Mrňousci (2006) (seriál)

Rozkošné. Osobný favorit je diel č. 16 "Silence". Aj keď máte inak arachnofóbiu alebo iné hmyzie fóbie, tieto kreslené postavičky si proste obľúbite.

Muž od Sněžné řeky (1982)

Ja s hirnlegom súhlasím. Aj pre mňa ide o kultový film. Film, ktorý keď dávajú, aj napriek tomu, že ho poznám naspamäť, vždy si ho kuknem. A čumím na to prostredie s otvorenými ústami, akoby to bolo prvýkrát. Úchvatné prostredie, zaujímavý dej, veľmi príjemná hudba (soundtrack odporúčam). A páči sa mi pečať austrálskej produkcie otlačená do celého filmu. Najviac mi z filmu v pamäti rezonuje, keď *SPOILER* Jim sviští dole úbočím počas finálneho honu na čierneho žrebca ... to je skrátka sexy záber :-) (keď tak pozerám na plagát k filmu, až taký spoiler to nie je :-)

Jak přicházejí sny (1998)

Úchvatné! From start till the end. A mimochodom práve to prepojenie začiatku a konca bolo obzvlášť nápadité a zarezonovalo. Celý film bol veľmi originálny, emotívny, farebný. Idea a zobrazenie osobného pekla a spôsobu, akým človeka z neho vytrhnúť, boli nádherné. Dobrý komentár: 2Pac.

Malá Miss Sunshine (2006)

Z tohto dielka sála "very good feeling". U mňa dlhodobo pretrváva a nevytráca sa. Ja keď naň myslím, šklebím sa... aj teraz :-) Známi si ma už doťahujú, či ma angažovali za jeho propagáciu. Kade chodím, všade ho odporúčam. Herci sqvelí, postavy si zamilujete. Nepopieram, že príbeh je z jednoduchších, ale mne to proste vôbec nevadilo. Tento film zbožňujem. A ten soundtrack!!! Mňam.