Nacume júdžinčó (2008) (seriál)

Tenhle seriál mě opravdu pohladil po duši. Nádherné intro i outro, skvělý hlavní hrdina, jedna epizoda lepší než druhá, zvláště jsem obrečel tu osmou (ach Hotaru) a hlavně už jsem si definitivně zamiloval svět postav japonské mytologie. Okamžitě se vrhám na druhou sezónu a těším se na ty další.

Koi Suru Vampire (2015)

Tfuj light saga, kombinovaná s "Hudbu složil, slova napsal" viděno očima čarodějnice Kiki. V hlavní roli tentokrát není Patizón ale Pak Choi... Jinej tuřín prostě... Nebylo by to špatný, (hontoni daisuki romansu) kdyby to ale fungovalo. Žádná chemie... Nic... Náda.... Nehodily se k sobě ani trochu. Byť jsou oba dobří herci.. Ee... Nezachrání to ani éterismus Kanny či lehce anorektická krása Mirei v jedný osobě. Garlic bazooka !!!!

Girly Air Force (2019) (seriál)

První čtyři díly jsem i řval nadšením, jak jen mé jedenáctileté srdce sneslo, ale prostě to rychle ztratilo momentum a zvrhlo se to v konverzační frašku. Nikdy jsem tenhle žánr nemusel, ale "oledkovené" nápadné stíhačky se mi líbily, boj jako PC hra a Gripen-character, to celkem šlo, ale dalšími postavami to začalo blinkat samá klišé. Tohle je jen pro opravdový nerdy.

Kimi ni todoke (2009) (seriál)

Já jsem to po 10 díle dropnul, protože opravdu nedokážu vystát tu neuvěřitelně zdlouhavou váhavost a šílené vnitřní monology hlavní postavy. Hraný film jsem ustál a viděl ho i několikrát, ale tohle asi nedám.

Parks (2017)

Občas musím leccos spolknout u JPN filmu, ale tady to dělat nemusím. Krásný romantický film, kde není základní zápletka vztah mezi dvěmi lidmi a taky tam pochopitelně vůbec nechybí. Skvělá Mei Nagano zářila a prýštila energií, což zase trochu upozadilo důstojnější Ai Hašimoto. (Podobně jako Rena Nónen v Amachan). No a závěr filmu který se málem strhnul v muzikál zanechal ve mě chuť si to pustit ještě jednou. Hezký zážitek. Plných 5!

Ucukušii hoši (2017)

Knihu jsem nečetl a nejsem si jistý jak by reagoval autor, který je už 50 let po smrti. Ono dneska to máme všechno zatížený ekoaktivismem a vůbec.(Aktuálně média chrlí zprávy o té švédské aktivistce Gretě). Moc to nedrželo pohromadě, příliš mnoho postav, žádné zásadní sdělení, ani nevím, jestli to bylo víc eko nebo pohled mimozemšťanů na nás... Zajímavá byla i hudba která byla perfektní, ale nějak mi nesedla k obrazu. No ale dalo se to. 3,5

Toulavá kamera (2003) (pořad)

Čistá informativní veřejnoprávní produkce. Trčící nad propadlištěm dějin, formát který už včera byl značně archaický, ale mám ho rád. Nedělní dopoledne se snídaní a kávou=paráda!

Whose Line Is It Anyway? (1998) (pořad)

Tahle šou mě už baví roky a roky, rozhodně doporučuji i jako výbornou učebnici pokročilé hovorové angličtiny. Já se nikdy nemůžu rozhodnout, kdo z nich je nejlepší. Rozhodně obdivuji multi-talentovaného Wayna, Colin je k neuvěření, Ryan je neuvěřitelný. C+R je snad nejlepší stand comedy duo ever, Drew mi moc dneska chybí, Aisha tomu taky občas pěkně přitne. Nejlepší je, že si nenechá od nikoho nic líbit a vzápětí ze sebe udělá absolutní couru :D. A noví a mladí co přicházejí účinkovat, (Jeff, Brad, Chip) jsou docela garantem, že dokud budou producenti chtít, tahle estráda pojede dál a dál. A úplně nejvíc co chci vyzdvihnout je, že je to jediná šou na světě, kde občas zírám na obrazovku s dolní čelistí na zemi a vzápětí vybuchuju smíchy. P.S. Miluju Garyho. Úplně stačí aby mu kamera najela na detail a už se svíjím. :D

New Game! - Season 2 (2017) (série)

První série byla úžasná, druhá mě dost nudila.