asi siedmich neľútostných ozbrojencov prejdú tak 50 metrov, zastavia a s kľudom kecajú o tom ako sa ich chalani dokážu bozkávať, že si ani nevšimnú ako ich obkľúčia tí samý pred ktorým práve zdrhli. To ale neva pretože akcia skončí happy endom a z detí ktoré boli ešte pred mesiacom bežnými ufrflanými stredoškolákmi sa stáva skutočne špičkové komando pomstiteľov. Logiky vo filme je toľko čo hereckých výkonov, a tých je zasa menej než réžie. A nezachránia to ani dva či tri solidné výbuchy ani pipky čo sú namakeupované a upravené aj po mesiaci prežívania v domoch bez elektriny. S kýmkoľvek sa vsadím, že nikto kto sa na tejto sračke podieľal to už nikam nedotiahne.

Spalovač mrtvol (1968)

Nechápem, nechápem, nechápem. Jednoducho som nepochopil ako sa tento film ocitol na takejto vysokej priečke. Pozeral som to niekoľko krát a nenašiel som tam nič, ale naozaj nič skutočne hlboké. Milujem psychofilmy, ale táto zlátanina niečoho skutočné psycho nebolo. Rudolf Hrušinský hrá svoju postavu síce dokonale, ale keďže sa po celú dobu 96 minút (kvôli scenáru) jeho úchylný výraz vôbec nemení, výsledkom je trapošina ktorá sa snaží zrejme diváka iba šokovať tenučkou šupinkou umeleckosti pod ktorou je iba „nasraté“. Mám z toho dokonalý pocit, že nikto kto sa podieľal na vytvorení tejto blbosti v skutočnosti nevedel čo chce povedať, o čom to má vlastne byť ani ako má pôsobiť záver. A komu sa to zdá ako super dielo, tak nepripadá mi byť kumšt, hodinu a pol dokola opakovať falošné psychobludy nevedúce nikam.

Dracula (1992)

U mňa jednoznačne po všetkých stránkach najlepší Dracula, krásná Winona Ryder, charizmatický Gary Oldman a pološialený Antony Hopkins je úžasne vybraná kombinácia. Skvelá bezchybná hudba i titulná pieseň a prenádherné zábery skalnatých hôr v Draculovej vlasti, to všetko spolu vytvára, úžasnú opantávajúcu atmosféru, kde sa miestami zdá akoby chcel Transilvánsky vlad ovládnuť priamo vás. Na viac, čo sa mi páči, nie je film robený ako horor, ale skôr ako smutný a silne romantický príbeh, ale vždy s vybraným vkusom. Nežné scény Míni a jej princa sú skutočne presvedčivé a nepôsobia na mňa gýčovito, čo sa stáva málokedy. Jeden z mála filmov ktorý mám natrvalo aj na HDD. Skutočne neviem kam sa hrabe Bela Lugosi s dreveným kolíkom zapichnutým na nesprávnom mieste.

Pomoc, moje žena jde znova do školy (1981)

Po tomto filme som pátral už dlho, po tom čo som ho pradávno videl na vhs a keď som ho konečne našiel uvedomil som si ako moc ma táto komédia bavila. Je prostá a zároveň geniálna. Dej je o žene, ktorá sa rozhodne študovať na škole a o jej nadržanom manželovi ktorý sa všemožne snaží ku nej dostať. Pritom ho neustále zdiera školník, ktorý chce za každú službu, ako napríklad podržať rebrík, kľudne 50 000 lír. Do všetkého sa k tomu mieša aj učiteľka v podobe nenásytnej nimfomanky, ktorá muža tri krát zneužije v predstave, že je to vzkriesený Casanova. Proste lacná komédia ktorá ťahá nielen svojimi častými erotickými motívmi ale aj dobrým humorom.

Repo Men (2010)

Začiatok bol dobrý a postupne ma dokonale upútal,potom však celý dej prešiel do tuctového akčného deja s tuctovým vyvrcholením.Takže ma dobre načatý film sklamal.