Boží mlýny - Spící lodě (2021) (epizoda)

Herecky i jinak profesně je to natočené fajn... ale logika a scénáře těch podrazů jsou velmi slabé, skoro až dětsky naivní :oT

Život na zámku (1995) (seriál)

Nějakym zvrhlym způsobem mě tenhle devadesátkovej seriál celkem i bavil :_)

Záblesky chladné neděle (2012)

Hodně divný příběh, zvláštní herci, kterým to ne pokaždé divák zrovna uvěří... celé je to takové... meh...

Vím, že jsi vrah... (1971)

Určitou atmosféru to má, má to i většinu skvělých herců, ale jako detektivka mě to příliš nenadchlo a navíc mě hrozně iritovala mladá a velmi zvláštně, ne zrovna v tom dobrém slova smyslu, hrající Marie Málková :oT

Vyproštění (2020)

Silnější *** nebo slabší **** :_) Kupodivu sem u toho vypnul a dobře se bavil, krom pár hodně naivních scén, ale i ty se daly tak nějak překousnout. Akce je tu skvělá a to mi u tohohle typu filmu občas i stačí.

Případ Sloane (2016)

Málo uvěřitelná pohádka ze světa lobbingu. Dobře zahrané, ale to je tu tak vše. Není to moc překvapivé, protože režisér John Madden je doma spíše na poli romantiky... nemůžete pak od něj čekat kdovíjak realistické drama ze světa té nejtvrdší politiky.

Případ mrtvého nebožtíka (2020)

Pokus o českou absurdní komedii, který ale nebyl ani trochu legrační... naopak, čirá trapnost z toho stříkala každým coulem :oT A to tu byla řada mých opravdu oblíbených herců... jenže timing "vtipů" byl tak nějak úplně mimo a i to vykradené, co mi jinde legrační přišlo, tak tady legrační nebylo. :oT

Čivava z Beverly Hills (2008) odpad!

Z filmu, kde jsou v hlavních rolích kabelkoví psíci se mi chce prostě zvracet :oT Aneb film s těmi nejzbytečnějšími zvířaty na planetě.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Jeden z nejpovedenější animáků, jen bych klidně oželel písničky. Hlavní dvojka je prostě k sežrání a neskuteční sympaťáci, a to opravdu oba dva. Navíc je fajn pro jednou neřešit žádný milostný vztah, je to přímo osvěžující. Chemie tak trochu nechtěného parťáctví je mezi nimi opravdu dokonalá (třeba scéna s návnadou na kraba mě dostala :_).

Kukačky (2021) (seriál)

Po delší době opravdu kvalitní seriál vyprodukovaný nezávislou společností Dramedy a odvysílaná ČT (také jsem myslel, že je to čistě seriál ČT, ale jak jsem se dočetl a tady opravil, tak není). Bylo tu pár hluchých a natahovanějších dílů, takže kdyby to mělo celkově dílů třeba jen 8 nebo 9 a větší spád, rozhodně by tím seriál neutrpěl, naopak. :_) Chválím tu především opravdu skvělé obsazení,... od krásné Marty Dancingerové přes úžasně hrající Sabinu Remundovou až k Marku Adamczykovi a mému oblíbenci Davidu Novotnému. Nezaostávají ale ani dětští představitelé nebo výrazná Denisa Barešová, která některé díly se svojí linkou a postavou doslova táhne. Své silné a nezapomenutelné momenty stárnoucího chlapa tu má i skvělý Petr Kostka. Prostě a jednoduše, kdyby většina seriálů (a filmů) z našich luhů a hájů měla alespoň podobnou kvalitu, jako mají Kukačky, nebyl bych z toho zklamaný ani smutný ;) *komentář se týká pouze první série