Vesnice (2004)

Naprosto odrovnávající drama. Už jen námět upoutá pozornost. Mírumilovné obyvatele vesničky uprostřed lesa terorizují neznámé nestvůry. Čekal jsem nějakou hloupou zápletku a rychlý konec, ale opak byl pravdou. Naprosto jsem zkoprněl nad hereckými výkony všech zúčastněných herců i neherců a když vedli tak silné dialogy umocněné ponurou anglickou hudbou, jen jsem si vrněl blahem. Dokonce se Shyamalanovi povedlo do gradujícího děje zasadit několik nervydrásajících scén, které mají ten správný říz díky slepé hrdince a vyvedeným nepřátelům, ale především temnému prostředí hustého lesa s kvílícím větrem. 80 %

Souboj Titánů (2010)

Takový zbytečný remakový blockbuster, ze kterého touhu po zisku lze přímo cítit. Snímek sází jen a pouze na efekty, zapomeňte na hledání nějaké kvality u hereckých výkonů nebo logičností scénáře. Pravdou ale je, že počítačové animace se vyvedly mimořádně a snad jen díky nim a okouzlující Gemmě Arterson se na to dá dívat a dokonce jsem se ani moc nenudil. 60%

Uvězněni v čase (2007)

Dosti těžko zpracovatelnému a v poslední době i fádnímu tématu, dalo Španělsko nový rozměr. Vynikající předloha neztratila nic na svém kouzlu při přechodu na filmové plátno. Povedl se nejen hlavní hrdina, jehož charakterová proměna je úžasná nebo místy až hororové pasáže, které díky kameře scény dostaly ten správný thrillerový nádech atmosféry, ale především scénář, bez něhož by se vše ostatní sesypalo jako domeček z karet. Propracování do všech, zde tak důležitých, detailů se povedlo na výbornou a až na pár menších nelogičností vše do sebe krásně zapadalo a dávalo smysl. Jen mi vadilo, že jsem vše odhalil tak brzo, ale to se není čím chlubit, protože jiný postup děje snad ani není možný. 70%

Odpor (2008)

Výjimečně silný příběh téměř zapomenutých hrdinů z východu. Věrné zachycení masového přesouvání běloruských Židů s realistickými útrapami jako zima, hlad a neustálé napadání nepřátelskými jednotkami Němců. Potěšilo mě především vytvoření kontrastu mezi oběma skupinami rychlými přechody kamery a herecké výkony všech zúčastněných, především Schreibera, kde ty vraždychtivé charaktery jsou zřejmě jeho životní úděl (krásný, pravděpodobně neúmyslný, odkaz na Wolverina úplnkěm). Tíze příběhu přidává skutečnost natočení dle pravdivé události a se závěrečným střetem a vyústěním jsem byl také velmi spokojen. 80%

Ocelová pěst (2011)

Ten kluk by zasloužil pár facek, divím se, že s ním měl Jackman trpělivost. 50%

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Na Hollywoodský film je to překvapivě vtipné, akční a takové všeobecně líbivé. Zakázky obou manželů, které se svými problémy řadí mezi obyčejné páry, také pobaví a závěrečný souboj v domě svou impozantností slušně konkuruje Matrixu. 70%

Mechanik (2004)

Famózní psychologický komorní thriller postavený na preciznosti detailů ukazuje, že nespavost je jedna z nejhorších věcí, co může člověka potkat. I když ještě nikoho nezabila. Bale mě svým pojetím postavy Reznika, která po celou stopáž umocňuje negativní výsledné emoce, naprosto odrovnal, zaslouží si ohromný respekt za takové vžití se do role a pro mne je ode dneška _ _ _ _ E R. Jeho herecký potenciál dokonale zapadl do tak mimořádně stísněného prostředí zachyceným jednou z nejlepších kamer, která zaujme kouzlem propracovaných přechodů scén zpozorovatelným až po opakované projekci a vytvořeným ponurou a plíživou hudbou, která mi v hlavě hraje ještě teď. Poslední třetina nabírá úžasné hororové obrátky, zlomyslné rozličné charaktery ostatních utahují kolem Trevora smyčku prozření a já si v té atmosféře zmatečného strachu a symbolistických náznacích liboval. U závěru se člověku pouze potvrdí domněnky, kde se během pěti vteřin vysvětlí celý film, což jsem ale naopak při druhém zhlédnutí bral jako klad, neboť jsem si ty scénáristické náznaky vychutnal daleko více. A vůbec, ještě než se půjdu vyspat, se pořádně najím. Člověku vyhládne. I would like to report a hit-and-run. Nejlepší soundtrack z filmu 100%

Zrození Planety opic (2011)

Líbivá animace pozoruhodných primátů, zapracovaná do mírně naivního příběhu s mnoha nelogičnostmi, přes které když se ale přenesete a vcítíte se do hlavního opičáka, tak si krásné momenty jako vyrůstání Caesara, symbolizování šimpanzů nebo impozantní přechod přes most vychutnáte v plné kráse. 70%

Mučedníci (2008)

Krev. Utrpení. Tma. Slova, která se mi vybaví při vyslovení jména tohoto snímku. Snímku, ve kterém jsem si našel vše, co od kvalitního novodobého hororu očekávám. Atmosféry jsem načuchnul již od prvních minut a po scéně ve vile jsem se naladil na tu správnou notu. Od příjezdu Anny jsem si chrochtal blahem, střední část filmu je jednoznačně nejlepší dle mého názoru. Paradoxní ponurá atmosféra luxusní vily vytvořená všudypřítomným cosim s lekačkami, vynikající výkony obou hlavních aktérek a hudba, která dokazuje, že nejpříhodnější nástroj pro horor je zkrátka piáno. Po jejich příjezdu jsem ale byl mírně zklamaný, bušení mého srdce pomalu ustalo a i přes to, že jsem věděl, že závěrečná část je nejpodstatnější, tak mě zklamala. Stále se na ni ale dá bez dechu dívat díky vynikajícím maskám a zapracování hlavního nápadu do děje. Nebýt tedy poslední čtvrtiny jdu opařený na plné hodnocení i přes to ale Martyrs pokládám za jeden z nejpovedenějších exploitation všech dob. 80%

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Pro mě spolu s Akty X jeden z nejpovedenějších mysteriózních seriálů, který sází především na velké množství krátkých příhod, z nichž si každý vždy alespoň jednu vybere. Jako bonus se nám dostává možnost otestovat si své dedukční schopnosti při rozpoznávání pravdy od fikce. Bohužel ale šmrnc a kouzlo prvních epizod pro mě vyprchalo překvapivě rychle. Největší leknutí 3x07 poslední příhoda. 60%