• Pornografický

Rambo II (1985)

Akčnější pokračování a díky tomu to nejkultovější. Nostalgie ohledně pirátských VHS tenhle film v našich končinách ještě vyzdvihuje. Je nesporné, že Rambo 2 ovlivnil celou scénu akčnich filmů 80. let a bez něch bychom neměli celý boom podobných filmů, v čele s Missing in Action od Cannon Filmu. Takže díky Rambo 2. :) V rámci série je to plnohodnotný díl, který rozebírá a ještě více mučí už tak tragickou postavu Ramba. Tentokráte ho zradila i armáda, ta jedinná rodina kterou měl, ač měl na minutu i přítelkyni. Borok Rambo.

To Kapitola 2 (2019)

Ale jako něco to do sebe mělo, ten Henry Bowers ve vodě s mrtvými dětskými těly, to bylo děsivé a mělo to koule, to bych v novém hororu moc nečekal. Bohužel jsem dlouho zamračeně koukal na plátno, těch blbostí je tam hodně. Ono už to, že měl pavouk na konci pořád hlavu Pennywise, ukazuje co je vlastně film zač. Jinak je to moderní lesklý horor s flappy tits monstry a homoerotickými podtóny, který neděsí a může se víc věnovat charakterům, avšak co s nimi dělá není to nezbytně dobré. Stanova smrt v minisérii na mě měla větší dopad, protože to prostě přišlo, a nečekal jsem to, nemusí být vše s homo podtony, zvlášť když máte brutální zabití homosexuála na začátku filmu. A když už jsme u toho, Richie Loserům neřekl o bratranci Bowerse, takže má pořád strach? A To má pořád jeho tajemství a může se živit z jeho strachu??? Proč se z toho ve 2019 dělá věda.

Mrtví neumírají (2019)

Jarmusch a zombies? Nejlepší zombie film ke kávě! Má to hodně much (druhá půlka je zlá), ale fuck it 4*, vždyť tenhle žánr má i Bruno Matteie...

Elvíra - Vládkyně noci (1988)

Ale jo, jsem moc rád že jsem Elvíru mohl poznat. Je to unikátní postava, Cassandra Peterson jí hrála v době, kdy ženské komičky byly považovány za vtipné, jen když měli nějakou vadu na kráse, takže byla unikátní a takovou ženskou postavu v té době, mezi kolegama v televizi, nebo ve filmech prostě nevidíme. Mohlo to být hororovější a efekty mohly být lepší, ale samo o sobě je to zábavný film a ono to i stačí.

Probuzené peklo (1989)

Na film točený v Africe, který je vydávaný za americký jak lokacemi, tak obsazením, to není až taková tragédie. Cheesy 80s horor. Pobavil. Béčkové efekty (pro natáčení byl slíben tým který dělal na Supermanovi a ti poslali své asistenty, z obav násilí v zemi natáčení), modelka-herečka totálně bez hereckého talentu, účelová nahota, město duchů, hřbitov v mlze, vražedný krystal, příšerně příšerné montrum, dva na sebe podobní chlapi, co mají dvě na sebe podobné dívky a nejsou to sourozenci, kabriolety, historické vozy, bistro, účelový gang motorkářů na které použili všechny motorky co v okolí sehnali. Zkrátka je to béčko, ale má své kouzlo. :)

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Jedete si Hollywood Boulevardem, je rok 1969 a do toho hraje nonstop rádio, kde si občas zazpívate a když písnička není vaše groove, tak ji přečkáte, protože za chvíli bude hrát další. Hele Rick Dalton, není za zenitem? Zítra dávaj novou show Lancera, prej tam hostuje. Dáme pizzu a pivko a kouknem. Booth mu pořád dělá kaskadéra? Ten týpek je furt v pohodě, může bejt válka o on je furt chill, jen si chodí s tou svou Brandy, ale víš co se o něm říká a jestli je to pravda, může být rád za každý den, kdy může svobodně dejchat vzduch. Vedle Daltona bydlí Polanski? To by ho mohl obsadit ne? Stejně se s tou svojí prej furt hádaj, teď něco točí v Londýně a nechá ji těhuli samotnou doma a ještě s jejím ex, buď je vůl, nebo ji má u zadku a v Londýně pígluje jiný. Ale ta Sharon to je baba, jednou jsem byl na jedný párty kde byla, říkal jsem ti to? Hej neskutečné, ona ti je pořád taková vysmátá, upřímně je ráda za to když se daří tobě, jako nemůžeš s ní mluvit o jaderný fyzice, jestli mi rozumíš, ale je prostě strašně a upřímně milá a hodná, jako až neskutečně. Herci jsou asi trochu mimo. Doufám, že si najde chlapa co si ji bude vážít a pak bude mít spokojený dlouhý život. Prej pořádaj v tom jejich baráku skoro až orgie, to bude asi blbost, ale jako mají nad pozemkem oblak trafky... Počkej zavolám později, zase tu stojí nějaká hippie smažka a otravuje všechny auta se staženým okýnkem, jako ta all natural byla fajn, jak jsem ji vezl, ale někteří jsou fakt k nasrání.... Tenhle film je experience a můj osobní rekord v návštěvách jednoho filmu v kině. :) Když máte rád historii Hollywoodu v tomhle období a jste fanda i hudby, architektury, aut no zkrátka té doby toho místa, nejde film nemilovat. Poctivý a odůvodněný mini digitál z analogového světa. :)

Rambo: Poslední krev (2019)

Film spolehajici na emocni linku, ktera neni VUBEC zaslouzena. Podbizive nasili na konci, ktere ma ospravedlnit (a nenarocnym jelitum vynahradit), jak se kaslalo na pripravu filmu, o jehoz stejne podobe se mluvilo uz v materialech ke ctvrtemu dilu? Tenhle nepodar si jeste dovoli pripominat vam starsi dily (jeste tim tupym mileniovskym zpomalovanim zaberu) skvele serie (kolik akcnich serii ma takovy presah a zadostiucineni,jako prave Rambo, at uz ohledne ptsd, nebo v te dobe ne moc medialne proflaklych konfliktu a jejich zviditelneni a poukazani na hruzy,ktere se deji a ani o nich nevime) a dovoli si k nim zaclenit zabery z tohoto dila, jako mavajici "dcerku" a dramaticky se otacejiciho Juanita Ramba. Film je tak zdlouhavy a bez snahy o pridani neceho, co by ho vyvysovalo, ze jsem behem nej se svym mozkem idiota i stihl vymyslet,jak by mohl fungovat a jeste by byl plnohodnotnym Rambo snimkem. Beze zmeny scenare plati Rambo ma PTSD,vrati se domu najednou rodina hospodynky je i jeho rodinou (konecne neni sam),vyzene agresivniho bijce spolu s Giselle do Mexika, ma konecne klid a najde lasku k lidem,bohuzel umira matka Gabrielle, to je smrt ktera Ramba zasahne, ac je chudak skoro zvykly, ze ti co miluje umiraji. Ujme se Gabrielle jako dcery. Uplyne par let, John se snazi zapojit do spolecnosti, pomaha policii, ma sve kone, uz neni vojak, ale PTSD je svine,ktera mu porad zabranuje v tom vest normalni zivot, obcas to v jeho chovani vyleze ven a tak byva lidmi nepochopeny, az se ho strani. (viz rozhovor o Rambove zirani na jeji pratele) Proste trochu pritlacit na pilu v tom jak se John sice snazi a bojuje, ale proste valku nesetrese ani tenhle hrdina. Gabriella a babicka jsou mu vsak nablizko, Gabriella ma pochopeni a brani ho pred lidmi,co ho odsuzuji jako podivina. Tim padem mame radi ji i Ramba, ma na nas dopad i SPOILER!!! jeji smrt. Po ni nastane v Rambovi prerod, rozlili posledni krev nekoho koho miloval,uz dost, musi trpet a pykat. Najednou ma Rambo navrch, sice se uz k tomu zivotu,co ho stal tolik bolesti nechce vratit, ale je to osobni, na nicem jinem uz nezalezi, nema pro koho zit,nema nekoho kdo ho potrebuje, smrti se neboji, posle cely kartel do prdele, nebo "dies trying". Valka je jeho svet, ac to nechce. Je to vsak jedina moznost pro tuhle tragickou postavu. A bum mame opodstatnete i nasili. Chtelo to jen trochu prekopat scenu a jednu dve natocit. Proste jde o ten charakter. Tady je najednou jiny,je vic Sly a ac ho vzpominky trapi je to podano unyle. Navic se nechova logicky. Prvni vec by byla sehnat Gabrielle doktora,ikdyby mel branit nemocnicni pokoj pred celym,jak bylo naznaceno, zkorumpovanym Mexikem. A prijde mi, ze vse vic rozmyslel,takze prvni konfrontace se muze zdat mimo, ale i opodstatnena (jedna vic emocionalne), ty jeho pojistovaci vystrely na konci ale neospravedlni nic, navic kdyz to vidite uz snad poseste a se stale vetsim kalibrem, je to az smesne,zvlast kdyz v konecnem sestrihu dilu vidite i jeho stealth pocinani z minula. Mozna je to na dve hvezdy, ale jsem nasrany treba to upravim pozdeji, pro nynejsek fuck this movie.

Avengers: Endgame (2019)

Neuspokojivě uspokojivé. Chybí mi doby, kdy mě Marvel filmy nutily emotivně reagovat svými dialogy a filmovou řečí. Bohužel jsem tady zase místy cítil, že mě film nutí být emočně zaujat, protože se to ode mě očekává, bez ohledu na to, jak se mi zpracování těch momentů k takové reakci nezdá dost opodstatněné a zpracované. Cítím spokojenost i dojetí, ale nemyslím, ze si to ode mě tento snímek jako samotný zaslouží. Spíš to pramení z těch podarenejsich děl universa. Na to je tento film moc sebestředný, podbízivý a projekt svého roku výroby. Ale, jak Capo radil na schůzkách, you gotta move on. Jako zakončení to funguje, má to potřebný vtip i dramatičnost hodnou konce. Zbytečně má však dějové berličky, tlačí na pilu a nedokáže nabídnout nic na oplátku jen patos (někdy fungující, když nečekáte víc a já tvrdě čekal víc) a předvídatelnost, kterou zakryje ty nánosy překvapení, které si připravil i zabil. Jsem na film asi krutější, ale nasral mě, protože jsem chtěl něco cítit, aniž by mě vedl za ruku a držel mi kapesník. Endgame i pro mě, teď už si budeš muset tu koupi listku zasloužit, už ztrácím věrnost falešníku.

Action Hero (2014)

Špatné zkušenosti Briana Thompsona z natáčení s akčními hvězdami promítnuté do karikaturního mixu všech egoistických akčních hvězd s bizarním My Name is Bruce prostředím, která dopadla všelijak, jen ne dostatečně vtipně, nebo přesahově. Myšlenka se tam nějak utopila a divák se moří nudou. Míň záště a tlačení na pilu to chtělo. Ironií je, že Van Damme se svým prezentováním v Legenda Van Damme vypořádal s ústřední ideou ztvárnění hlavní postavy tohohle filmu dříve a mnohem lépe ve své reality show a to mu nešlo ani o karikaturu, jen prostě nedokázal nebýt sám sebou. :D

Nájemný vrah (1990)

Tahle sračka mi strašně sedla. Voják, který je testosteron sám je nasazen na misi, jako homosexuální fotograf a návrhář? Jeho tým jsou nejnebezpečnější ženy s tvářemi modelek, scéna kdy rekrutují členky týmu včetně vězení, kde ji lesbická bachařka s přízvukem dělá návrhy, nekorektní tón celého filmu, nahota vynucená násilím, nečekané zvraty, které každý čeká, hrozní statisti, nekonečné zásobníky, nekonečné nárazníky, špatné hlášky. Záporák s knírem Juliuse Satinského-fu, Děda zajetec-fu, Bimbo-fu, 4 hvězdy. Martin says Check it out. :) SHEILAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!