Krvavá stopa (2002)

No kniha Connellyho končí celkom ináč. A myslím, že je to jedna zo slabších Eastwoodoviek. Na túto rolu bol už Clint dosť starý.........Takže jedno pozretie a zabudnutie.

Lída Baarová (2016)

Po týchto komentároch som čakal nejakú tragédiu, čakalo ma však veľmi príjemné prekvapenie. Hodnotím tento počin ako najlepší český film roku 2016 s kvalitnými hereckými výkonmi. Myslím, že už nič lepšie tohto roku český film nemôže ponúknuť. Je tragické, ak niekto v superlatívoch hodnotí rómsku gebuzinu, ktorej názov už si ani nepamätám, ocenenú hanebne Českým levom, na ktorú sa nedalo vôbec pozerať a filmy typu Habermannov mlyn, Fair play či Lída Baarová, ktoré sa vysporadúvajú s českou históriou bagatelizuje. Aj tieto filmy po počiatočných kritikách a slabých hodnoteniach preveril čas a teraz majú vysoké hodnotenia - myslím, že to isté čaká aj tento film. Určite spolu s Rebelmi najlepší Renčov film. Chcem len pripomenúť mladým filmovým fanúšikom, že vaši prarodičia a starí rodičia sa Baarovej klaňali, hltali jej fotky i každú správu z jej života a ticho jej závideli život hviezdy. Jej všetko život zrátal a túto poctu veľkým filmom si právom zaslúži. Hviezdy sú preto hviezdami, že majú za sebou škandály i prepieraný život. Fajn fajn a ešte raz fajn. Konečne film, na ktorí môžu byť Češi pyšní a môže uspieť kľudne aj vo svete. Zabudol som pochváliť kostýmy, ktoré boli skvelé.

500 dní se Summer (2009)

No tak mňa to vôbec nebavilo. Kým Joseph ušiel, Zooey Deschanel mi tam až vadila. Koľko ľudí, toľko chutí. Jedna hviezda za formu filmu.

Nebeští jezdci (1968)

Dosť som prekvapený z vysokého hodnotenia, pretože mňa to neupútalo a ani nebavilo. Nesúhlasím s tvrdením, že je lepší film ako Tmavomodrý svet. Nedá sa s ním vôbec zrovnávať. Poloamatérske herecké výkony i celková nudná atmosféra. U mňa s prižmurením oka dve hviezdy.

Rodolfo Valentino - La leggenda (2013) (TV film)

Životopis slávneho herca nemej éry s viacerými nepresnosťami, ale na televízny film celkom fajn. Gabriel Garko upútal v hlavnej úlohe. Niektoré fakty z jeho životopisu odlišné od filmovej verzie - Valentinov otec bol zverolekár a zomrel, keď mal 11 rokov. Škola mu nešla, horkoťažko vyštudoval poľnohospodársku školu, Potom odišiel do Paríža, kde sa naučil tancovať. Do USA prišiel ako 18-ročný. Po príchode do Hollywoodu dostával samé záporné úlohy, až sa presadil filmom Štyria príšerní jazdci apokalypsy. Bol problémovým partnerom štúdií a po nezhodách vždy prešiel k inému. Keď skolaboval v hoteli v NewYorku, previezli ho do nemocnice, kde bol operovaný na zápal slepého čreva. Nastali však infekčné komplikácie a herec zomrel po ôsmich dňoch od operácie. Špekulovalo sa aj o jeho homosexualite.

Rudý labyrint (1997)

Americká spravodlivosť víťazí v zlom čínskom svete. Ach jaj......Film poplatný svojej dobe........Ešteže tam bola čínska obhájkyňa, v ktorej sa prebudilo svedomie. Normálne k plaču alebo popukaniu.....Riško v putách behá po strechách rýchlejšie ako všetci vyšportovaní čínsky policajti........Myslím, že film hodný zabudnutia.....

Cesta do Indie (1984)

No pravdupovediac som čakal od tohto početného oscarového nominanta viac...... Veľkofilm s pôsobivými scenériami, ale so slabučkým scenárom len tak prebehol a nezanechal vo mne žiadnu väčšiu stopu. Judy Davis ani Peggy Ashcroft ma veľmi neupútali, dokonca Davis mi tam celkom vadila. Takže slabšia trojhviezdičková pozeračka.

Fotograf (2015)

Ta jedna hviezda je za tvorbu Jana Saudeka, ktorú mám rád. Ináč film celkom zbytočný. Nuda.

Dáma ve zlatém (2015)

Výborná kultivovaná dráma o náprave krívd a spravodlivosti. Miestami dojemné, miestami vtipné, so skvelou Helen Mirren, ktorej celkom úspešne sekunduje Ryan Reynolds. Jedniným rušivým momentom bola pre mňa Katia Holmes, nejak sa mi tam vôbec nehodila. Zasa som novší o poznatky o tomto úžasnom Klimtovom obraze a o atmosfére z Viedne počas druhej svetovej vojny. Fajn. Ešte ponúkam zaujímavý článok o rodine Marie Altmannovej : http://dejinyasoucasnost.cz/archiv/2012/8/klimtovske-vyroci-s-ceskou-stopou/

Poslední adresa (1970)

Mám rád francúzske kriminálky 60-tych a 70-tych rokov. Majú svoju atmosféru, čaro a výborných hlavných predstaviteľov. Aký rozdiel od neohrozených amerických kriminalistov, ktorý v každej bitke pobijú všetkých a vzápätí predvádzajú ďalšie svetové rekordy v behu, či boxe bez škrabnutia. Úvod bol síce dosť rozpačitý, ale potom to už odsýpavalo ako malo. Film si pamätám ešte z detstva a vtedy mi ušatý zabijak Michel Constatntin naháňal hrôzu. Tak aj trochu nostalgie. Fajn.