Kill Bill (2003)

Film, jehož název lze pochopit již z první scény. Nevím co chválit dříve, co se týče provedení. Použití nechronologického děje, skloubení hraného, černobílého i animovaného formátu, technika krve, využití jazykového potenciálu, kultovní hudbu a především mnoho legendárních scén. Dokonce i typický tarantinovský příběh mi sedl a herecké výkony také výborné, takže sám vlastně nevím, proč nedávám plné hodnocení. Zkrátka i po několikáté projekci je celkový pocit z filmu chladný, jako mysl úžasně hrající Umy. Škoda. Nejlepší soundtrack z filmu 80%

Aftermath (1994)

Aftermath aneb jak si psychopat našel své vysněné zaměstnání. Zpočátku rutina, ne dvakrát oblíbené profese, nám ukazuje, co vlastně taková práce obnáší a v závěru scénář dohodí i něco neobvyklého. Pro mě ale film, který stojí na nechutnosti plynoucí z profese patologa, nemůže uspět už z principu. Každopádně za herecký výkon v hlavní roli a paradoxní hudbu v pozadí palec nahoru. P.S. Doporučuji během sledování nesnídat. 40%

Bílý oleandr (2002)

Unikátní psychologické drama o vztahu dcery s matkou řešící nevyřešitelné otázky v oblasti milování a důvěry. U filmu se dá vydržet už jen díky okouzlujícím Alison a Michelle, která odvádí bravurní výkon. V rozuzlení jsem očekával zklamání, ale závěrečný rozhovor obou hlavních aktérek a následné zakončení mě velmi mile překvapily, jen byl cítit nádech mírné naivity. 65%

Podfu(c)k (2000)

Film, který si cením pro jeho nesmrtelné a geniální dialogy. Zpočátku mírná dezorientace v množství postav rychle mizí a nastupuje jen radost z tak propracované a zároveň vtipné zápletky, která se v poslední třetině tak trochu zamotává přes náhody sama do sebe, ale výsledné vyústění stojí za to. O kvalitě režie a uvěřitelných výkonech herců i neherců je hloupost polemizovat, zkrátka se uvelebte a připravte se na osvěžující komedii, Guy Ritchie s jeho cikány, rusáky, židy a černochy s diamantem v kapse přichází. Nejlepší soundtrack z filmu 80%

Podraz (1973)

Nádherná osvěžující retro sprška, kde na Vás jedinečné kapky v podobě parádních výkonů, zapeklitého scénáře a výborné režie padají za hraní jedné z nejznámějších melodií vůbec a každičký okamžik akční honičky, parádní hlášky nebo nečekaného zvratu Vám vykouzlí úsměv na rtech. Nejlepší soundtrack z filmu 90%

Expendables: Postradatelní (2010)

Expendables aneb návod jak zničit ostrov je jediný film, u kterého lituji, že jsem ho neměl příležitost vidět v kině. Jeden z nejlépe obsazených snímků všech dob, kde se charaktery hodné hlavní role "plýtvají" na záporácké role mě svým podáním totálně smetl ze židle. Za celou stopáž byste nenašli okamžik, kde byste neviděli svaly, střely nebo vojáky. Charisma lze z obrazovky téměř cítit a plánování akce netrvá dlouho a ocitáme se přímo uprostřed ní. Velmi se těším na údajně povedenější pokračování. P.S. Konečně jsem se dozvěděl, co se stane, když do Vás v plné rychlosti narazí Steve Austin. 80%

KR 13 (2009)

Killing Room mi velmi připomněla nedávno viděný snímek Cabin in the Woods - parta systematicky vyvražďovaných lidí se vsuvkami scén ve vědeckém centru, s tím rozdílem, že zde mi vadily. Líbil se mi náhlý zvrat v atmosféře na začátku a dokud tam byl Tony, na kterém scénář rozpracoval pěknou proměnu. Od jeho náhlého úmrtí to ale jde z kopce, bylo mi dost brutálně jedno jak ty mameluci skončí a nad závěrem jsem jen kroutil hlavou. Pozor, komentář obsahuje spoiler, sakra, to jsem měl asi napsat výše, ale to nevadí, o nic jsem Vás nepřipravil. 40%

Plivu na váš hrob (2010)

Pro mě o mnoho povedenější, než-li původní filmová předloha. Atraktivnější hrdinka, propracovanější posun děje a určitě zzzzz (zajímavější způsoby zpravení ze Země). Žádný velký kontrast mezi dvěma tak žánrově odlišnými polovinami a hezky to všechno odsýpalo. P.S. Pro ty, co viděli, tak zde je přehledný ohlédnutí za filmem s parádní hudbou. 70%

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Pro mě bez debat nejvyvedenější pořad o boji s drsnou divočinou mě provázel v mých letech strávených ve skautském oddílu a Bear Grylls se stal v tomto ohledu mým největším vzorem. Také jako jediný pořad mi k něčemu Ultimate Survivor byl, jelikož jsem pár triků dokázal využít v praxi, takže obrovský palec nahoru. 100%

Metro (2004)

Pravděpodobně mi tento snímek sedl, jelikož často posledním metrem jezdím a řeknu Vám, že to není žádná slast po zhlédnutí čekat sám na jedno z posledních meter v zapadlý Palmovce. A taky jeden z mála hororů co do sebe dokáže ladně skloubit budování atmosféry s tou troškou krve, takže nebýt trapného konce, šel bych s hodnocením výše. 60%