Dnes neumírej (2002)

JB 20: "Sex k večeři, smrt k snídani" Pche! Jak je možný, že se nejslavnější filmová série dočkala takhle debilních dialogů? Nepatřím mezi Brosnanovi fanoušky a jeho filmy považuji za nejhorší bondovky ze všech. Nicméně to není jeho vinou, ale vlivem hloupých neoriginálních a vykrádačských scénářů. Proč už Bond dívku nesvádí? Jenom pronese Bond, James Bond a frajerka hned zvedá sukni. Proč jde ve finále vždycky sám na základnu plnou vojáků a nikdo si ho ani nevšimne. Proč jedním výstřelem zabije tisíc vocasů, který držej samopal hůř než si držej pinďoura mezi nohama? Dvacátá bondovka je slabá, kopíruje omleté zápletky, omleté scény. Nemůžu si pomoci, ale filmový odkaz má být jemný (např. Bond jezdí Aston Martinem DB5 apod) a ne , že okopíruju celou scénu z předchozí bondovky. Co je tohle za umění? Za několik let to dopadne ta, že se bude odkazovat na odkazy. Děs! Na druhou stranu v tomto filmu Brosnanovi role nejvíce sedí a hraje ji opravdu dobře a z brosnanovek je právě tahle druhá nejlepší

Jeden svět nestačí (1999)

Musím si postezknout: Kam ten James spěje? Brosnan se tváří pořád stejně ať se děje co se děje. Sem tam zařve "boom", "och", "aaa". A vůbec nechápu proč do příběhu zatahujou "M" má to být někdo v pozadí. Neviditelný velitel. A tady ta ženská div nestřílí a nestřídá ženský jako Bond. Na netu jsem se dočetl, že příběh a postavy byly myšleny takto: Electra Bondovi připomíná jeho zabitou ženu Tracy, ale přitom je Blofeld. Možná, že to bylo napsaný na papíře, ale skutek utek. Wilson s Broccoliovou dle mého názoru jsou možná hezky vypadající sourozenecká dvojice (a ještě nevlastní), ale jako bondovští producenti stojí za hovno. Wilson sice na Bondovkách spolupracoval už od Špiona, ale jeho přínos? Kdyby nebyl Broccoli, tak dle Wilsonových "vylepšení" se měli natáčet bondovky za dob Bondovi služby na lodi u námořnictva!? Studia ve škole!? Oni prostě filmy kurví a nevymýšlí nic nového. Leda kraviny (V současnosti je nutno dodat, že za svou producentskou kariéru udělali jeden vynikající snímek CR a jeden skvělý ZO). Skrátka bondovky od doby, co odešel Saltzman už pro mě nemají vábivý podtext a vážne uvažuji, že mého milého agenta navždy opustím (po CR jsem se k němu zase připojil )

Zítřek nikdy neumírá (1997)

JB18: Tady se to nejvíc zvrtlo. Vše, co jsem obdivoval na mém nejoblíbenějším hrdinovi je kompletně pryč. Fuč. Už před kulkama neutíká, ale běží jim naproti. Ženy jemně a šarmantně nesvádí, ale jenom š*ká. Příběh se nevyvíjí, ale frčí jede a to jednorázově bez jakého koli vývoje, oddechu, dramatu nebo čehokoli, jak tomu bylo za Conneryho. Bondovská atmosféra nulová. Pravda akční scény jsou skvělé, nápadité. Ale dřív bylo zajímavé sledovat co, jak a kdy Bond udělá nikoli tady. Z Bonda udělali frajera, kterej (se mi zdá) to bere všechno na lehkou váhu, laxně. Je znát předem určitá jasnost jeho nesmrtelnosti. Ač už stojí proti jakékoli hrozbě smrti, tak ho to nechá absolutně chladným. Hodí otočku, uhne spršce kulek ( i těm protivníkovým) a šupajdí si to pro skleničku s martiny. S ničím a snikým nemá problém. Nikdo totiž není silnější, rychlejší, šikovnější apod. Naopak všichni mají dokonalé vlastnosti prvotřídních zabijáků: slabí, většinou střelci slepci, hlavně hloupí, špatní řidiči. Jako bondovka je to chabý a já to hodnotím jako bondovku, ne jako akční film

Vyhlídka na vraždu (1985)

JB14: Žive si představuju, jak se režisér Glen zařval do ampliónu "Rogere, na plac!" a Moore odhodil hůl, přezul bačkory a ze skleničky si vzal zubní protézu. Ale i přes jeho stařecký vzhled mu věřím, že dokáže sbalit mlaďounkou Tanyu Robertsovou, udělat ometu, exnout martiny.....no ikdyž s těma akčníma scénama je to trošičku horší. Ale co. Zase tu hraje divná Grace Jones a John Barry složil výbornej soundtrack

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

JB 6:OHMSS je pro mě srdeční záležitost. Poprvé a až do Casina Royale naposledy, se tvůrci rozhodli nám Bonda ukázat jako muže z masa a kostí. Dělá chyby, zamilovává se, svádí na osvědčenou fintu a rve se tak, že je z toho cítit pot a krev. Tuto bondovku jsem viděl poprvné asi v 8 letech a popravdě - považoval jsem ji za nejhorší ( vadilo mi, že Bond brečí a zřejmě jsem celý film moc nechápal). S přibývajícím věkem jsem si ji však oblíbil . Oproti předešlým conneryovkám se vše přiblížilo k reálu bez extravagantních vychytávek. Celý příběh začíná nejpovedenějším gunbarrelem jaký jsem v celé sérii viděl. Je přirozený, lehký, ani trochu křečovitý a ne tolik profesionální. Hunt nám na začátku nového představitele ukazuje pozvolna na pozadí typicky špionské melodie, aby se vzápětí na pláži strhla tak drsná bitka, že se ji nepodařilo překonat několik desítek let (Moorovi rvačky opravdu počítat nemohu). Děj se potom odvíjí v zajetých 007čkových kolejích ikdyž - a budu se opakovat - v poněkud reálnějších. Lyžarské akční scény patří k vrcholu toho, co nám James Bond mohl za celá ta léta nabídnout. Dále úchvatné scenérie rakouských Alp a nejemocionálnější závěr ze všech. Věřím, že film může být pro někoho příliš dlouhý a může místy dohánět až k nudě. Mě však přijde vyvážený. Akce příchází včas stejně jako romantika a napětí. George Lazenby mi vůbec nevadil ba naopak pro mě to byla volba ideální ( vzhledem k tomu z čeho se vybíralo je volbou zaručeně nejlepší a díky bohu za ni http://images.google.com/hosted/life/l?q=george+lazenby&imgurl=ba489df142737af5) . Když si mám přestavit Jamese Bonda v našem reálném světě nevybaví se mi Brosnan, Dalton, Moore, Craig ani Connery, ale právě Lazenby - voják, automobilový závodník, dobroduh a jediný bondovský apelent, který při castingu zlomil svému protivníkovi nos....ten jediný se ve svém životě mohl chlubit bondovskými vlastnostmi . Všichni ostatní představitelé 007 byli "pouze" herci - byť skvělí (hlavně Connery a Craig). Lazenby možná herecky neoslní, ale jeho výkon je dostačující a nebýt toho, že nahrazoval skvělého Seana Conneryho, a toho, že si diváci poprvé v historii musel zvyknout na novou tvář, určitě by ho obecenstvo přijalo vlídněji.Co se týče ostatních rolí: Savalas je nejcharismatičtějším Blofeldem a Rigg krásnou bondgirl. Možná jste si všimli, že se to tu hemží samým "nej", ale to je proto, že já, bondofil, považuji V tajné službě jejího Veličenstva za nejlepší bondovku. Kdyby Lazenby nerozvázal kontrakt ještě před premiérou mohl patřit mezi oblíbené představitele agenta 007 a ve mně by se pokaždé nevařila krev, když někdo řekne nebo napíše, že byl příšerný. Škoda...100%

Kruh (2002)

Během filmu mě stále provázel takový nepříjemně hlodající pocit, který se mě držel i na zpáteční cestě z kina domů, když jsem se držel tyče a i tyče v autobuse. Přiznám se, že kdyby mi v tu chvíli zazvonil telefon asi by ze mě vypadlo cosi mazlavého a těžko definovatelného.

Hostel (2005)

FIlm má několik dějových linií: Soulož, soulož, soulož, soulož, japonka a oko na špagátu, malí slováci jsou závislí na žvejkačkách a japonka má ráda vlaky

Kuba (1979)

Škoda, že se tady Sean chová jako malej Kuba

Povolení zabíjet (1989)

JB 16: Bondovky se vždycky snažily držet krok s dobou a proto tentokrát producenti zvolili příběh, který se měl slunit vedle ostatních "odplatovek" . Možná chtěli Bonda posunout někam dál. Vychýlit ho ze zaběhnuté cesty. Bohužel musím konstatovat, že tento protřepaný filmový koktejl nefunguje. Skvělý Timothy Dalton se může snažit jak chce, ale "béčkovost" filmu prosakuje v každém záběru. Nemůžu si pomoc, ale spousta scén na mě působí laciným dojmem a nebýt několika bondovských songů, tak by si člověk myslel, že se dívá na stý pokračování Přání smrti a ne na svého oblíbeného hrdinu

Pelíšky (1999)

Je vám taky vždycky při sledování Pelíšků příjemně? Jako byste byli zachumlaný v pelíšku? Co??? ...................................................Jo a asi jsem průměrná ženská