Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Tosim

Jak je vidět, přemety a kejkle se nevyhnuly ani starším bondovkám... Když pominu to, že příběh snímku by spíš víc pasoval na začátek série (to už známe, že?) a že mi připadne, jako kdyby vše jelo setrvačností dál a pouze jaksi chyběl Sean, jedná se o další snímek z řady, který zvládnete, neublíží vám a připomíná to, na co jste zvyklí (tedy až na to "To by se Connerymu nestalo," fakt trapárna.) ()

Marigold

Skvělá bondovka s jedním mamutím a neodmyslitelným ALE. Téměř všechno šlape tak, jak se na agenta 007 sluší – velice slušný scénář, výborné akční scény (pokud je zrovna nekazí střihač svým epileptickým a nelogickým střídáním pohledů), opravdu výjimečně charismatická Bondgirl, tradičně výborný John Barry v orchestřišti a navrch Blofeld v luxusním provedení Telly Savalase. Peter R. Hunt odrežíroval film s přehledem, ale to jedno jediné ALE lpí i na jeho práci. Tím ALE je George Lazenby, představitel hlavní role agenta 007, muže, na kterém to celé stojí. Nemám nic proti tomu, že se Lazenby snaží Bonda vyložit po svém, dodat mu trochu tepla rodinného krbu a touhy usadit se. Skutečným kamenem úrazu jsou nedostatečné herecké schopnosti hlavního protagonisty, které sráží Bonda do role prkenného panáka, jehož hlášky vyznívají tak škrobeně a nuceně, až člověku začnou po chvíli lézt na nervy. Ačkoli měl Lazenby vynikající fyzické předpoklady, ve filmu je neprodal, nedokázal totiž do Bonda propašovat skutečnou vášeň ani agresivitu. Prostě se veze se zbytkem filmu a jeho vyvolená Diana Rigg, i jeho protihráč Telly Savalas mu dávají slušný herecký kouř. Škoda, že právě Lazenbyho Albert Broccoli potkal tři roky před natočení tohoto filmu u holiče, škoda, že mu padl do oka a do třetice škoda, že si nikdo nevšiml, že tenhle chlap má možná na dráhu manekýna a reklamního herce, ale pro velký film se zoufale nehodí. On Her Majesty Secret Service mohla být jedna z nejlepších bondovek – má sílu, spád, napětí, dojemný a drsný závěr, ale nemá to hlavní. Hrdinu. Škoda přeškoda... ___ Bond Song: John Barry: In Her Majesty Secret Service ()

Zodd

Zdejší hlavní plakát téměř připomíná něco málo ze Seagala, co jsem viděl, ale realita a Lazenbyho herectví je naštěstí velmi daleko od toho. Musím však říci, že mi úplně nesedlo jeho pojetí Bonda, byť jinak než u Craiga. Jediný Bondův herec, který není z území Spojeného království, britskou velkohubost konceptu postavy nahrazuje typickou australskou velkohubostí, která alespoň v Hollywoodu stereotypy nebourá přinejmenším na plátně dosud. Kdyby se to nerozjelo v druhé polovině, musel bych jít s hodnocením ještě níž, i když jsem u scény s lanovky nevěděl, jestli fandit nebo se smát. Ale to by zase nebylo fér kvůli významu jednoho z hlavních twistů série na konci. ()

HAL

Lazenby byl omyl, to je jasné, ale ne jen kvůl němu je tohle nejspíš nejhorší Bondovka ze všech - on je tady totiž špatně nejen zahraný, ale i napsaný. I ostatní postavy kromě něj jsou zoufale nevýrazné (s čestnou vyjímkou hlavní bondgirl), což obzvlášť zamrzí u velkoformátového padoucha jakým byl Blofeld, a i když ději nechybí nadsázka a klasická zábavnost, je roztažený do neúnosné délky a tudíž zákonitě místy nudí. Ani ty akční scény, pohříchu postrádající bondovská udělátka a sci-fi prvky, to nevytrhnou díky prachmizernému střihu. A co se týče milostné linie a jejího závěru je poměrně zajímavé srovnat film s nový Casinem Royale... pak totiž ještě víc vynikne jeho nulový emotivní dopad. 5/10 ()

Dan9K

Začíná mi pomalu připadat, že hodnocení Bondovek je na ČSFD úplně mimo, protože tahle Bondovka má ze všech oficiálních to nejhorší hodnocení, přitom z prvních šesti mi přišla rozhodně nejlepší. Má tři objektivní těžké vady. Za 1. ztráta hlavního představitele. Dnes už to bereme jako standard, že se Bondové střídají, ale je to vždycky těžký zásah do uvěřitelnosti fikčního světa. V tomhle filmu se to v rámci série stalo poprvé a je to, zvlášť na začátku, těžká rána, kterou člověk čeká dopředu, ale prostě přijde. Je to markantní obzvláště proto, že se nejedná o žádný restart, ale všechno pokračuje dál a vedlejší postavy jsou obsazené stále stejně. Vada číslo 2 s tou první trochu souvisí, a je to ztráta kontinuity. Ačkoliv prvních pět filmů na sebe nijak zásadně nenavazuje (a fungují absolutně samostatně), není v nich žádný rozpor. Ve službách Jejího Veličenstva byla napsána před Žiješ jenom dvakrát a zásadní rozpor v podobě hlavního zlosyna a toho, že se s Bondem najednou neznají a film neříká, že se to stalo předtím, je prostě špatný. Vada číslo 3 - jak bývá u Bonda obvyklé, určitá část filmu je slabší, a zde se to týká prvních 45 minut, kvůli kterým se opravdu hodně rozmýšlím nad těmi čtyřmi hvězdami. Nicméně Ve službách Jejího Veličenstva má klady, které žádná Bondovka předtím neměla. Předně je to hlavní bond girl dílu. Žádná prvoplánová krasavice, ale žena s jiskrou, na které opravdu něco je. Vztah k Bondovi je oboustranně hlubší a má to najednou skutečné emoce, které vygradují v suverénně nejlepším finále, které nejspíš v žádném jiném Bondovi lepší nebude. A to, že je tahle bond girl jiná, ač baronka, tak normální ženská, dokonale ospravedlňuje to, že je Bond najednou tak hrr se usadit. Bývá to tak. To, že ji někteří vyčítají, že není žádná "kost", je prostě jen smutný odsudek povrchního diváka. A až teď jsem si všiml, že Diana Rigg ztvárnila skoro o padesát let později Olennu Tyrell z Game Of Thrones, a ta ženská ten šmrnc neztratila ani pár let před smrtí. Pak je to napětí, věc v předchozích dílech nevídaná. Zde, především scény v sanatoriu, jsou opravdu thriller a přikovalo mě to. Akce, zejména ta na lyžích, je výborná. Pády ze skal jsou brutální. Druhé dvě třetiny mají spád, jako nikdy předtím a nakonec ta přehnaná délka vůbec nevadí. Blofeld byl sice taky přeobsazen od minulého dílu, kde se mi líbil, ale tady je ještě lepší. Jeho pomocnice je strašidelná a škoda, že to na ni nepostavili ještě více. Není to díl o všelijakých nesmyslných hračkách, což taky kvituji (a ano, jsem debil a nechápu, že v tom vězí ta největší krása Jamese Bonda). No a pak je tu George Lazenby, ke kterému mám ambivalentní vztah. Velký herec to rozhodně není, ale jeho pojetí Bonda mi vlastně celkem vyhovuje a je to asi hereze, ale je mi skoro líto, že v dalším díle budu zase koukat na Conneryho a ne na něj, což bude prostě krok zpátky. Nejsou to čisté čtyři, normálně bych asi dal tři za tu první třičtvrtěhodinu, která prostě je docela dost špatná, ale za to pozitivní překvapení, které si pro mě film přichystal v dalším průběhu a i vzhledem k předchozím dílům, je to v mých očích fér. Tenhle film je odsuzován především z povrchních emocionálních důvodů - fůj Lazenby, fůj bond girl, bů nejsou tu hračky, takže doporučuji se na to podívat bez těchto předsudků. () (méně) (více)

• Až do uvedení filmu Casino Royale (2006) šlo o vůbec nejdelší bondovku. Trvá 140 minut (Casino je o 4 minuty delší). (džanik)
  • Bond klouzající po ledě a střílející ze samopalu během útoku na Piz Gloria byl momentální nápad režiséra Petra R. Hunta. (džanik)
  • Poprvé se zde objevil i flashback, a to když si Bond vzpomíná, jak Blofeldovi přisluhovači vytahovali Tracy z laviny. (džanik)

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg