Sladké starosti (1984)

Za debuše jedna hviezda, inak o ničom. Lesk a bieda slovenského normalizačného filmu.

Smrt panen (1999)

Tak pre mňa dcéra Sofia (na rozdiel od otca) nie je mojim šálkom kávy. Jej filmy sa mi zdajú dosť nudné a zbytočné. Smrť panien z nich nevybočuje. Fakt nuda.

Testament mládí (2014)

Slušný film, žiaľ dej nebol až taký zaujímavý. Mňa neupútala ani Alica Vikander. Vedel by som si predstaviť aj pútavejšie zobrazenie. Trochu mi to pripomínalo Pokánie, ale pôsobilo to ako jeho mladší, povrchný a nevydarený brat. Takže tento film som si pozrel a už sa k nemu viac nevrátim.

McFarland: Útěk před chudobou (2015)

Filmy o športe, a ešte dobre spracované podľa skutočných udalostí, ma vždy dostanú. Túžba po víťazstve, morálne kecy okolo toho, to je moje. Takže opäť jeden z vydarených filmov, kde z outsiderov sa stanú hrdinovia. Kevin Costner opäť chytil dych a jeho výkonu som uveril. Fajn pocity z víťazstiev v športe i živote sú nenahraditeľné. Som spokojný a uronil som aj slzu.

Bílá jako sníh, rudá jako krev (2013)

Príjemné prekvapenie v tomto svete plnom všelijakých amerických sračkových filmov. Príjemne sa na to pozerá, veselé i smutné, hlavný hrdina sympatický normálny chalan. A nevadili mi ani prehnane talianski rodičia. Aj keď to nie je nejaké dokonalé dielo, práve tým je krásne, že je úprimné. Fajn.

Doktor Martin (2015) (seriál)

Tešil som sa na tento seriál, mal som veľké očakávania i oči......žiaľ vyvinul sa z toho podpriemerný nezaujímavý seriál a nevytiahol ho z podpriemeru ani Miroslav Donuti. Veľké sklamanie.

Vražda (2007) (seriál)

Výborný kriminálny seriál severskej európskej filmovej školy. Priniesol niečo svieže do seriálovej tvorby a spolu s "Mostom" patrí aj k kriminálnej seriálovej špičke. Okrem pútavého pátrania, zvratov i pohľad na politické praktiky volebného boja. Mrazivým je aj dopad na rodinu obete. Fajn fajn fajn.....niečo iné ako americké stereotypné seriály. Nevadili mi ani svetre, ani niektoré úplne geniálne myšlienky hlavnej hrdinky, ktorým sa posunul vždy dej. Teším sa už na druhú sériu.

Horná Dolná (2015) (seriál) odpad!

Mal to byť komediálny seriál.......mal......no vyšiel z toho trápny nevtipný seriál, na ktorom sa nedá žiaľ zasmiať. Takže z toho vyšla trapošina..........taká slovenská troškovina........ dnes už asi herci sa kvôli peniazom dajú na každú kravinu.......

Nikdy není pozdě (2015)

Na film ma vytiahla kamarátka, pretože podľa upútaviek i hodnotení by som na neho sám nešiel. Taká americká priemerka, fajn momenty sa striedali s hluchými miestami. Meryl potvrdila, že je pani herečka. Dcéra, ktorá jej akoby z oka vypadla, sa musí ešte veľa učiť. Hudba bola fajn i spevácke Streepovej výkony. Rušili ma niektoré typicky americky stupidné dialógy a Rick Springfield, ktorého hraniu som neuveril. Oddychovka na jedno pozretie, najlepšie z celého bola Streep a jej koncertné vystúpenia.