Sherlock (2010) (seriál)

Odporucam vam si pred zaciatkom sledovania jednotlivych dielov podlozit pod seba uterak, nakolko ste prave zavitali na profil serialu, ktory vas skutocne moze priviest az k "movie orgasm".

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Serial som videla az nedavno, ked uz bolo vsetko dotocene. Sfukla som to komplet asi do 3 tyzdnov, to teda bola jazda! Pri sci-fi serialoch je niekedy tazke nevylamat si zuby na zanri ako takom, to sa totalne podarilo pri Heroes, kde ma to, ako si sami sebe protirecili (najma s narabanim s cestovanim v case) tak vytocilo, ze som to prestala pozerat. Fringe bol pre mna uplne ina zalezitost. Tu som im vsetko zozrala aj s navijakom ... to ako vysvetlili zahadne ukazy a javy, ako vyriesili paralelne dimenzie... vsetko. Sedela mi aj hlavna dejova linia, ktora tomu dodala celistvost. A potesilo, ze konecne nejaky serial nenatahovali dovtedy, az sa stalo, ze ho nedotocili a neuzavreli. Casting na jednotku, Walter bezkonkurencny.

Kravaťáci (2011) (seriál)

Pravnicke prostredie mi je blizke a preto mozno niektore veci vnimam inak, ale tak ako nemusite byt astronaut, aby ste milovali filmy s vesmirnou tematikou ci sci-fi, nemusite mat za sebou 5 rokov pravnickej fakulty, aby vam tento serialik vliezol pod kozu. Odporucam sirokym masam. Perfektne uz od prvej serie, ale napriklad ja osobne som si zacala serial viac uzivat az od druhej, kedy si podla mna tvorcovia nasli hlavnu liniu, pevnejsie ju uchopili a pribeh zacal byt viac kompaktnejsi (menej samostatnych odbocovacich dielov). Zboznujem tie intrigy, tu mocensku hru a tie dokonale vypointovane dialogy. U ma jednoznacne TOP No.1 je Harvey Specter a za nim v zavese Louis Litt.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Toto moje 5* hodnotenie berte ako ohodnotenie celeho diela tykajuceho sa Agathy Christie spateho s Davidom Suchetom. Medzi filmami je moje top 10 namackane, ale medzi top 10 serialmi je Hercule Poirot u mna stalica (a ci ide o 40 minutove diely alebo filmy beriem to ako jeden celok). David Suchet "obetoval" takmer 25 rokov svojej kariery zivotnemu dielu Agathy Christie a maloktore celebritne spojenie ma tak potesilo ako toto. Vdaka Davidovi ozili komplet vsetky pribehy, v ktorych vystupuje svojrazny maly Belgican a osobny vztah Davida k tomuto veldielu je aj citit. Ja som k Herculovi Poirotovi pricuchla uz relativne "odmalicka" vdaka knizkam v babkinej kniznici. Dnes podstatnu cast tej mojej zaberaju prave diela Agathy Christie ... po celej rodine som pozbierala vsetky stare vydania, no ked Knizny klub zacal vydavat cele dielo v tej nadhernej ciernej vazbe, samozrejme som nedokazala odolat a postupne zhromazdujem vsetko, co vychadza. Medzi najoblubenejsie filmy s HP patria: Pat malych prasiatok a Zlo pod slnkom. Dokonale vypointovana Vrazda v Orient exprese je uzasna, ale tu by som osobne uprednostnila verziu s Petrom Ustinovom.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Uplna ZAVISLOST. Moje hodnotenie medzi tisickami inych bude citat malokto, ale najdolezitejsie je povedat, aby ste dali GoT sancu (ak aj nie ste fanusik fantasy) a urobili si vlastny nazor. Rozhodne to neodsudte z dovodu, ze "to je teraz take in, komercne a pozera to kazdy, tak ja budem just ten protiprud". Kazdopadne ja na GoT milujem: (i) tie intrigy a brutalne zakulisne machinacie, nehorazne vypointovane monology/dialogy (ii) roznorodost postav a ze nik nie je vyslovene kladas/zaporak (tu postavam fandite ani nie podla toho, ci su kladne/zaporne, ale ci ste aj vy zapaleni pre vec, ktoru svojim konanim sleduju); btw casting asi riadi vyssia moc, lebo ti herci sedia do svojich postav ako rit na serbli, (iii) ze nie vzdy je vsetko tak, ako vyzera, rozhodne cakajte neocakavane, tu naozaj dostava klise na frak, (iv) uchu lahodiacu anglictinu, niektore sceny som schopna pozerat v slucke len kvoli akcentu urcitej postavy, (v) ze ma to dokaze emocne prefackat a vyzmykat a zaroven nadopovat ... Rozhodne sa chystam na kniznu predlohu, uz caka doma v kniznici. Oblubene postavy so far: Khal Drogo, Tyrion, The Hound, Arya a Jaime.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

K tomuto serialu mam osobny citovy vztah, napriek tomu tych 5* je vyslovene objektivnych ;-) Namiesto hodnotenia sem vsak hodim nieco ine, povedala som si, ze ked uz je to ta srdcovka, ze budem patricne "sappy" ... Ked som zacala chodit s priatelom, spajala nas okrem ineho zaluba vo filmy/serialy a aj zanrovo sme si brutalne sadli. Film StarGate bol sci-fi kultovka, ale cuduj sa svete, serial sa mi vyhol sirokym oblukom. Takze ked som mu povedala, ze som serial nikdy nevidela, vyliezli mu oci az na celo a bola som jasna. V tom case sa este stale natacalo, prelom 7/8 serie. Na zaciatku vztahu ludia naslubuju aj hory-doly a ja som si vynutila slub, ze sa so mnou chalanisko nerozide, kym si so mnou nepozrie vsetky diely. Odvtedy preslo takmer 10 rokov, serial sa davno dotocil :-( a my sme sfukli aj cely Atlantis ... Universe som uprimne vzdala za pochodu, to ma nejak neuspokojovalo. A pre zvedavych ... aktualne a stale spolu pozerame okrem ineho Game of Thrones, tam vidim este dlhodoby potencial :-) Kazdopadne priatel sa ma asi zbavit ani nechce, tusim nieco take brblal ked klacal na tom kolene ;-)

Čo ja viem (2014) (pořad)

Marcel Merčiak je skvelý profesionál a seklo mu to aj v tomto žánri. Pobavilo, pestré spektrum otázok, konečne interakcia pre divákov zaujímavou formou a bez nutnosti posielania sms.

101 (1989)

Zeny si asi malokedy praju, aby boli starsie. Ked som vsak videla prvykrat tento zaznam z Rose Bowl, tak to bola prva myslienka, co mi napadla. V tom case som si este viac-menej cucala palec na nohe (uz menej ako viac nastastie), ale paneboze ako strasne by som chcela mat vtedy tolko co teraz, nevahala by som ani minutu a bola by som v tom dave, to musela byt taka atmosfera ze zazit a zomriet. Ale aj takto to ma svoje caro a je to nehorazne silne. Pri 101, aj napriek tomu ze je to len zaznam, som si presla milion emociami, strhol ma uz samotny brutalny nastup (Pimpf), pousmiala som sa, ked na mna (!) Gahan zmurkol pri Behind the wheel, poplakala si pri Blasphemous rumours a pri Somebody som asi ani nedychala. Nastastie som medzitym zazila DM nazivo viackrat a zakazdym ma to len utvrdilo, ze niet lepsej kapely. Jasne, existuje mnozstvo uzasnych songov (75 % z toho 80th, po 10 % soundtracky a 90th a 5 % cokolvek ine), ale DM su pre mna proste jediny, od ktorych sa mi paci cela kompletka a pri ktorych hudbe zazivam emocne to, co pri nikom inom.

Lepší spánok: Verejnoprávna služba s Andrejom Bičanom (2014) (pořad)

Tak touto recesiou sa presne trafili do humoru, co mi sedi. Scenarista sa musel riadne namakat heh. Ja som vydrzala do 1300 ovác :-) Ovecky inak uzasne ... super nozicky. PS: Co bude z ovecky, ktorej ufiknete nozicky? Obláčik...