Poznejte Římany (2012) (seriál)

Beardová se ukázala jako výborná průvodkyně(bohužel o rozhovorech v tomto dokumentu se to říct nedá), ačkoliv její překládání latinských textů vypadá lechce vychloubačně-ANO, já umím latinsky. Což já příliš neocením, neboť by to uměl kdekdo, kdyby se to běžně vyučovalo. Bohužel dokumnt je pomalí a opakující se. Neustále opakuje o čem je, kdybybyl svižnější měl by na čtyři hvězdičky, talhle dávám jen dvě, přičmž i u té druhé jsem dost váhal.

Viktoriánská lékárna (2010) (seriál)

Dokument zajímavý, ale mohl by být "větší". Má jen pár episod, v každé jen pár témat.

Eduardovská farma (2010) (seriál)

Viktoriánská farma byla lepší, ale tohle má také své kouzlo. Navíc podrobnost se rovněž cení.

Ruská divočina (2009) (seriál)

Dechberoucí dokument, zabývající se místy kam dokumentaristýé(či jiní lidé)v kročí málokdy, s přehledem překoná nabubřelé počiny BBC které natočí známé záběry, s trochu lepším obrazem(přičemž kvalita obrazu Ruské divočiny se jim v pohodě vyrovná), nechají to namluvit D. Attenborowem, udělají velkou reklamu a myslí si jak je jejich dílo vydařené.

Apokalypsa - kdy a jak (2008) (TV film)

jediné co je jakžtakž povedené je, že si vzpomněli na temnou hmotu. Dělají z toho velký film, přitom i dílka na toto téma, jež jsou poze episodou ze seriálu(Vesmír od History, naked cinece od NG)zabývajícího se něčím jiným. Rozhodně to nejsou nejhorší scénáře.

Nebezpečný vesmír (2010) (seriál)

Už vás nebaví jen dělat jednoho z mnoho vědců ve "vesmírných" dokumentech? Chcete mít vlastní pořad, ale brání v tom neschopnost zařídit, aby byl kvalitní, hodnotný? Nevadí, Discovery ho i tak natočí. ... ...Tak tento dokument vidí já samozřejmě to může být i naopak. Discovery zachraňuje slabý dokument přidáním "hvězdy". Po tom jsem se nijak nepídil.

Výprava do bažin: Tygři (2005)

Ačkoliv kameraman předvedl úžasný výkon, když se mu podařilo natočit tygry z těsné blízkosti, což není jednoduché(Když NG natáčelo Ruskou divočinu měly kameru půl míle od tygra, který jedl, ale i tak kameru vycítil a po chvíli odešel takže nakonec příliš dobrý záběr nevznikl), dávám tři hvězdičky. Způsobené to je tím, že informace o tygrech zde nejsou nijak nové, najdeme je v kterémkoliv dokumentu s touto tématikou. Okolního prostředí je zde příliš vzhledem k tomu, jak si zakládá na unikátních záběrech tygrů. Navíc je zde dle mého názoru příliš mnoho záběrů chystání míst odkud budou tygry pozorovat apod.

Nahá věda (2004) (seriál)

Ohodnotit tento seriál je velmi těžké, neboť každý díl je jiný (viz. počet různých režisérů). Potom se stane, že člověka některé díly velmi baví a jiné nudou ani nedodívá. Pokud běží dokument o tématu, které vás nezajímá, prostě jej ani nezapnete. Sice to svědčí o tom, že NG zvládne natočit jakýkoliv dokument, víc jak tři hvězdy však dát nemohu. Prostě mne část dílů nezaujme tak nemohu kladně hodnotit, jak by jste vy hodnotili třeba akční seriál, u něhož vás každý čtvrtý díl nebaví?

Tajemné příběhy (2010) (seriál)

Dokument bezesporu zajímaví, divákům sděluje informace, které nejsou příliš známé, ačkoliv nejsou nijak tajné. Hold se člověk prostě ve škole nenaučí. Potom Leonarda da Vinciho lidé považují za člověka, kterého jako první napadla myšlenka létat a věří na to, že někdo mohl po mnoho let žít s železnou maskou na tváři. Takže dokument jistě povedený, bohužel však nezanechává žádný pocit úžasu a očekávání dalšího dílu, zkrátka neumí nadchnout, proto dávám jen tři hvězdičky.

Hra o hrad (2011) (pořad) odpad!

Já tyhle "padací soutěže" sleduji velmi rád, vyjma tohohle. Otravní moderátoři a špatná dráha nejsou jediné co mne od tohoto pořadu odrazuje. To co zde je nejhorší je přeplácanost. Řekněte mi jaký má význam , aby po nich tři(ve finále 6)obránci stříkali sliz, házeli míčky a pouštěli mlhu, která mnohdy zakrývá hráče na trati?