Seišun buta jaró wa Bunny Girl-senpai no jume o minai (2018) (seriál)

Stejně se nedokážu ubránit jakési skryté edukativnosti. Hlavně v když jde o šikanu či hikkikomoriho. Ale až do devátého dílu mě celkem seriál bavil a nejvíc na něm uznávám, že i přes super-naturální prostředky jde o velmi lidský příběh, bez typické klíšovitosti. Nebo aspoň doufám, že tomu tak je. Zase se mi Zíza postarala o pár hodin zábavy. Ale vždyť jde o h0vn0, když mám dovolenou, že....

Vzpomínky jako kapky deště (1991)

46 minuta drop.... Tohle fakt sledovat nemusím, neoslovuje mě to i když animace je překrásná.

Zankjó no Terror (2014) (seriál)

Ono to vážně upadlo v polovině seriálu. Nechal jsem se přesvědčit kamarádkou, že to stojí za shlédnutí, ale dopředu jsem tušil, že to nebude ono. Pár slabých míst, hodně šablon, či klišé to dost shodilo.

Japonsko: Mezi nebem a zemí (2018) (seriál)

Prakticky celý dokument je z ptačí perspektivy. Nadchnul mě první díl, Hokkaidó jsem si představoval trochu jinak. U druhého dílu mě štval český dabing, respektive proč ten vypravěč takhle hloupě stylizoval hlas. Ale celkově se mi to líbilo, zase se člověk dozví něco nového i když toho ví už celkem hodně o Japonsku.

Šepot srdce (1995)

Jeden z nejkrásnějších filmů které jsem kdy viděl. ovšem pouze Pokud nasloucháš. ;) Velmi snadno se stáváte součástí příběhu, ten vás vtáhne, vcucne, žmoulá si vás jako nejoblíbenější pamlsek a po jeho skončení si jej chcete pustit znovu. Viděl jsem ho bezpočtukrát, nechápu jen proč jsem ho dodnes nekomentoval.

Penguin Highway (2018)

Tohle byl vlastně Šepot srdce pro kluky. Akorát příběh nebyl tak nenucený a některá místa byla až moc klíšovitá. Proto slabší hodnocení.

Válka skladů (2010) (pořad)

Jasně že nevěřím, že nám ukazujou skutečný poměr zisku vůči ztrátám. Ale pár dílů snesu a dokážu se u toho uvolnit. Stačí... Furt lepší než česká produkce reality tv.

Mistři zastavárny (2009) (pořad)

Mě to baví. Když jsem se přestěhoval do velkého města často jsem zastavárny a vetešnictví navštěvoval. Nevěřím v autenticitu pořadu jako takovou, myslím, že režisér hodně zasahuje do "vztahů" a povzbuzuje např. Chumleeho aby byl větším pitomcem atd. Každopádně sledování je pro mě skvělý relax a to mi stačí.