Megažralok vs. obří chobotnice (2009)

Nejlacinější možná zábava, která ke dnu klesá nejen dějem, ale i kvalitou. Samozřejmě jsem se obrnil tolerancí díky ohlasům těch, co tento "snímek" viděli a nakonec to tak hrozné nebylo, dokonce jsem se i dost nasmál. Japončík jim asi přivezl nějaké asijské halucinogeny, protože ať jsem se díval, jak jsem se díval, tak na tom obrázku, nad kterým se rozplývali jsem viděl jen černý fleky a základnu hlídající vojáci s brýlemi od Gucciho taky zaslouží úsměv. Velice špatné triky a dialogy, nad kterými se dá jen kroutit hlavou by se daly přehlédnout, avšak ke konci mě štvalo, že mnoho záběrů divák dostane příležitost prohlédnout si minimálně desetkrát. Ale sečteno podrtženo, jako déčková zábava obříci pobaví a na rozdíl od nadprůměrných filmů, tento alespoň utkví v paměti díky šíleným scénám, na žraloka skákajícího stovky metrů vysoko jen tak nezapomenu . A mimochodem pro ty, co nevěří, že mohli zamrznout při zápase - důkaz, že film je pravdivý!!! 40%

Ninja faktor po americku (2009) (pořad)

Američani se výjimečně zařadili pod Japonce kvalifikační soutěží na jejich vrcholovou. Ovšem kouzlo Sasuke ninjů by zde člověk marně pohledal, zatímco na dálném východě si z toho mnoho soutěžící dělá legraci a primární faktor je zábava, účastníci American Ninja Warrioru to vše jen hrotí a zábava a vtip jsou hluboko pod vodou překážek. I přes to se ale jedná o příjemnou kulisu a člověk si zde dokonce najde známé tváře, kterým tak může fandit. 60%

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Bojím se, že pomalu začínám propadat Burtonově kouzlu. Tento film pro mě totiž neznamená jen nejdokonalejší souznění nádherné hudby a zpěvu, ale i temný příběh, ke kterému se bokem povedlo ladně připojit i zápletku milostnou. Temné prostředí šedivého Londýna spolu se strach nahánějícími maskami navodilo tu pravou burtonovskou atmosféru a vynikající herecké výkony všech zúčastněných (dokonce i dětí), kteří když nezpívají mírně hrůzostrašné texty, tak vedou povedené dialogy. Do pěti hvězd tak zbývá opravdu velmi málo, ještě si to pořádně rozmyslím. At last! My arm is complete again! 80%

Lovci dinosaurů (2005)

Člověk by čekal, že když se tvůrci vyfláknou na efekty, především v prehistorické době, tak si alespoň dají záležet se scénářem a vyvarují se chyb a nelogičností. Škoda. První polovinu zaujme dokonale odpudivý Kingsley a především od druhé děj nabírá nečekaně zajímavé obrátky a s přimhouřením očí nad pár chybami a hereckými výkony jsem se i docela bavil. Spolu s napínavým navozením atmosféry ke konci bych dal i tři hvězdičky, nebýt toho konce, který tomu scénáři nasadil korunu. 40%

Resident Evil: Odveta (2012)

Komentář bych začal doporučením. Nedoporučuji tento snímek starším lidem nebo osobám se slabším srdcem, neboť využití lekaček je zde v plném rozsahu plně využito. Retribution zaujme už úvodními titulky opačnou akční sekvencí, ale tím bohužel výčet toho nového můžu ukončit. Opět je to samé stále dokola, parta zabijáků v čele s Millou vystřílí desetitisíce nábojů na hordu nakažených a nějaké ty větší potvory, použité i z minulých epizod RE (pro mě milé opětovné setkání s golemem). Také jsem ale s potěšením zaznamenal vynikající dynamickou hudbu, především při útěku z Moskvy a masky nakažených zde, připomínající Dead snow. Zkrátka opět platí pravidlo, že když nečekáte nějaké oskarové drama a jdete si jen odrelaxovat k napínavému akčňáku, které si ve 3D vychutnáte v plné kráse, odcházeli byste z kina s úsměvem na tváři. Nebýt ovšem opět useknutého konce, který ale na nadcházející, doufejme poslední, epizodu dokáže pěkně navnadit. 60%

Milionový závod (2001)

Bez debat nejztřeštěnější komedie, co jsem kdy viděl, a to nejen námětem, ale i výčtem hereckého obsazení a originálním zpracováním. Tak do očí bijícím paradoxům a nelogičnostem se zkrátka člověk i proti vůli usměje, neboť pohled na běžícího Owena v trenkách běžícím před armádou rudovlasých Lucií je vážně k popukání. Bohužel bylo dle mého názoru přespříliš závodníků, a tak se všem dostalo času jen pomálu, což mi vadilo především u Atkinsona. Nick by měl být kapitán. 70%

Kill Bill 2 (2004)

I když se tento díl od předchozího zásadně liší, tak lze jen těžko určit, který z nich vyniká více. Zatímco ve Vol.1 byla priorita pomsta ve formě vraždy a likvidace, Vol.2 stojí především na psychologické stránce dialogů. Kdyby se mě někdo zeptal, jaký je dle mého názoru typický tarantinovský kousek, bez přemýšlení bych odpověděl tento. Kontroverzní pokračování mírně ulítlého děje zpracovaném formou kultovních scén trvajících v řádech sekund a následujících minutách dialogu, u kterých je fanoušek podobných slintá blahem. Od poloviny jsem si spokojeně chrochtal i já a to především u závěrečné kapitoly Face to face. Rozhovor před dcerou, která vše bere s tak úžasně ledovým klidem a následující ovlivněná výměna názorů Billa a Beatrix jsou jedny z mých nejoblíbenějších scén od Quentina. Velmi se tedy těším na Vol.3 a i přes to, že absolutně nemám ponětí, co Pan Mistr ještě může vymyslet, nebojím se od něj zklamání. 85%

Resident Evil: Zánik (2007)

Díl o úroveň lepší, jak dvě předchozí epizody, tentokrát velice správně sází na impozantnost a postapokalyptické prostředí, což už na papíře vypadá očima akčího fandy excelentně. I když se mezi ně neřadím, tak jsem byl velice spokojen výběrem pouštního krajiny, navázání kontaktu Alice s karavanou a kvalitním posunem děje. V porovnání s úvodním dílem je již tento samozřejmě jinde, je už zkrátka vidět, že se další díly točí jen za účelem tržby. Ale já jsem spokojený a těším se na pokračování. Nejlepší soundtrack z filmu 70%

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Změna o 180 stupňů od úvodního dílu této ságy. A pro mě to bylo i mírné zlepšení, neboť pokud se na tuto epizodu nedíváte jako na hororvý snímek, ale na jeden velký akční nářez s přehlídkou nových potvor a zbraní, nehledáte nelogičnosti a jen si užíváte velkolepé triky a o jednu atraktivní hrdinku navíc, zlepšení zaznamenáte také. Každopádně se začínám bát následujících pokračování, neboť děj se už v rámci chápání začíná značně vychylovat. 65%

Resident Evil (2002)

Ukázkový příklad, že co je moc, to je moc. Pokus o skloubení mysteriózních scén, jak vystřižených s duchařských hororů, sci-fi temné prostředí, v kterém se potulují tlupy nakažených a akční scény s vojáky, se zkrátka zpracováním nepovedl. Námět, efekty a atraktivní hrdinka samozřejmě bravurně odvádějí od této směsi pozornost, ale s výsledným ohlédnutím to pro mě bylo až příliš přeplácané. 60%